Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben normális, ha...

Ebben az esetben normális, ha a kutyám napi 3szor végzi a nagy dolgát?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a kutyák átlagban napi 1 vagy 2 alkalommal teszik ezt. Viszont az én kutyám pici kora óta napi 4szer sétál és abból 3szor nagydolga is van (kis adagokban).

Szerintem csak megszokás nála, illetve napi 3 szor eszik, mert mindig farkas éhes és így elosztva a napi adagot, jobban bevált nekünk.

Ez így rendben van szerintetek?

10 hónapos, nagy testű (32 kg).


2020. aug. 13. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is nagytestum van (1,5 eves es ~80 kg) ... nalunk is megvan a 3 kaki naponta (nem kis adagokban) :)
2020. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Átlagosan 1 vagy 2. Lehet ennél több is. Csak akkor van baj, ha a széklete furcsa színű (zöld, fehér, vörös), nagyon büdös, túl nedves, vagy túl száraz.
2020. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A több széklet alapvetően rosszabb tápanyag-hasznosulást jelezHET. Nálunk például a nagyon sokak által dicsért és ajánlott brit care-től volt napi 3-4 jó nagy csomag, akkor tudtam, hogy az én kutyámnak ez nem lesz az igazi, fogyott is tőle és a szőre is elkezdett hullani.

Most platinumot eszik naponta 2x 150 grammot, 25kg-os kutya, így napi 2 nagyon maximum snickers méretű (bocsi a hasonlatért mindenkitől) kaki van. Egyébként mikor még barfoztunk ennél is kevesebb volt.

Általában azt mondják, hogy ahányszor eszik egy nap annyi széklet még normális, főleg ha nem elefánt méretű. Ha nincs fizikai jele annak, hogy kevés/ nem elég jó minőségű a táplálék, akkor szerintem is rendben van.

2020. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális, pláne, hogy háromszor eszik naponta.
2020. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!