Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan érdemes venni svájci...

Honnan érdemes venni svájci fehér juhászkutyát?

Figyelt kérdés

Látom, hogy itt a hazai tenyésztőket nem ajánlják, a rossz idegrendszer, gyenge egészség miatt, csak küllemre mennek.

Én nem szeretnék ideggyenge kutyát, nem szeretném, hogy megijdejen a saját árnyékától.


Akinek van ilyen kutyája külföldről az honnan vette, és hogyan működik a külföldről való kutyavásárlás?



#kutya #kennel #tenyésztő #svájci fehér juhsázkutya
2020. aug. 15. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Németből importálj, de akkor még esedékes a regisztrációs adó.
2020. aug. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akik itt azt mondják, hogy az összes hazai svájci ideggyenge, mindenre alkalmatlan, azoknak a nagy része életében nem látott törzskönyves svájci juhászt, maximum szaporítónál besikeredett fehér németjuhászt, vagy ők is csak itt a gyk-n olvasták és már tényként állítják, annak ellenére, hogy a világon semmi tapasztalatuk nincs vele. Nem állítom, hogy Magyarországon nincs ideggyenge svájci, de nincs olyan fajta, aminek ne lennének rosszabb egyedei és a saját tapasztalatom alapján állítom, hogy egyáltalán nem ez a jellemző. Valamiért a svájci nagyon sokaknak szúrja a szemét, könnyen és borzasztó hamar rásütik, hogy instabil, használhatatlan kanapékutyák, pedig sok 21. századi kutyatartó igényeit kielégítik, lehet velük dolgozni, fogékonyak az engedelmes munkára, de inkább csak hobbi szinten, akkor sem kattannak be, ha nincs folyamatos komoly mentális igénybevétel, ezért jó családi kutyák, fiatal fajta, ezért nem betegesek, a rokonnak számító (igazából belőle tenyésztették ki a svájcit) németjuhászok csapott háta szerencsére egyáltalán nem jellemző rájuk (reméljük ez így is marad) és nem mellesleg elég mutatósak. Valószínűleg ez utóbbi az, ami miatt sokan szeretik elkönyvelni "rossz" kutyának, pedig valljuk be, sokaknál ez is szempont a fajtaválasztásnál és ha amúgy ki tudja elégíteni a kutya igényeit, akkor szerintem ezzel nincs is baj.


Nem kérem senkitől, hogy nekem higgyen, csak azért, mert én az ellenkezőjét állítom annak, ami itt a gyk közösség általános álláspontja, hanem csak ajánlok egy kennelt, amit ismerek, a tenyésztőt, a kutyáit, leírom, megmutatom, hogy az onnan származó kutyáknak milyen eredményeik vannak, milyen elvek alapján tenyészt a tulajdonos és ez alapján a kérdező eldöntheti, hogy valóban általánosan ideggyengék, használhatatlanok-e az innen származó kutyák. Ice wine kennel, a tenyésztő Magyar Kata.

- az összes tenyésztésbe vont kutyának a kötelező képességvizsgáján túl minimum bh vizsgája van, ami azért show vonalas kanapékutyáknál igen ritka

- a magyar keresőkutya szolgálatot egy innen származó svájci juhásszal alapították, akik egyébként romkutatással, személy és kisállat (kutya, macska) kereséssel is foglalkoznak, ez egy rendkívül komoly és összetett munka, fizikálisan és mentálisan is, nagyon kevés kutya alkalmas rá. Aki nem hiszi, hogy képes erre egy magyar svájci: [link]

- egy onnan származó 7 hónapos! kutya engedelmes tréningje: https://www.youtube.com/watch?v=jalGZuA3NmA&t=44s ez a kutya egyébként jelenleg engedelmes ágazatban IGP 3-as szinten van. Nyilván, nem úgy dolgozik, mint egy mali, nem tökéletes a kutya munkája, de aki foglalkozott már munkakutyák képzésével az látja, hogy azért ez 7 hónaposan nem rossz, főleg nem egy kanapékutyától

- több innen származó kutya vizsgázott terápiás kutya, sajnos róluk publikus netes információt nem találtam, de ha beszélsz a tenyésztővel biztosan szívesen mesél neked róluk, akár be is mutatja a gazdákat

- küllem vonalon is igen eredményes, az egyik kanja az egész világon rendkívül keresett, több külföldi alom származik tőle, nem véletlenül: [link]

- ezen felül a tenyésztő rendkívül lelkiismeretes, tisztában van vele, hogy mi van az összes tőle származó kutyával, a kötelező szűréseken túl több genetikai szűrést is elvégeztet, hogy biztosan egészséges kutyákat adjon gazdihoz. Ritka dolog ez a tenyésztőknél, de ő tényleg teljes joggal a magyar fajtaklub elnöke, nem azért mert annak idején jó kapcsolatai voltak. De ezt nem tudom csak így alátámasztani neked, vedd fel vele kapcsolatot és el tudod dönteni, hogy valóban olyan-e, amilyennek én látom őt.


Nem azt mondom, hogy mindenképp innen hozz kutyát, még csak azt se, hogy feltétlenül Magyarországról, de mielőtt hallomásokból származó félinformációk alapján döntenél nézd meg a saját szemeddel ezeket a kutyákat, én rengeteg ice wine kenneles kutyával találkoztam, egyik sem "ijedt meg a saját árnyékától" és szerintem ezek az eredmények is magukért beszélnek, egyikről sem mondanám, hogy ideggyenge roncs kutyák.

2020. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az Ice Wine kennelről elég rosszakat hallani, sajnos szívbeteg kiskutyák születtek, el is pusztultak. Én a helyedben onnan nem hoznék
2020. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Magyar Kata válasza:
70%

Kedves Anonim 3!


Ide is bemásolom azt a válaszomat, amit egy másik ilyen 'blog'-ba is beírt hozzászólásodra válaszoltam.



Magyar Kata vagyok, az Ice Wine kennel tenyésztője.


Egy ismerősöm jelezte, hogy valaki anonim módon terjeszt a kutyáimról negatív híreket. Nagyon örülnék, ha megosztanád a nevedet és azt, hogy miért szúrom ennyire a szemedet.


Engedd meg, hogy bemutassam neked a fent említett általad "halottnak" titulált kutyákat.



Mila kölykei :


2014-es alom


Nyra boldogan él gazdájával Anettel Szegeden.


Trixie boldogan él Hildegarddal Enyingen.


Kis Mila boldogan él gazdájával Endrével Leányfalun.


Parker boldogan él Ausztráliában, ahol fedezőkan.


Suba boldogan él Gabival és szpbrász férjével Péterrel Budapesten.


Flocon Solymáron boldogítja Gyurit és családját.


Spartacus fedezőkan Irén kennelében.


Joker fedezőkan Lengyelországban Celinánál.


Apolló Péterrel és családjával él boldogan Ürömön.


Kapitány Rékával és férjével ma már kint Németországban éli életét.


Wolfi kollegámnál Karcsinál él szeretetben és boldogságban Töltéstaván.


2016-os alom


Ginny Németországba él Sabineval


Ginger Ausztriában egy operaénekessel és feleségével Isabellával.


Niké Ritával most alapított kutyasulit Tótvázsonyban.


Grappa boldogan él Marikáékkal és féltestvérével Conorral a 2017-es alomból


Báró a mai napig élvezi Csilla imádatát Harkán.


Guiness Székesfehérvár mellett él Mariannal, sajnos kutyasulis karrierje nem tudott kiteljesedni, mert neki sajnos nem lett jó a csípője, de ezt vállalom.


A csodaszép Vihar Budakalászon él és virul állatorvos gazdájával Lacivel.


2017-es alom


Conor Grappával él Tatabányán ahogy fent írtam.


Cognak Lilikével él Martonvásáron.


Morgan Finnországban tenyészkan.


Kuba tanárnő gazdájával Enikővel él a szomszéd faluban Sóskúton.


Kupi Svédországban él.


Max boldogan vigyáz Zsuzsa nemrég született kisbabájára Piliscsabán.


Cara Noémivel tegnap BH vizsgázott.


Szupi Dénessel és családjával él Zalaegerszegen és a nyarakat a Gyékényesi tóban úszva tölti.


Chia nemrég vizsgázott le terápiás kutyaként gazdájával Adriennel.


Byron pedig szintén Noémivel gyakorolja a dog dancinget.



Minden kölykömről tudom, hogy hol és hogyan él, folyamatosan tartom a kapcsolatot gazdikkal, amiben csak tudom segítem és támogatom őket és nem hagyom, hogy valaki névtelenül megpróbáljon lejáratni.



Miláról annyit, hogy egy Németország-i tenyésztőtől vettem a White Falcon's kennelből (Anita Radke), aki 25 éve tenyészt svájci fehér juhászkutyákat és ha Mila kölykeit akarod lejáratni, akkor őt is és a 25 éves tenyésztői munkáját is lejáratod, valamint az almok apjait is; Chuck vom Rheinholdsberget, aki az első és az egyetlen svájci fehér juhászkutya, aki nemzetközi összfajtás FCI FH (nyomkövető) világbajnokságot nyert, Gomer la Blankpapiliot, aki IPO3 vizsgával rendelkezik, a 20 éve tenyésztő Lenka (la Blankpapilio) fedezőkanját, és az általam tenyésztett kanokat is.



Gondold meg, hogy nekem akarsz ártani vagy a fajtának?


Ha nekem, akkor nyugodtan írj rólam negatívumokat, bármit... nem fog érdekelni. De ezzel az egy kis névtelen posztoddal minimum 4 olyan tenyésztőt minősítesz le, akik nem kevés energiát, munkát és évtizedet fektettek ennek a csodaszép fajtának a tenyésztésébe és minőségi egyedek létrehozásába.

2021. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezt már én is hallottam, hogy onnan születtek beteg, genetikailag sérült és rossz idegrendszerű kutyák. Úgy tudom az egyik onnan származó kutyától (talán pont a fent említett Nirától) született alomnak a fele kölyökként meg is halt vagy el kellett altatni, olyan súlyos genetikai rendellenességük volt.
2021. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös válaszoló. Mi volt a bajuk ami miatt kicsinek el kellett őket altatni? Kutyust tervezünk venni idén, és minden információ érdekel. Csak megbízható helyről szeretnénk hozni, és pont a fent említett kennelt néztük ki, de ezek után elbizonytalanodtam. Esetleg másik kenneleket tudnál ajánlani?
2021. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!