Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire árt a kutyának a...

Mennyire árt a kutyának a nyugtatószer?

Figyelt kérdés

Hello mindenki.

Ezt úgy értem hogy pl.: ha bekell bodítani egy kutyát hogy az állatorvos megtudja vizsgálni az mennyire árt a kutyának(?) és a nyugtatószer hatása alatt van vagy másfél-két napig.

Ez a kutyának nagyon ártalmas?



2020. aug. 8. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tudom hogy a te állatorvosod mivel bódít, de az én kutyám bódítás után 3 órával már teljesen jól van, ugyanolyan mint volt. Szóval nyilván függ az adott szertől is. De amúgy szerintem a bódítás nem árt meg nekik, max ha nagyon sokszor csinálják.
2020. aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám érzékeny az altatásra, műtét után volt ennyi ideig kába. Egy vizsgálat nem indokol ilyen mértékű szer használatot.
2020. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

35kg-s kutyámnak adott 3ml nyugtatót mert faluban élek és csak így tudjuk berakni a kocsiba máshogy sehogy. Az út kb. 15km.

És csak ezért kérdeztem meg mert mivel sokáig volt kába hogy ez nem-e árt meg a szívének vagy már bármely más belsőszervére.

2020. aug. 8. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ártalmasabb, ha nyugtató nélkül vizsgálná. Szükséges rossz, ahogy téged is altatnak vakbél műtétnél. Gondolom nem akarsz rá emlékezni.
2020. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mérlegelni érdemes a lehetőségeket. Ha nem bódítja, akkor nem tudja megvizsgálni, vagy nem jól. Félrediagnosztizálja, mindezt hatalmas stressz árán.


Ha ennyire törődsz a kutyáddal akkor tanítsd, szocializáld, alapvetően ez a viselkedésforma a legártalmasabb neki.

2020. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából csak azért kérdem mert amikor be volt bodítva akkor alig bírt lépkedni meg ilyenek.

Tudom hogy csak a nyugtató miatt volt az egész és tudtam hogy elmúlik de ijesztő volt így látni.

De annak viszont örülök hogy akkor a nyugtató nem árt a kutyának. Köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 8. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Miert boditjak be a kutyat akarmilyen vizsgalathoz? :) Nekem aztan igazan vadbarom hatalmas KAJ-om van, de meg soha semmilyen vizsgalathoz nem kellett elboditani ... diszplazia szuresnel ami ugye egy rontgen felvetel, altatni kellett volna, de megcsinaltattam a szurest az ivartalanitas altatasa alatt (ott is voltam segiteni a kutya merete miatt). De vizsgalatokhoz, kisebb beavatkozasokhoz meg sosem boditottak ... raszoltam es azt csinaltak vele amit csak akartak.

Komolyan nem ertem.

2020. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden kutya más hogyan reagál mindenre. Az enyém annyira izgatott lesz hogy nem tud nyugton maradni
2020. aug. 9. 00:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kell minden kutyát egy kalap alá venni. Az én kuvaszom ritka engedelmes, jó fej kutya. De oltani csak szájkosárban lehet, ha nem akar az orvos sebészhez menni. Semmi baja, amíg bele nem szúrják a tűt. Utána morog, és odakap. Annyit ér a rá szólás, hogy nem megy neki rögtön.

Vérvételhez 3-an kellett lefogni.

Kölyök korában begyulladt a füle. Akkor is 3-an fogtuk, de úgy kapálózott, hogy nem látott semmit a doki.

Ma már ha vizsgálni kéne én is azt mondanám, hogy bódítsák. Jobb az mindenkinek.

2020. aug. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!