Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyebben kezelhető közepes...

Könnyebben kezelhető közepes vagy nagy 20-30 kilos kutyafajták?

Figyelt kérdés
2020. aug. 14. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Labrador

Golden retriever

2020. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Malinois (belga juhász)

Német juhász

Border collie

Magyar vizsla

Cocker spániel

Boxer

A legtöbb vizslafajta


Mint már #1 említette:

Labrador

Golden retriver

2020. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Labrador, golden retriver nagyon jó választás lehet, tipikusan első gazdának is ajánlott fajták.

Ha kicsit aktívabb életet éltek, akkor a magyar vizsla is, nagyobb a mozgásigényük, mint a labiknak, kicsit makacsabbak is, de azért nem annyira, mint német társaik.

A másik, ami szerintem nagyon jó választás, az a szetter (inkább az angol vagy az ír, a gordon makacsabb), igaz neki is nagyobb a mozgásigénye, mint a labiknak, de borzasztóan alkalmazkodóak, együttműködnek a gazdával mindenben. Nekem vizslám és szetterem volt, azt gondolná az ember, hogy nagyon hasonló a két fajta, de igazából ég és föld a kettő, a szetterrel nagyon finoman kellett bánni, elég volt egy határozottabb "nem szabad" és azonnal abbahagyta a rosszalkodást. Mindenkivel nagyon barátságos, kutyával, emberrel egyaránt, de még macskához is könnyen szocializáltuk, annak ellenére, hogy alapvetően vadászkutya, tyúkot, nyulat, kacsát se jutott eszébe soha bántani. Az engedelmes feladatokat is hamar megértette, szerette csinálni, de inkább csak azért, mert látta, hogy nekem mennyire tetszik, az igazi boldogság az úszás, a mezőkön labdázás, szimatolás volt neki. Kevés fajtáról mondom ezt, de a szetter olyan, hogy kutyasuli nélkül is tök jól el lett volna, az alap dolgokat tényleg nagyon könnyű volt neki megtanítani, és mint írtam a rendszeres engedelmes feladatok nem hozták annyira lázba. Emellett borzasztóan bújósak és egy jó helyről származó, jó idegrendszerű szetter teljesen agressziómentes, mindenkihez nagyon finoman közelít, 3 hónapos törpe tacsival is simán hagytam játszani, mert tényleg nagyon óvatos, figyel arra, hogy semmiben/senkiben ne tegyen kárt. Neki a gazdi a világ közepe, tipikusan a "nem tudod elhagyni" fajta, a behívással sosem volt komolyabb problémánk, ahogy utcára lehetett vinni folyamatosan követett engem és játékból is mindig könnyen ki lehetett hívni, illetve ha nem engedtem oda se ment más kutyához. Labradorral, golden retrvierrel nincs saját tapasztalatom, de ahogy láttam ők kicsit hebrencsebbek, mint a szetter, ők jobban be tudnak pörögni játék közben, viszont a kutyasuliban is jobban remekelnek. A szetter másik előnye a retrvierekkel szemben, hogy sosem volt annyira felkapott, népszerű fajta, egyáltalán nincsen túltenyésztve.

Ha még aktívabb kutyát kerestek, akivel lehet komolyabban kutyasulizni, jó sok trükköt tanítani vagy valamilyen kutyás sportot kipróbálni, akkor egy show vonalas border collie is szóba jöhet. A bc-k is alapvetően simulékonyak, nem kell velük komoly dominanciaharcokat vívni, szívesen teljesítik a gazdi akaratát, sőt, elég erős megfelelési vágy van bennük, viszont ők tényleg igénylik is a mentális foglalkozást.

Ha meg olyan kutyát kerestek, aki nagyrészt kanapén heverészős, könnyebb lefárasztani és nem igényli a mentális foglalkozást sem, akkor az agarakat is meg lehet nézni. Tévhit, hogy az agarat órákon át kell futtatni, bőven elég neki, ha max sebességen rohangálhat fél órát, utána pihen. Híresen makacsak, komoly engedelmes munkára alkalmatlanok, viszont nem agresszívak, nem akarnak a gazda fölé kerekedni, egyszerűen csak sokkal önállóbbak, mint a legtöbb más fajta, de ha nem az a cél, hogy tökéletes legyen a lábnál követése meg 20 percig maradjon helyben, éberen lesse a gazdi minden kívánságát, akkor az agár is könnyű kutyának számít.

2020. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

-Catahoulai leopárdkutya

-Löwchen vagy kis oroszlánkutya

-Dandie dinmont terrier

-Cirneco dell’Etna vagy szicíliai nyúlvadász

-Berger de Brie, Brie-i juhászkutya

-Kai ken vagy Tora Inu

-Catalburun vagy török vizsla

-Vallhund vagy svéd juhászkutya

2020. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Mudi. Nem szökik, hűséges és nagyon okos. Jól tanítható. Sok színváltozatban elérhető.
2020. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Konnyen kezelheto 30 kg? Vegyel egy munkavonalas orzovedot es add be kikepzesre. Ha szocializalod kiskoraban gyerekre is,jobban ellesz veluk mint a hebrencs vizsla stb.


A border meg vizsla nem veszi komolyan a parancsokat,ugyis mondhato,h jatekos.


Az engedelmesseg nem azt jelenti ,h nem kell vinned rendszeresen futni a kutyat.....

2020. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
A golden retriver az egyik legengedelmesebb kutya, őket szokták ajánlani első kutyának. Közvetlen utána jön a listán a labrador.
2020. aug. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
2-es jol irta ... szakitani kell a retriever/vizsla vonallal. Vegre valaki jo kutyakat ajanlott!
2020. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocsanat ... a 4-esre gondoltam :)
2020. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!