Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel használata?

Szobakennel használata?

Figyelt kérdés

2 éves törpe tacskó kutyámnak szeretnék venni szoba kennelt szeparációs szorongás miatt illetve, azért is lenne hasznos mert ha jövőre megyek egyetemre viszem magammal és a lakásban ha nem vagyok itthon ebben lenne, hogy ne okozzon semmilyen kárt sem (egyébként nem szokott)


Meg éri kennelt vásárolni?

Nagyobb méretűt vennék, hogy legyen több helye.


Azért vannak kétségeim, mert éjszaka velem alszik az ágyban és ezen nem is szeretnénk változtatni. Nappal lenne bezárva csak amíg nem vagyunk itthon 6 órát.

Így bele tudna szokni?

Addig szeretném mert még nyáron itthon vagyok bele tudom szoktatni.


2020. aug. 16. 12:51
 1/7 TheElmorGhost válasza:
20%

Ha nincs megoldás szabadtérben csak akkor vegyél bentre kenelt.


Ha meg tudod szoktatni hogy ne törjön zúzon ha nem vagy ott és a lakásod "kutya biztos" akkor nincs amiért kenelt vegyél

2020. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon hasznos tud lenni a szobakennel, ha megfelelően hozzá van szoktatva a kutya, akkor nagyobb biztonságban érzi magát ő is, a nyugalom, a biztonság helyszíne lesz számára és ezért szorongani sem fog.

Helyes módszer a szobakennelhez szoktatáshoz: https://www.youtube.com/watch?v=Jo_tvVI8S3E&t=42s vagy https://www.youtube.com/watch?v=oUzI-ijtNhY (bár itt kölyökről van szó felnőtt kutyánál is működik, ugyanaz az alapelv mindkét esetben, sok jutalom, pozitív megerősítés, stb.)


Amúgy ha otthon egyedül nem szokott rombolni miben nyilvánul meg a szeparációs szorongása? Ugat? Ezzel hogy álltok, dolgoztok rajta? Azért is kérdezem, mert hogyha már van egy szeparációs szorongás benne, akkor először azon kéne túllendülni és csak utána egyedül hagyni kennelben, mert ha nagyon erősen benne van valószínűleg ott is szorongani fog. Erre egyébként a legjobb módszer ha nagyon fokozatosan szoktatod az egyedülléthez, ha a nyári szünetben van időd rá, akkor először csak 2-5 percre hagyd teljesen egyedül, vagy amíg biztosan nyugodtan marad (ha azonnal elkezd ugatni, vagy mást csinálni, amiben megnyilvánul ez a szorongás, akkor először csak egy másik szobába menj és úgy építsd fel), aztán ezt az időt fokozatosan húzni.

Szeparációs szorongástól függetlenül ha most a nyári szünetben otthon vagy, ne az legyen, hogy szeptembertől egy teljesen idegen helyen egyedül hagyod 4-6 órára, hanem már most szoktasd hozzá, hogy ennyi ideig is egyedül lesz, illetve az új helyen is próbáld elkezdeni fokozatosan szoktatni az egyedülléthez (gondolom nem aznap költözöl be az albiba, mikor már óráid vannak, szóval erre kb. egy hetet előtte mindenképp szánni kéne, ha megoldható).

2020. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Kapja ott a kajáját :) de az ajtót ne zárd rá. Tegyél bele puha pokrócot vagy amit szeret,játékokat. Kaját is ott kapja akkor hamar rájön milyen jó kis kuckó.


Nekem mikor februárban érkezett a kölyök kutyám nem akartam,hogy éjszaka mászkáljon szabadon,mert van egy másik kutyám,meg nem tudtam mit csinálna éjszaka. "kutyaovi " néven fut ilyen ketrec elemekből álló cucc. Falhoz tettem és volt egy kis területe. Ágyam melletti szakaszt kerítettem be vele. Ott kapta első perctől a kaját . Voltak bent játékok. Hát első este volt hiszti,hogy bezártam :D De második nap csak 1 perces hiszti volt utána meg semmi. Automatikusan ahogy feljöttünk az utolsó sétából magától feküdt bele,sőt volt mikor napközben is ott feküdt. Megszokta szépen.


Én 4 hónapos korában megszüntettem,mert szobatiszta lett,persze előtte nyitva volt éjjel is ajtó,járkálhatott. De mikor kellett pisilnie szerencsére nyikorgott így szaladtam le vele. Aztán pár nap nyitott ketrec ajtó után,láttuk a lakásba se tett tönkre éjszaka semmit. Így elraktam. Azóta is szabadon van mindig,nem tett tönkre eddig semmit most 8 hónapos :)


Viszont nekünk akkor sokat segített,hogy ott kapta a kaját,mert pozitív dologgal kötötte össze.

2020. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Abban nyilvánul meg, hogy sír vonyit és ugat nagyon keservesen. Rombolt is csak azóta nem mióta mindent fel vettem és oda raktam ahol nem éri el.

Van kertünk, de felügyelet nélkül nem merem kint hagyni és télen fázna is.

2020. aug. 16. 13:35
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor az nem fog problémát okozni, hogy éjjel nem ott fog aludni?

A szobámba lesz a kennel és ott is fog aludni csak az ágyban.

Nem fog össze zavarodni?

2020. aug. 16. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem fogja összezavarni az, hogy veled is aludhat, viszont ha ő maga választja a kennelt az ágyad helyett, akkor azt hagynod kell neki, semmiképp ne akadályozd meg, ne tiltsd neki, hogy bemehessen, ha be szeretne, mert az viszont tényleg összezavarná. Ha ezt el akarod kerülni és mindenképp azt szeretnéd, hogy veled aludjon, akkor inkább éjszakára rakd el a kennelt, az legyen a "nappali" pihenő helye, este meg veled az ágyban.


Törpe tacskót nem is hagyunk kint sokáig télen a kertben, nemcsak fázik, nagyon beteg is lehet, ez szerintem jobb ha fel se merül.


Az ugatásról, sírásról próbáld leszoktatni még az egyetem előtt, az tényleg mindenképp fontos lenne. Ha nagyon nem megy, bár fokozatossággal tényleg könnyen le lehet szoktatni róla, de ha mindent megpróbáltál és úgy sem sikerül, akkor akár lehet még arra is érdemes lenne áldozni, hogy hívsz házhoz egy kutyakiképzőt, aki segít nektek, mert az albérletben sem lenne jó úgy bemutatkozni a szomszédoknak, hogy napközben végig sír a kutya. A szobakennel önmagában sajnos nem fogja megoldani a szeparációs szorongást, ezzel külön kéne foglalkozni.

2020. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szobakennelbe 2 órára zárunk kutyát maximum, ez nem arra való, hogy bezárd oda 6-8-12 órákra. És pláne nem szorongásos kutyát zárunk oda, mert még jobban szorongani fog.
2020. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!