Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kemény és pocsék a víz...

Ha kemény és pocsék a víz minősége akkor lehet a kutyáknak inkább szénsavmentes ásványvizet adni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Lehet. Fontos, hogy ne flakonos legyen hanem üveges és ne kupakos, hanem csavaros nyitású. Egek.
2020. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A kemény víz nem egészségtelen.
2020. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Egy unokatesómnak esküvőjét kellett elhalasztani csapvíz miatt, mert ő és a vőlegény is kórházba kerültek a szar csatornázás miatt. Nem mindenhol jó a víz. Nyugodtan adhatsz neki ásványvizet.
2020. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Lehet röhögni a kérdezőn, de igenis vannak olyan helyek, ahol olyan rossz minőségű a víz, hogy a kutyának sem adnám jó szívvel. Ha a kérdező megteheti, hogy ásványvízzel itatja a kutyát és úgy gondolja az hosszútávon jobbat tesz neki, akkor miért ne?

Arra viszont tényleg ügyelni kéne, hogy ne mindig egyfélét kapjon, az ásványvizek eltérő ásványi anyag tartalma miatt jobb a változatosság, így nem halmozódik fel semmi olyan, ami túlzott mennyiségben káros lehet. Ez egyébként embereknél is igaz, nem jó éveken keresztül ugyanazt a fajtát inni.


Mielőtt még mindenki lepontozna azt hozzáteszem, hogy az én kutyám csapvizet iszik, de folyóból, pocsolyából nem engedem inni, nem azért, mert úri kutya és fúj, hanem azért, mert ha hagynám másnap már fosna tőle. El tudom képzelni, hogy van olyan hely, ahol a csapvíztől is baja lehet a kutyának, gondolom a kérdező sem iszik otthon a csapvízből, azért merült fel benne a kérdés. Sok olyan gazdi van, aki a kutyájának is szűrt, tisztított vizet ad, ha megteheti miért ne tenné, nem árt vele a kutyának.

2020. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Amugy a viz minosegen millio modon lehet javitani hazilag is ... hosszu tavon ez lenne a jo megoldas.
2020. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is ásványvizet adok az állataimnak vagy hagyom állni a csapvizet,soha semmi bajuk nem volt
2020. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Alapból csapvizet kap a kutyám, néha iszik pocsolályából is ha szomjas, főleg séta közben igen rászokott, hogy hirtelen belegázol és iszik belőle ha olyanja van. Amúgy séta végén a nálam levő ásványvizből a tenyeremből meg szoktam itatni, átalában autóval viszem távolabb sétálunk a házunktól, az autóban mindig van az ajtón levő tároló rekeszben ásványviz. Ilyenkor azt kap. Semmi baja se lesz, az ivóvíz néha pl ha valahol javítanak a hálózatban sárgás koszos egypár deci kiengedett viz erejéig, illetve kerti csap ritkán használt, abból folyik olyankor sötétebb, állottabb víz egy ideig. Én is sok csapvizet ittam régen, ma már csak nagyon ritkán.
2020. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
42%
Kemény víz azt jelenti, hogy magas az ásványi anyag tartalma.
2020. aug. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!