Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell másik kutyus? Múlt...

Kell másik kutyus? Múlt héten sajnos el kellett altatnunk 11 éves golden retriever kutyinkat...Van egy másik 9 éves border collie kutyus ...szomorúnak tünik ...

Figyelt kérdés
2020. aug. 17. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szomorú, mert hiányzik neki a másik kutya. Kiskutyát semmiképpen nem érdemes hozni, nincs szüksége rá hogy körülötte ugráljon. Ő meglesz új kutya nélkül, a kérdés hogy ti készen álltok-e.
2020. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A border miatt nem kell másik, ő hamarosan túllesz rajta. Csak akkor kell, ha ti is szeretnétek.
2020. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk is ugyanez volt. 14 éves kutyánkat altattuk el, egyedül maradt a 10 éves társa. Ő mindig második kutya volt. 2 hónapig volt egyedül, de szeparációs szorongása lett, így amint időnk engedte, hoztunk mellé egy 3 hónapos kölyköt. Első napokban nem kedvelte, azóta a kicsit megszerettete magát vele, nagyon jól kijönnek, meg is védik egymást. A nagy korkülönbség ellenére is szoktak együtt játszani. Mondhatni még jobb is a kapcsolatuk, mint az előző kutyával. Szerintem érdemes új kutyát szerezni, de hagyjatok neki még egy kis időt.
2020. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne a bordernek vegyél kiskutyát! Ha kell egy kölyök, azt magatok miatt vigyétek haza!
2020. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb korkülönbség jellemzően nem zavarja az idősebbeket, csak más típusú foglalkozást igényel a két kutya, de nem kell rááldozni a fél életedet. Azt viszont jól írják, hogy csak az öreg miatt venni egy újat nagy butaság lenne. Akkor vegyél, ha te érzed úgy hogy szeretnél mégegyet. Az pedig természetes hogy hiányolja a társát, idővel ő is feldolgozza.
2020. aug. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy alakult, hogy egy évvel ezelőtt meghalt a 16 éves kutyám és a társa, aki szintén 16 éves volt, magára maradt. Nem terveztem rögtön új kutyát, de pont jött egy segítségkérés Fb-on egy tündéri kölyökkutyának és jelentkeztem ideiglenes befogadónak. Aztán a kiskutya nálunk maradt. Olyan volt, mintha mindig velünk élt volna. Aggódtam, hogy majd agyon szekálja az öreget, de nem így történt. Felvett egy lassabb ritmust és sokat szunyókáltak együtt. Ugyanakkor kirángatta az öreget a befelé fordulásból és nagyon jót tett neki. Nem mondom, néha meg kellett védenünk a fültépkedéstől, amit bambán tűrt és attól, hogy egy-egy heves szeretetrohamban fel ne döntse a kiskutya, de megfiatalította az öreget, már amennyire lehetett. Egy év jutott még nekünk így együtt. Nem bántam meg egy percre se a kiskutyát, de az tény, hogy nagyon passzolt a kiskutya személyisége hozzánk is, az öreghez is. Nem minden kutyával lett volna ilyen egyszerű, de ők ketten nagyon jót tettek egymásnak.

Pár hete meghalt az öreg. Ez a kis drága meg alig talál magára azóta.

Alig eszik, sokszor a főtt húst is otthagyja, pedig nem beteg. Nagyon sokat alszik, mintha nem is egy éves lenne. Mondjuk lehet, hogy alapból kicsit lusta természetű, az öreg is ilyen volt kölyökkorában.

Én nagyon azt látom most rajta is, hogy szüksége lenne kutyatársra. De most én nem érzem magam képesnek arra, hogy azonnal idehozzak egy kutyát. Iszonyatosan elfáradtam és úgy érzem, nem tudok kötődni más kutyához, soha nem lesz olyan kutyám, mint az öreg volt. Azt érzem, hogy most hiba lenne kutyát befogadnom, mert nem fog kialakulni az a kötődés, ami pedig olyan boldoggá teszi a kutya-gazda kapcsolatot.

Ezzel a kiskutyával pillanatok alatt kialakult, lehet azért is, mert külsőre is hasonlít az öregre és természetre is. De jártam már úgy, hogy elhamarkodottan akartam pótolni a helyét a kutyámnak és soha nem éreztem olyan mély szeretetet az új kutya iránt, mint amit érezhettem volna, ha várok.

De mondom, nincs egységes recept.

Nekünk nagyon jó ötlet volt befogadni az öreg mellé ezt a kiskutyát.

Nem csak az öregnek, nekünk is nagyon jót tett.

2020. aug. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!