Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt labradornak ha napi...

Felnőtt labradornak ha napi kétszer kap enni, az elég?

Figyelt kérdés
Úgy alakult hogy lett egy kifejlett labradorunk. Soha nem volt kutyám, nagyjából utánaolvastam az igényeinek, séta stb stb. De elég zabagép, szerintem egész nap enne ha lenne előtte.
2020. aug. 3. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyának elég a napi egyszeri evés.
2020. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
elég egyszer. és tényleg zabálós a labrador. tapasztalat
2020. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet annyit adni, amennyit megenne. Nagyon hamar töltött hurka formára hízna.

Ha tápot adsz, mindegyiknél megvan adva, hány kilós kutyának mennyi a napi adagja.

A labrador elég hízékony.

2020. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha 2 részletben kapja a napi adagot, de ne 2x annyit adj, csak oszd ketté. Sétáltasd, úsztasd sokat, akkor nem hízik el.
2020. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A napi egy is elég lenne, de, ha megoldható a kettő, az is jó. Arra figyelj, hogy etetés után fél-egy óráig ne nagyon mozogjon, ugráljon, illetve, ahogy a többiek írták figyelj az adagokra, a tápont található etetési javaslat legyen az irányadó és azt csökkentsd vagy növeld picivel, ha nagyon kerekedne vagy épp fogyna.
2020. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszokat!

Ezt a purina dog-chow tápot néztem ki, az megfelelő? Mert azt hallottam a pedigree, chapi és társai nem nagyon jó minőségűek. Valamint még annyi, ha konzervet is szeretnék neki adni, akkor milyen arányban legyen, vagy azt inkább csak ritkábban?

2020. aug. 3. 13:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább Brit Premium táp.

Ha konzervvel ízesítenéd, akkor kb 1-2 evőkanálnyit jól dolgozz bele, vagy mi pl heti 1x adunk magában csak konzervet.

2020. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dog chow egy marketing átverés, prémium tápnak árazták de majdnem ugyanaz a szar mint a chapy. Fitmin, bosch, josera, brit premium amiket javaslok online rendeléssel pl. zooplusról vagy petissimoról. Esetleg fressnapf sajátmárkás premieere tápjai.

Vegyes etetésnél (táp+konzerv) a táp 20-25%-át célszerű kb. három-négyszeres mennyéségű konzervvel kiváltani, pl 60 gr tápot kb. 200 gr konzervvel tudsz kiváltani. Ha így etetsz csak jóminőségű húsból készült konzervet használj pl. Animonda vagy Rinti. Rizs, krumpli meg gabona van elég a száraztápban.

Ha a kutya nem válogatós megfontolandó egy magasabb minőségű száraztáp, árban ugyanott van mint a vegyes etetés. Az egyetlen gond, hogy az összes száraztáp olyan mint a fűrészpor, még az acana is. Bár szerintem ez nállatok nem lesz gond.

2020. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Végülis Brit tápot rendeltem, abc-zoo ról. És akkor valszeg néha néha lesz egy konzerves nap, ahogy az egyik válaszoló is javasolta. Köszi mindenkinek!
2020. aug. 4. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!