Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebösszeírásnál ez mi?

Ebösszeírásnál ez mi?

Figyelt kérdés

Ebösszeírás, ok, lényegében t*k fölösleges, de ezt hagyjuk. De adott egy 3 oldalas űrlap, és olyanok vannak benne, hogy ha tk-s a kutyám, csatoljam a tk másolatát! Na EHHEZ mi közük van??? (Mondjuk az enyém keverék, úgyhogy nem érint, de akkor is!) Ok, legyen bejelentve, hogy van, meg hogy van chipje, meg hogy van oltva veszettség ellen, de kb. ez minden, ami az önkormányzatra tartozik, ameddig szabályszerűen tartom.

Szükség esetére az állatorvosok által kezelt adatbázisban minden adat elérhető.

Amúgy meg az egésznek semmi értelme, mert aki pl. nem chippelteti meg nem oltatja, az úgysem fogja az önkormányzatnál sem bejelenteni. Ellenőrizni meg nincs kapacitásuk, de nem is akarják, és különben meg minek, amikor az alapdolgok sincsenek rendben a városban??? (Pl. közvilágítás, szemétszállítás, tömegközelekedés stb.)

Nálatok is így megy?

Ti hogy álltok hozzá?



2020. aug. 12. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Így. Fasság a köbön.
2020. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatoknak is púp a hátukon az egész.

Viszont kötelesek 3 évente megcsinálni.

Bejelentik az összeírást, aztán megy a fiók mélyére az egész.

2020. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a mi városunkban ilyen a legjobb tudomásom szerint még nem volt, pedig 12 éves a kutyám. Engem ezzel kapcsolatban még soha senki nem keresett.
2020. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
A törzskönyvvel bizonyítod, hogy nem csak bekamuzod. Másrészt más okokból is lehet értelme, pl. kiderül belőle, hányan rendelkeznek hamis törzskönyvvel, esetleg a felmenőkről nyújthat információkat. Nem tudom most elemzik-e ennyire, de ha eltárolják, akkor a jövőben is bármikor elő lehet szedni.
2020. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az állatorvos csinálja, a gazdikkal ezzel gondja nincs. Valami oka biztosan van, miért kérik ezeket az infókat.
2020. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk egy töruzskönyves yorki nem 2 fillér. mibűl?
2020. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Amikor kitalálták az összeírást éppen harcban voltak a kutyatenyésztő egyesületek egymással. Az összeírás bevezetésekor állami törzskönyvezés volt, államilag elismert fajtaklubokkal.A MEOE nem törzskönyveztethetett, a MEOES törzskönyveket nem ismerték el. Akkor vezették be azt is, az állatorvos csak úgy írhat be fajta nevet a kutyához, ha államilag elismert törzskönyve van.Akinek nem az államilag elismert szervezettől volt törzskönyve, annak csak a fajta jellegűt írhatta be az orvos az oltásiba.Ez a "fajtajellegű" meghatározás is onnantól került a köztudatba.

A kérdőíveken nem változtattak azóta sem, pedig visszarendeződött a törzskönyvezés.

Így maradt benne a törzskönyv másolat kérése .

Ahol odafigyelt az önkormányzat kicsit, ott kivették azt a részt.

2020. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

ma 15:07

Nem is keresnek senkit emiatt.Közzéteszik az önkormányzat honlapján. Ha jófejek, néhány mintát bedobálnak itt-ott a postaládákba. Ez is önkormányzat függő, melyik hogyan értesíti a kutyatulajdonosokat.

Ha nem adod le az adataidat, annak sincs semmi következménye.

2020. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha én nagy ívben teszek az önkormányzat honlapjára, nem olvasom, nem követem, nem is járok az épületük felé, akkor mi a helyzet?
2020. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

ma 21:17

Nem te leszel az egyetlen, aki nem adja le a bejelentő papírt.

Még sehonnan sem hallottam, hogy valakinek gondja lett volna a nem bejelentett kutyáról.

Eleve nincs tétje. Nem járják végig az utcákat, hogy hahó, itt egy kutya, bejelentetted? Van chipje, oltása?

2020. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!