Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya séta közben megáll...

Idős kutya séta közben megáll és nem mozdul. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Elhunyt rokonom kutyáját magamhoz vettem. Egy idős 10 éves labrador, kicsit duci, nagyon kéne neki a mozgás, de makacs. Sosem volt tanítva, sétáltatva sem. Az elején nem volt sok gond a sétával, nagyon örült szinte rohant. Sikerült elérnem, hogy ne húzzon, ne menjen oda minden járókelőhöz és hogy normál tempóban menjen mellettem. Gyönyörűen sétált, viszont 2 héttel ezelőtt fogta magát és elfeküdt a járda közepére. Nem volt rosszul, egyszerűen csak elfeküdt. Szóltam neki, húztam-vontam, egyszerűen nem akart mozdulni. 50 kilós gebe nőként kellett megemelnem a csöpp 42 kilós kutyát és hazáig cipelni. A lépcsőházban már megmozdult magától, de előtte egy centit sem volt hajlandó. Ezt a mutatványt véletlenszerűen ismételgeti azóta és nem tudok vele mit kezdeni.

Mit tanácsoltok? Kajával próbáltam csalogatni, de elkezdett kúszni.



2020. aug. 16. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Hát akkor most már ő sétáltat téged. Vigyázz, mert a végén még kitúra a lakásból!
2020. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Tyegény pityi tutyuli :'( :'( <3 <3 <3
2020. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig véletlen csakúgy elfekszik, vagy egy bizonyos idő után történik ez?

Mert egy idős, túlsúlyos kutya, aki nincs hozzászokva a sétához, hamarabb elfárad, mint a többiek. Lehet, hogy ez a baja, és mivel nem volt tanítva, és nem te vagy a gazdája, ezért nem hallgat rád.

2020. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nehezen viseli a meleget ennyi idősen és van is rajta felesleg, szóval a szíve is közrejátszhat.


A mi tacsink is ezt csinálja,12 éves, van egy kis felesleg rajta, ilyen melegben nagyobn liheg, könnyen kifárad, plusz már nem annyira fiatal..emiatt is csak nagyon rövid sétára megyünk le, naponta 4-5 alkalommal, hogy azért kipisilje/kakilja magát, nyáron nagyon sokat iszik a lakásban egyébként is.


Ilyenkor megállok mellette és ha 2-3 percen belül nem indul magától, akkor kézbe veszem és cipelem egy darabig..


Esetleg ilyen esetben egt jutalom falatot figyél magaddal...volt olyan is, hogy az útvonal nem volt szimpatikus neki..néha elég makacs kis manó tud lenni...várok egy darabig, aztán odébb emelem. 😅❤

2020. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Állatorvosnál jártatok? Ha hívásra is csak kúszik, akkor nem tud, vagy nem mer felkelni ("félek, hogy fájni fog mert sètánál fájt, ha nem sétálok nem lesz gond").

Akár túlsúly miatt ízületek, de idős labradornál akár diszplázia is befigyelhet, hajlamosak rá.

2020. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy a 4-es is emlìtette, idős, jobban megviseli őket a meleg és az is valószínű az egészségi állapot mellett, hogy máshoz van hozzászokva, máshogy ment a dolog az előző gazdinál. Van egy belső rendszerük.


Esetleg a ház körül egy rövid kör, vagy a ház elé, amíg kiszaglássza/üríti magát?

2020. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet fáj valamije. Például nagytestű, pláne elhízott kutyáknál a hátsó fél gyengülése nagyon gyakori, ízületek terhelése...

Vagy a meleg... ilyenkor kora reggel és késő este kellene sétáltatni amikor már jobb az idő.

2020. aug. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Illetve napközben a beton is fel tud forrósodni elég durván! Nem kellemes a mancsoknak!
2020. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Mi is ezt tesszük.


Kora reggel, 6 körül és este, 8-9 után van a sétálós "séta".


Délelőtt/Du csak ürìteni megyünk a ház elé...nem bírják a meleget

2020. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld megitatni, hátha csak kifulladt. Látatlanul nagyon nehéz megmondani, hogy valós probléma-e vagy csak megmakacsolja magát.
2020. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!