Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kiskutyát válasszak a...

Milyen kiskutyát válasszak a lányomnak?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves lányom. Szeretne egy szobakutyát a születésnapjára, de fogalma sincs miről. Milyen fajtát válasszunk neki, mire van szükségük? Hosszúszőrűt szeretne.
2010. aug. 4. 10:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
szerintem bichon
2010. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
a kis pincserek állítólag nagyon jó szobakutyák, bár rövidszőrűek. esetleg valamilyen kis terrier fajta kutya, vagy yorksier, az nagyon barátságos, szereti a gyerekeket.
2010. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
westie
2010. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak jó tanácsként mondom, hogy először jól gondold át a dolgot, hogy a kislányod elég felelősségteljes ahhoz, hogy gondolkodjon egy kutyáról. Ez nagyon fontos!

Csivava (rövid és hosszú szőrű változatban is tenyésztik) vérbeli szoba kutya, szerintem tökéletes, nincsen vele különösebb probléma, keveset eszik a mozgásigénye is elég könnyen kielégíthető. Esetleg westie vagy yorki de ezekkel is óvatosan mert túltenyésztettek és hordozhatnak betegségeket, szóval igényes kennelből érdemes kutyát választani!

2010. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Én 12/L vagyok és 8.adik születésnapomra kaptam egy hófehér szeretcsomagot. Egy tündéri westiet. Imádnivaló kutya és ami jó, hogy nem lett belőle divatkutya és még mindig alkalmas a vadászatra és a patkányvadászatra. Még minidig hü társam. Amikor 9 éves voltam, engem még szánkón is húzott. A szőre nagyon hosszú és ápolást igényel.Emígy kíváló társ és nagyon ragaszkodó. Mondhatni nagyon családcentrikus és ha valamit szeretne, el is éri. Én csak jót tudok mondani erről a fajtáról. Érdemes előtte utána olvasgatni.
2010. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pekingi palotakutya / Ő Fruska, imádjuk egymást/.



[link]

2010. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Palota Pincsi, szoba kutya és hosszú szörű. De van is mit kondizni rajta.
2010. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a segítséget. :)
2010. aug. 4. 10:41
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem bichon bolonese, mert szép, okos, a szőre is hosszú, de göndör. Bár szerintem ezért olyan aranyos
2010. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kínai kopasz kutya, powder puff változat: [link]


Cavalier king charles spániel: [link]


Törpe schnauzer: [link]


Shih-tzu: [link]


Uszkár: [link]



Jól gondold át, ha a gyerek táborba megy, suli után vmi szakkörre, barátokhoz, neked kell majd levinni a kutyát. Ha kölyköt vesztek, akkor pedig első időkben sokat kell majd vele lenn lenni, és sokszor be is fog pisilni/kakilni. Ráadásul nem 2 ft egy kutya tartésa 10-15 éven keresztül.

2010. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!