Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legkönnyebben kezelhe...

Melyik a legkönnyebben kezelhető kutyafajta?

Figyelt kérdés
2020. aug. 17. 10:17
1 2
 1/19 anonim válasza:
86%
Plüss.
2020. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
3%
Mudi, border collie
2020. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen nincs! Vannak engedelmesebb, tanulékonyabb fajták, de magától egy kutya sem fog helyesen viselkedni, szabályokat betartani csak akkor, ha napi szinten foglalkozol vele, tanítod, iskolába viszed. Nemcsak a kutyádnak kell megértenie, mit akarsz tőle, neked is meg kell tanulnod értelmezni az ő jeleit, az ő fejével gondolkodni!
2020. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3 nem azt írtam, hogy kivel nem kell foglalkozni, hanem, hogy melyik az a fajta, aki könnyebben kezelhető és nem igényel tapasztaltabb gazdit, hanem mondjuk egy kezdő is elvan vele. Igen, azok mind igazak, amiket írtál, csak nem mindegy, hogy tapasztaltként járatos a suliba, vagy te is most tanulsz meg mindent a kutyàval együtt. Mindenkinek jobb, ha ilyen esetben egy könnyebben kezelhető kutyàt választunk elsőre, ezért tettem fel a kérdést. Tehát mégegyszer: a kérdés nem úgy szólt, hogy melyik kutyafajtàval nem kell egyáltalán foglalkozni, hanem melyik az, akivel könnyű együttműködni egy kezdő kutyásnak. Köszi.
2020. aug. 17. 10:32
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
A border collie valóban okos kutya, de ha nincs lemozgatva, nincsenek az igényei kielégítve, egy idegesítő, pattogó bolha. Tanítani, foglalkozni kell a kutyákkal, következetesnek, határozottnak lenni és a kis keverék menhelyi kutyádból is egy csodálatos társ lesz.
2020. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Én is a plüssöt ajánlom,igaz,elég buta!
2020. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
84%
Legkönnyebb a labrador. olasz vizsla.
2020. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Elsőnek aztt mond meg hogy kistestűt, nagytestűt szeretnél.

Séta, tanítás mennyi lenne.

Hol tartanad stb.

2020. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pl. labrador.
2020. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Labit, goldent szokták ilyenkor mondani.

A magas energiaszintű borderre azért nem igaz, hogy könnyen kezelhető, mert bár valóban egy elképesztően intelligens, agyas fajta, egy felkészületlen, neadjisten a kutyánál butább gazdát úgy átejt a palánkon, hogy utólag fogja a gazdi a fejét, már ha felfogja, hogy át lett verve. Továbbá hajlamosak kényszerviselkedéseket felvenni (kerekek terelése, csipkedés, árnyékkergetés stb), és ha esetleg kifogsz egy nem eltunyított show vonalas, hanem munkás bordert, akkor ráadásul még a kikapcsológombot is szerelheted rá, mert nem adják gyárilag. Magyarul meg kell tanítani pihenni.

Kezdőként én mindenképpen keresnék egy tenyésztőt aki kölyökteszteli a kiskutyákat, és a gazdihoz passzolót adja neked, mert labiból vagy goldenből is kifoghatsz egy veszedelem makacs egyedet, és borderből is áldott nyugodt, hozzád passzolót.


Én akkor néztem nagyot, amikor az ismerősünk beszerzett két közepes igényű juhászkutyát, az egyiknek be nem állt a szája, ment volna folyton, domináns és akaratos volt már egész kölyökként, a másik hátán pedig fát lehetett volna vágni, a hangját nem hallottam soha, nagyon könnyen kezelhető, simulékony kiskutya volt. Egyazon fajtán belül a két véglet.

2020. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!