Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyám ugat, ha meg...

Kölyök kutyám ugat, ha meg akarják simogatni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szocializáljuk, jár suliba, futtatóba, sétálni, bevasarolni, mindenfelé. Nem félénk, szeret játszani mindenféle kutyával.


De pl. ma egy üzlet előtt vártunk amíg párom vásárolt, persze mindenki meg akarja simogatni, ilyenkor megugatja az embereket. Nem harap, nem kap oda, semmi ilyesmi, egyszerűen csak ugat ha valaki lehajol hozzá.


Vagy pl. ma a futtató a bejött valaki 2 kutyával, és csak a gazdit megugatta kicsit, kutyákkal semmi nem volt.


Séta közben is megugat embereket, de mindig csak akkor ha valaki meg akarja simogatni, ha valaki idegen odajön hozzánk, egyébként a járókelőkkel nincs gond.


A suliban nincs ilyen gond az emberekkel, mindneki el közvetlen. 5 hónapos, eleven kölyök.


Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit csináljak ilyen szitukban. Köszi!


2020. aug. 9. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Tacskó, ugye? :)
2020. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Képzeld el magad, hogy ilyen kicsi vagy, és feléd hajolnának hatalmas idegenek.. Szerintem nem egészséges megtanítani neki, hogy ez nem probléma, de kérd meg őket, hogy guggoljanak le hozzá.
2020. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kistestű keverék kutya, 3.5 kg :D
2020. aug. 9. 15:33
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, sokan ösztönösen le isnguggolnak hozzá, de sajnos nem segít.


Sok szituban viszont kellemetlen tud lenni (BKV, gyerekhorda), és gondoltam őt könnyebb leszoktatni erről, mint az emberiséget (bármennyire is nem akarom, hogy agyonfogdossák)

2020. aug. 9. 15:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként elnézést az előírások miatt, autocorrect..
2020. aug. 9. 15:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Na jó, kidobom a telefonom. :)
2020. aug. 9. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Enyém ugyanezt ezt csinálja :D szintén 3,5kg és másfél éves lesz


Pedig kiskorában mindenhova vittem szocializálni, kutyákkal és emberekkel egyaránt, de már 4 hónaposan se lehetett megsimogatni, csak nagyon ritka esetben. Azóta is ilyen tartózkodó, kibújik a simogató kezek alól. Ha nagyon erőszakosak, akkor ugat is, de nem agresszív, nem harap, csak jelzi, hogy nem kér belőle. Ő ilyen :) én se örülnék, ha mindenki tapogatni akarna, csak mert "jaj de cuki vagyok" :D


Vannak barátságos és tartózkodó kutyák, nincs ezzel semmi gond.

2020. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy kifejlett tacskó 10-15 cm marmagasságú, míg egy felnőtt ember 2-2.5 méter magas. Kicsit számoljunk: 250/10=25. Te mit csinálnál, ha egy nálad 25-ször nagyobb lény elkezdeni nyúlkálni feléd? Ameddig nincs meg a szocializálás, addig nyilván félni fog tőle, hiszen számára egy óriás minden ember.
2020. aug. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!