Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, akik szapitól vesztek...

Ti, akik szapitól vesztek kutyát, mi az indokotok rá?

Figyelt kérdés

Olvasom sokszor (nem csak gyakorin), hogy még mindig benne van az emberekben a "minek törzskönyv, úgyse megyek kiállításra" duma.


De lassan már a csapból is az folyik, hogy mit művelnek a szaporítók, így szerintem azért lehet tudni, hogy nem csak a törzskönyv megléte a különbség szapi és tenyésztő közt.


Kérdezlek titeket, szaporító támogatók, hogy MIÉRT? 15 évre veszel kutyát, szapitól mondjuk megkapod mittomén, 50-ért. Tenyésztőtől 150-ért. Ha lebontod évekre, aprópénz a vételár, és egy rendes, tenyésztős kutya egészségben fogja végig élni ezt a 15 évét. Tényleg nem éri meg összespórolni 100 ezer ft-ot arra, hogy ne kínozzák az anyját, kapj egészségügyi garanciát, legyen egy fizikailag szellemileg ép, boldog kutyád?


A kérdés nem provokáció, ha veszekedés lesz, töröltetem az egészet. Tényleg, őszintén meg akarom érteni, hogy egy nem vészesen nagy összeget miért nem lehet egy hosszú távú társra beáldozni).



2020. aug. 7. 08:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
58%

100ezer igenis sok. Mert egyösszegben kell odaadni. Magyarországon annyira semmi állatartási kultúra nincs, hogy inkább megveszi az occó bulldogot a jófogáson. Úgyse veszi észre, ha valami nem teljesen jó a kutyán. Nem számít, ha nyomorból van, majd ő "rendes" gazdi lesz, és spórolt egy csomó pénzt. A szellemi épséget is leszarja az ilyen. Aki a legolcsóbb kutyát keresi, nem fogja iskolába vinni, képezni. Csak megeteti, esetleg sétálgat vele, és jól néz ki a facebookon.

Tudod, amíg van kereslet, lesz "áru" is. Sajnos ez az emberi ostobaság, es az ország áltag intelligenciáját is jól mutatja.


Mondok egy remek példát: fajtamentőknél dolgoztam. Ahhoz, hogy innen vigyél haza kutyát, feltétel volt, hogy írj egy üzenetet, hogy hol tartaná a kutyát, mennyit foglalkozna vele, ilyesmik, es persze utókontroll l. 10ből 9 válasz: hagyjuk, majd veszek a jófogáson, ott nem kell magyarázkodnom. A maradék egy meg olvashatatlan, értelmezhetetlen választ írt.


Szóval, summa summárum, az indok, hogy pici pénzért "fajtiszta" kutya, és utána a szaporító nem fogja ellenőrizni a tartási körülményeket. Szánalmasak.

2020. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

Én is úgy gondolom hogy az utólagos ellenőrzés,kapcsolattartás hiánya az ok...meg persze a pénz.

Felénk egyébként ugyanezért nem visz haza senki menhelyi kutyát.Van ingyen is sajnos,házi szaporítónál,azért még fizetni sem kell. :/

2020. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Az anyagiak mellett még a türelmetlenség miatt is választják sokan a szaporítókat. Nem bírják kivárni míg a tenyésztőnél megszületik az alom, ne adj isten várólista is van, hanem ők most azonnal akarnak kutyát.
2020. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%
Tenyésztőknél is szokás, hogy törzskönyv nélkül adnak kölyköket hobbi célra.
2020. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, de ez így nagyon gáz. :/
2020. aug. 7. 10:31
 6/34 A kérdező kommentje:

4-es: nem, nem. Nincs ilyen. A törzskönyveztetés a következőképpen történik: pár kiválasztás, fedeztetési jegy, alombejelentő, törzskönyvbe beírás, származási lap kiállítása.


A tenyésztő vagy bejelenti az egész almot, vagy nem. Olyan nincs, hogy 5-ből 4 kicsinek van törzskönyve, egynek meg nincs. Akkor az csaló szapi, nem tenyésztő.


Egy rendes tenyésztő azonnal, kb 2-3 naposan már bemutatja a kicsiket a honlapján. Én egy évet vártam az enyémre. 1 hete hoztam el. Már a honlapon fenn van a közös képünk is, a nevem, hogy milyen hívónevet adtam a kicsinek. Teljesen transzparensek az igazi tenyésztők.

2020. aug. 7. 10:34
 7/34 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy elviekben nincs ilyen, gyakorlatilag rengeteg. Bejegyzett, aranykoszorús tenyésztőknél is. Azért írom, mert nem fekete-fehér ez a szaporítós-tenyésztős vita. Nem arról van szó, hogy aki szaporít, az maga a megtestesült gonosz és aki tenyészt, az kizárólag jót akar a fajtának és csak egészséges kutyái vannak. Max a mesékben.
2020. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nézd, egy bejelentés a meoesz felé...


És abban egyet értünk, hogy nem a koszorúmennyiség számít. DE! Aki lecsalja az almokat és elsikkasztja papírok nélkül a rosszminőségű kiskutyákat, az nem tenyésztő, csak papíros szaporító. Ez a lényeg, hogy ezek is ugyan azt csinálják mint a szapik. Tehát, nem mások, mint szapik...

2020. aug. 7. 10:49
 9/34 anonim ***** válasza:
67%
7esnek is igaza van. Láttunk hivatalos, papíros tenyésztőt is, aki 200+ért adta a kiskutyákat, DE, hamis orvosi papírokkal, hamis szülők megnevezésével. A tartási körülnények se minden "tenyésztőnél" okés. Általában van egy tiszta szoba/kennel, amit mutogatnak a vásárlónak, azon kívül pedig disznóólban laknak a kutyák. Higyjétek el, tizenév alatt láttam dolgokat.
2020. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Hát meg kell nèzni, és nem olyan helyről venni, ami szar.
2020. aug. 7. 10:54
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!