Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet lefoglalni egy...

Mivel lehet lefoglalni egy cane corsot?

Figyelt kérdés
2020. aug. 11. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el vele kirandulni.
2020. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
örző védő edzés? szimatmunka? obed?
2020. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Orzo-vedozni csak akkor erdemes, ha kesobb biztos nem okoz gondot a kutya 'kinyitasa'.

Corso kemeny kutya, ha nem munkara lesz hasznalva ... szerintem butasag megmutatni neki mire kepes. De ez csak egy jo tanacs.

2020. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem pedig egy megfelelő alappal rendelkező kutya, jó trénerrel és jó gazdival dolgozhat. akkor is ha corso.
2020. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem azt mondtam, hogy nem mehet ... csak annyira probaltam felhivni a figyelmet, hogy ha nem lesz kesobb munkara hasznalba a kutya, akkor folosleges 'beelesiteni' a vad osztonet. Tehat ha nem lesz dolgoztatva a kutya, akkor nem erdemes megmutatni neki, hogy mi mindenre kepes.

Amugy is kemeny kutya ... orzo-vedozeskor 'kinyitjak' a kutyat, megtanitjak vadnak lenni es a kutya rajon, hogy milyen pusztitasra kepes. Ha a kutya nem kap ilyen jellegu feladatot csak a tudas birtokosava valik, akkor siman atveheti a hatalmat egy gyengebb gazdi akarata felett.

Persze nem kell egybol rosszra gondolni ... de szamolni kell vele.

2020. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ez egy baromság. Az őrző-védő foglalkozás, hobbi vagy sport szinten, nem agresszióra épül, hanem a kutya zsákmányszerző ösztönére alapszik. Ettől nem lesz vad egy kutya sem, és nem "jön rá", hogy milyen pusztításra képes. Neki egy ez jó foglalkozás, lefárasztja agyilag és fizikailag is.

Kivételek a nagytestű pásztorkutyák, velük nem szabad őv-zni, mert belőlük tényleg válthat ki túlzott agressziót (ám akkor sem a gazda ellen).

2020. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vad ösztön? Ilyen baromságokat hol hallanak egyesek? Komolyan, minden idióta írhat már ide?
2020. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!