Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraztáp mellé mit kaphat...

Száraztáp mellé mit kaphat egy németjuhász enni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam utána, de mindig mást. Szóval itt szeretnék megkérdezni németjuhász gazdákat, hogy mivel etetik a kedvencüket.

Tegnap sikerult szert tennem egy 12 hónapos kutyusra. Előtte Rottweiler-em volt, neki egész más volt az étrendje. Esetleg száraztápot ajánlhatnátok ( gazdik). Köszönöm!



2020. aug. 11. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene másként etetni egy nj-t, mint egy rotit?
2020. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Platinummal etetek és jó tapasztalataim vannak vele. Miért akarsz bármit adni mellé? Ha komolyan sportol és plusz energia kell akkor főtt rízspelyheket ajánlok. Szép szőrre vannak jó táplálékkiegészítők. Jutalomfalatnak szárított hús/gyümölcs. Attól függ miért akarsz neki mást is adni.
2020. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. Azt olvastam hogy a németjuhász nem ehet nyers marhát. Meg főzve sem. Egy masik oldalon pedig azt mondták, hogy ehet főtt húst de csak heti egyszer és csak csirkemellett. ( azt persze tudom, hogy csontot nem kaphat). Azt írták, az egyik legkényesebb faj. Már mint nagyon oda kell figyelni a táplálékára. A rotinak kénytelen voltam a száraztápon kívül marhahúst adnom. Hatalmas kutya volt baromi nagy étvággyal. Na meg napi rendszerességgel sétáltunk, időnként futottunk.
2020. aug. 11. 10:50
 4/11 A kérdező kommentje:
2: A táp nevét leírod légyszives?
2020. aug. 11. 10:52
 5/11 A kérdező kommentje:
2: meg van. Kipróbálom. Hátha bejön neki.köszönöm.
2020. aug. 11. 10:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt olvastam hogy a németjuhász nem ehet nyers marhát. - Miért ne ehetne? ez nagyon nagy butaság :) nyersen csak a disznó és a vaddisznó tilos, de az minden ragadozónak az álveszettség vírus előfurdulása miatt, ami rájuk halálos.

Meg főzve sem. Egy masik oldalon pedig azt mondták, hogy ehet főtt húst de csak heti egyszer és csak csirkemellett. - nyugodtan ehet, akár minden nap :)

( azt persze tudom, hogy csontot nem kaphat). - de, csak főve és sütve nem. illetve nyersen a tartócsontok pl. comb rizikós, de nyak, farhát nyugodtan mehet nyersen.

Azt írták, az egyik legkényesebb faj. - faj-kutya, fajta-német juhészkuyta. és nyugi, nem a legkényesebb.


Már mint nagyon oda kell figyelni a táplálékára. A rotinak kénytelen voltam a száraztápon kívül marhahúst adnom. - jaj szegény kapott egy kis fajnak megfelelő táplálékot :DD

Hatalmas kutya volt baromi nagy étvággyal. Na meg napi rendszerességgel sétáltunk, időnként futottunk.


Nyugodtan mehet a jucinak is a főtt hús, csontos csak nyersen. ha bővebben érdekel a téma, vannak facebookon kutyák nyers etetésével foglalkozó facebook csoportok és oldalak, ahonnan bővebben tudsz tájékozódni az etetésről és a kutyák emésztéséről úgy általában is :)

2020. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Németjuhászom van.

Kölyökkora óta nyers húst eszik. Mivel nekem a marha az elérhető árú hús, azt kap daráltat, nyesedéket. mellé farhát, csirke-kacsanyak, kacsa-pulyka szív, hetente-kéthetente veszek a piacon marhacupákot. / ez a marha térdízülete/ Azt ledarálja pár nap alatt fogtisztításként.

Vadhúst ha kapok jó áron, azt megfőzöm.

7 éves. Orvosnál csak oltásra járunk. Csontozata, ízületei rendben-- röntgennel szűrve van.


nem azt mondom, te is etess nyersen.Sokan inkább főznek. Ha kényelmesebb adj neki minőségi tápot.Mindegyik etetésnek vannak ellenzői és támogatói.

12 hónapos még fejlődésben van.A plusz kiegészítés a zöldkagylós termék lehet még.

2020. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen kerdesnel mindig arra gondolok, hogy az a sok kobor allat orul ha kukazik maganak valami maradekot ... ha ennel tobbet adsz a kutyadnak, akkor mar nem koborkutya :)
2020. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász is pont azt eheti, amit bármely más kutya.

Egy jó táp mellé nem kell adni semmit, vizen kívül persze.

Vagy etetheted BARF módszer szerint is, akkor meg táp nem kell.

2020. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2020. aug. 11. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!