Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyam kell a kutyát leszoktat...

Hogyam kell a kutyát leszoktatni, hogy rám ugráljon?

Figyelt kérdés

Hozzánk került egy hónapja, hiába a tiltás, szidás, ha meglát bepörög és csak ugrál és ugrál... ötletek?

Lelökni, szidni, orrára kopintással próbálkoztam de túl hiperaktív. Ha leültetem kb fél másodpercet ül a seggén és kezdi előlröl..



2020. aug. 7. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Ó, sorstárs! :D

Az első három hónapom így telt a menhelyes kutyámmal (2 évesen hoztuk el). Apámnak elég volt rászólnia, abbahagyta. Én vittem trénerhez, aminél az ugrálás leszoktatása is téma volt. A tréner trükkje nála bevált, egyedül nálam nem, és mivel én voltam és vagyok vele a legtöbbet... hát nem kicsit utáltam az elején, amikor az ugráláson kívül ezer más dologgal keserítette az éjjeleimet és nappalaimat.


Mi volt a megoldás? Idő. Leszokott róla idővel, teljesen magától. Addig is szenvedj, gazdi. T-T

2020. aug. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SzaboSandorZoltan23 válasza:
0%
az orrára ütünk tenyérrel
2020. aug. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Elvileg figyelmen kívül kell hagyni, elfordulsz tőle stb... De nálunk ez sosem működött.
2020. aug. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha elfordulok amivel már próbálkoztam olyan tigriscsíkos hegekez vág a lábamba, hogy bekakilok....
2020. aug. 7. 08:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 4 hónapos a mi kutyánk és nem jár kutyatrénerhez. Viszont, ha erélyesen rá szólunk, normál hangerőn. Nálunk tudja a kutya, hogy ki(k) a falkavezér, így nem ugrál tovább és leül elénk.


Én esetemben, mivel allergiás vagyok a kutyaszőrre rám ugrik azonnal tüsszenteni kezdek, így megijed és elfut. Ez is egy módszer, bár ebből nem tanul, mert mindennap eljátszunk 5x miközben én meg fuldoklok.

2020. aug. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha leültetem kb fél másodpercet ül a seggén és kezdi előlröl.."

Azt várod, hogy egyetlen rászólásra működjön?

Térd kiemelve a mellkasa elé. Utána lenyomod ülésbe, bagy állásba. A titok, hogy számítanod kell arra, azonnal próbálkozik. Akkor ismételsz. Ha lenyugszik, ülve, akár állva marad, dicséred. Nem órák hosszat, csak egy rövid dícséret. Aztán jöhet akár egy jutifalat, vagy egy rövidke játék.

Ahhoz, hogy elhagyja a kutya az ugrálást, sok-sok gyakorlás kell.

2020. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1 honapja napi ezerszer probalkoztam mindennel... nem mukodik... persze, szamitok ra... mintha kissebbsegi komplexusa lenne
2020. aug. 7. 10:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Megfogod az elülső mancsait, tartod és nem engeded le, amíg meg nem nyugszik. Ha megint megpróbálja, megint megfogod.
2020. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg taníts be neki egy lefárasztós trükköt, amit köszönésnél használhat.


Pl. körbefordulás, hempergés.


Néhány kutya örömében ugat, nekik pl. azt tanították, hogy hozzanak a vendégeknek egy plüssállatot. Egyrészt elfoglalják magukat a feladattal, másrészt nem tudnak ugatni, mert tele van a szájuk :D

2020. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az en kutyam is meg kolyok, ezert masokra ugral, de ram nem.

Ami nekem bejott, h amikor hazaerek, nem foglalkozom vele, amig leveszem a kabatot/leteszem a cuccot stb., ha ugral, akkor csak siman, de hatarozottan lelokom es megmondom neki h “nem”. De halalosan nyugodtnak kell lenni, csak semmi idegesseg, meg replikazas neki h nemszabadmarmegintmitcsinalszfifi vagy hasonlok. Levegonek nezem.

Aztan ha letettem/levettem, akkor persze udvozlom, akkor ott tekergozik korulottem, nagyban csovalva es pusziszkodva. :) ( ja es persze nem szivatom h direkt sokaig nem udvozlom, hanem azert ez hamar megtortenik)

2020. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!