Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik a kutyafuttató?

Hogyan működik a kutyafuttató?

Figyelt kérdés

Van egy kutyafuttató a városban, de nekem nem tiszta a működése, ezért bemenni sem mertem eddig. Illetve hát egyszer rápróbáltam, de zárva volt, viszont nem kulccsal, hanem riglivel. Másszor viszont szoktam látni a buszról, hogy vannak bent.


Ide csak engedéllyel lehet bemenni, egyáltalán honnan tudhatom, hogy az publikus kutyafuttató-e?



2020. aug. 4. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Zarva? Ez fura. Nalunk mindket futtato nyitva 0-24-ben, barmikor lehet menni.


Ha vannak bent, celszeru megkerdezned, hogy bemehettek e. Mert pl a kisebb kutyas gazdik fraszt kapnak a kozepes-nagytol vagy valaki egyedul van bent, direkt azert, mert a kutyaja olyan termeszet.

2020. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj be, nem kell hozzá hivatalos engedély. Azért van bezárva, ha vannak bent kutyák és játszanak, szaladnak, nehogy véletlen ki tudjanak menni. Gondolom aki utoljára járt ott visszacsukta a leírt esetben.


Ha van bent más kutyás is akkor köszönj neki, kérdezd meg, hogy mehetek-e a kutyáddal. Előfordulhat olyan, hogy valaki azért viszi a futtatóba, mert éppen tanítja, vagy egyébként agresszívebb a kutyája más kutyákkal.


A kutyák kerítésen keresztül meg is szagolhatják egymást, ha minden rendben mehet a játék.

2020. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Kutyafuttato? Azok a kis ketrecek a varosban? Sosem voltunk meg.


Parkok, ligetek es erdok! Ott tud futni a kutya, nem egy ketrecben :)

2020. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk 3 futtató van, egy kistesű kutyáknak, egy nagytesűeknek meg egy hatalmas koedukált. Mindegyik mindig nyitva van. Most a karantén alatt voltak csak lezárva de ahogy feloldották a futit is kinyitották.
2020. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Keritesen at nezd meg,h lesz-e baratsag. Azaz farokcsovalas fenekrazas esetleg magas hangu vakkamtasok.


Ha morgas van egyik reszerol vagy lassu jobbra balra mozdulo farok vagy lassu mozdulatok meg befeszules egyik reszerol,akkor be ne menj. Ha egy kutya is igy viselkedik vagy a te kutyad vele,abbol feszenges vagy verekedes lenne. Ne menj be,hisz kinek hianyzik,h osszevarrjak a kutyajat vagy temessek.



Szoval figyelj a ket kutya egymasra hatasara.


Kerdezd is meg,h orul-e neki stb.


Oreg kutaval nem illik futiba menni,ha fiatal jatszos kutyak vannak bennt... beteg meg testi fogyatekossal se megyunk futiba... nalunk ezt nem fogjak fel pesten....

2020. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekes hogy a 3-as választ mindenki felpontozta.

Máskor meg ha valaki azt írja hogy szabadon engedi a kutyáját, vagy póráz nélkül sétáltatta az erdőben, teljesen leszedik a fejét.

2020. aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Kutyás parkban, kutyás ligetben, kutyás tavak mellett szabadon lehet őket engedni, erre vannak kitalálva. Csak még kell tanítani a kutyának, hogy nem megyünk oda másokhoz,vezény szóra vissza jövünk, gazdinak pedig fel kell szednie az ürüléket. Vannak olyan parkok, ligetek, tavak ahova még a környékre se mehet kutya hiába akár pórázon vinnéd.Így marad a futtató, ha nincs időt +1-1 óra oda-vissza utat buszozni.

Már csak azért is macerás mert oda tök mindegy milyen mértű kutyád van, ha nincs táskában vagy hordozóban szájkosarat kell rá aggatni.


Futtatókat én nem szeretem, parkba megyünk. Kicsik és még úgy is zsúfolják őket. Tele van felesleges agility elemekkel szinte senki nem használja őket, kikötött használhatatlan csapokkal és kutakkal, padokkal..fű,sok rágható faág és sok mozgás tér helyett. Egymás hegye-hátán érzésed van a kis helytől főleg ha kettőnél több nagy kutya van. A gazdik sok esetben bosszantóak. Bejönnek, elengedik a kutyát, átfut hozzád a futtató végébe a másik gazdi meg leül telózni és tojik mindenre. Ugrálnak fel a kutyáik rád, a saját kutyádra és kellemetlen. Nem azért mert nem értem meg, hogy csak barátkozni akar,én teljesen megértem, de ne így. Esős időben sem akarok MÁS kutyája miatt tiszta kosz lenni,ha már a sajátom kímél. Ivaros kutyák gyakran össze kapnak, esetleg a lábadat dugják ha nem figyelsz..

Szóval vannak kellemetlen, elkerülhetó élmények.kis és nagy kutyával is parkozunk, ha valaki oda téved hozzánk természetesen nem baj, de kevesebbszer esik meg hogy így gondjaink vannak másokkal. :/

2020. aug. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk elég jó csapat jött össze a futtatón. Általában ugyan akkor mennek az emberek, akkor lehet bandázni. Ha új kutyus jön segítünk beilleszkedni meg ha valamit nem tud a gazdi tanácsot adunk (pl ne kapdossa fel a kutyát, ne hagyja rajta a pórázt bennt stb)


Mi minden nap megyünk.

2020. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!