Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökni akaró és állandóan...

Szökni akaró és állandóan ugató kutyaval mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Egy yorkirol van szó. Ha kiengemed egyből szalad át a szomszédba hiába szólok rá. Csak úgy jön vissza ha atmegyek érte és felveszem. Most szinte egésznap bent van a házban ki sem engedjük mert akkor szökik, de ez neki sem jó így.


A masik dolog az, hogy szinte egész nap csak ugat és morog. Ha megcsörren a telefon,ha valaki az ajtó előtt áll,ha elmegy egy autó a ház előtt,ha megnyitom a csapot,ha fentről leszólok az alsó szintre,ha bezárom az ajtót, de ha nem történik semmi az ég világon akkor is ugat vagy morog.Telefonalni sem lehet tőle mert folyamatosan ugat ha felveszem. Csak akkor hagyja abba ha ráordítok hangosan és megindulok felé. Már kezd nagyon idegesíteni az állandó ok nélküli ugatása és morgása, azon gondolkodom, hogy oda adom valakinek. Tudom, hogy a kutya egy felelősség, de nekem ehhez nincs türelmem főleg ha az miatt kezd el folyamatosan ugatni ha pl. megnyitom a csapot vagy leszólok az emeletről. Más ismerősök kutyája nyugodtan van, vagy csak akkor ugat ha pl. kutyát vagy macskát lát vagy ha megy hozzájuk valaki. De ez a kutya egész nap csak ugat és morog ok nélkül.

Miért morog és ugat állandóan és mit lehetne vele tenni?



2020. aug. 16. 14:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit van fárasztva, szocializálva?
2020. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Anyukám mindig otthon van, de ő csak eteti és itatja vagy kiengedi elvégezni a dolgát. Én a munkám miatt ritkán tudok vele foglalkozni hosszabb időt.
2020. aug. 16. 15:18
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Elektromos nyakörv.
2020. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
Torzskonyves? A “fajtatiszta” szapis kutyak szoktak ideggyengek lenni es hasonloan viselkedni. Egyebkent pedig ivartalanitas, kutyaiskola, sok-sok seta es neveles a megoldas. Eddig mit tettel az ugy erdekeben a kiabalason kivul? Lathatoan nem hallgat rad a kutya, ha nevelned normalisan, elso szora visszafordulna, ha hivod. Ha inkabb feladod, mert neked ezekre nincs energiad, akkor valoban jo otlet odaajandekozni olyannak, aki foglalkozik is vele.
2020. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Yorki az terrier,tehát pörgős kiskutyák. Sok foglalkozást és mozgást igényelnek. Valószínűleg unatkozik és a felesleges energiáját ugatásban és szökésben vezeti le.


Anyukád ha otthon van,akkor szépen minden nap kétszer elvihetné sétálni fél óra-órát. ha le van fárasztva nem fog szökni és kevésbé érdeklik majd a mindenféle zajok.


Agyilag sem ártana fárasztani.


Sokan azt hiszik a kistestűek hülyék,taníthatalanok,pedig nem, okosak és igénylik a gazdival való munkát!


Az édes kevés,hogy kaját rak elé,meg kiengedi dolgát intézni. Ennyi erővel bocs,de egy plüss való anyukádnak.

2020. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

A yorkinak erős az öntudata, és túl nagy az önbizalma, ezért mindent megugat, megmorog, ami nem tetszik neki, és a többi kutyát (akár a német dogot) is bátran megtámadja kicsi termete ellenére.

Ezen neveléssel kell segíteni (igen a cuki-muki kis kutyust, következetesen, és határozottan kell nevelni, mert a fejetekre nő).

A szökés azért van, mert a yorkit arra tenyésztették ki, hogy patkányt fogjon, és mivel a patkányok szaladgálnak, sokan vannak, a kutyusnak ehhez kellett alkalmazkodnia, ezért viszonylag nagy a mozgásigénye. ahogy írtad: "Most szinte egésznap bent van a házban ki sem engedjük mert akkor szökik", és "Anyukám mindig otthon van, de ő csak eteti és itatja vagy kiengedi elvégezni a dolgát. Én a munkám miatt ritkán tudok vele foglalkozni hosszabb időt.". Ebből a a néhány mondatból nekem az jött le, hogy nincs sétáltatva, nincs levezetve az energiája, és az egyetlen esélye a mozgásra és ingerek gyűjtésére, ha szökik, vagy rombol. Hallgatni meg azért nem hallgat rád, mert a foglalkozás hiánya miatt nincs rendesen megnevelve, de ha nevelve is volt, a kutyák akkor sem szeretik, ha el vannak hanyagolva.

Mondanám, hogy írasd be kutyanapközibe, hogy a többi kutyával levezesse a felesleges energiáját, de gondolom nem viseli el a többi kutyát sem, úgyhogy marad a séta, játék, tanítás (Igen mentálisan is le kell fárasztani).

2020. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Le kell fárasztani (napi legalább 1 nagy séta, melynek során más kutyákkal is van lehetősége ismerkedni, játszani), és nevelni kell. Terrier, makacs, önfejű, energikus.

Elsősorban azonban rendezni kell a falkasorrendet, azaz a kutyát a falka legaljára helyezni. Most ő érzi magát (megfelelő nevelés és korlátok nélkül) falkavezérnek, ami stresszeli, szorongást okoz neki.


Csodaszer nincsen, akié a kutya, annak kell megnevelnie, erre időt és fáradtságot áldoznia, illetve ha önállóan nem megy, akkor pénzt is kutyaiskolára.

2020. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A yorkie terrier, vagyis aktív és makacs, akkor is, ha zsebkutya méretű. Fárasztás, mozgás, feladatozás kell neki, és amíg nem megbízható, ne legyen felügyelet nélkül az udvaron. Nem tudom, milyen a kerítés, de érdemes annyira bombabiztossá tenni, amennyire lehet.
2020. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Ezért nem kell szapitól kutyát venni...
2020. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Nekem mentett kutyám van, utcáról került az idihez, ő pedig felvette a kapcsolatot az egyesülettel, ahonnan már én fogadtam örökbe a kutyát, ő sem megbízható, van pár inger, amire bekattan és akkor se nem lát, se nem hall, és szintén aktív, feladatigényes, de nevelhető, ez nem idegrendszeri probléma, csak nevelés kérdése.
2020. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!