Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megnyugtatni?

Hogyan tudnám megnyugtatni?

Figyelt kérdés

Ma reggel a kutyusomat csúnyán megharapta egy istállólégy, és ettől teljesen bepánikolt, annyira, hogy még három órával a légy megölése után is iszonyatosan remegett és lihegett. Nagyon kikészült, látom rajta, hogy mennyire fáradt, mégsem meri lehunyni a szemét, akkor viszonylag nyugodt, ha a karjaimban lehet, de így sincs jól. Inni már iszik, bár nem annyit, mint amennyit szokott. Fél helyet változtatni, ha egyszer lefekszik az egyik sarokba, alig akar felkelni onnan. Ami a levegőben van, attól fél. Az előbb az ő szőre szállt, attól például nagyon megijedt. Eddig nagyon nem volt ez rá jellemző, sőt, néha azt éreztem, hogy túlságosan is bátor.


A kérdésem az, hogy hogyan tudnám egy kicsit megnyugtatni?



2020. aug. 16. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Hívd fel (vagy hívd ki) az állatorvost. Ha ennyi idő alatt nem múlt el neki ez a félelem, akkor már csak az orvost tud használható dolgot mondani, esetleg gyógyszert felírni neki.
2020. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2020. aug. 16. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Hat nem tudom, nekem a leirasbol nem az jon le, hogy fel, hanem az, hogy konkretan szarul van es szenved. Vidd el orvoshoz mindenkeppen, nezzen ra. Aztan lehet, hogy tenyleg csak kicsit sokkot kapott es egyebkent nincs baja, de inkabb legyen egy felesleges utatok az orvoshoz, minthogy beteg legyen.
2020. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is az jon le,mintha fertozest kapott volna. Nem vagyok orvoshoz rohangaszo,de most elvinnem.
2020. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem is tudom ... talan egy legy nem okoz ekkora problemat ... talan mar alapbol volt/van balami baj es a legy csak eppen rossz idoben volt rossz helyen,


Azert egy legy ne legyen mar akkora problema.

2020. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Megnyugtatni?


Szerintem eleg ha vele vagy, ha figyelsz ra. Ha kulonosebb nyugtatasra vagyik, akkor simogasd es bujj hozza. Mi mast tudnal tenni?

2020. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Állatorvos ismerősöm azt mondta, hogy pánikot kapott, ez az istálló légy gyakori utóhatása, mivel 2 percig folyamatosan szívja a vért, ami pluszban iszonyatosan fáj és nem tudja lerázni. Nincs fertőzése, se semmilyen komoly baja, "egyszerűen" a lelke sérült. Néhány bogarat levadásztunk együtt, így újra bátor velük szemben.

Az egész tegnapunk azzal telt, hogy együtt feküdtünk a kanapén (kizárólag betakarózva a 30 fokban, hiszen így nem félt, hogy rászáll valami 😂). Az éjszaka nem volt olyan jó, nem aludt sokat, fel-alá járkál, néha elbújt, néha előjött. Reggel körbejártuk a házat többször is, mostmár egyre bátrabb és felszabadultabb újra, szerencsére. Köszönöm a tippeket :)

2020. aug. 17. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!