Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetés időnként?

Barf etetés időnként?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy egy kutya csak minden második nap kapjon nyerset?
2020. aug. 17. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem.


Mivel a nyersnek,tápnak és a főtt kajának is más az emésztési ideje. Így hasmenést okozhat vagy bélgyulladást.


Ez az egyik nap nyers,másik nap táp nem jó.


El kell dönteni mit szeretnél,mit tudsz vállalni.

2020. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül lenne gond, de nem látom túl sok értelmét. Mi célból szeretnéd így etetni?

Szerintem ha már macerázol a barffal és összeállítod, porciózol, akkor minek a táp?

Ha pedig van egy jól bevált minőségi tápod, amitől egészségesek és jól néznek ki a kutyák, akkor minek a macera a barffal?

2020. aug. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Én azért megnyugodtam efelől amikor ezt elolvastam:

[link]

Talán jobbnak érzem a hét egyik felében így a másikban úgy felállást, hogy mégse minden nap kelljen átállni. De látod pl.a cikkben ami azért egy hozzáértő oldalon jelent meg, pedig az egyik nap így másik nap úgy-ot is preferálják.

Sőt valahol olvastam hogy egy napon belül is lehet keverni, csak akkor este kapja a nyerset mert az nehezebben emésztődik. Na ezzel kapcsolatban ellentmondásos infókat olvastam... Mindegy a lényeg, hogy nem lesz baja ha nem egy étkezésen belül kevered.:(

2020. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiába írják tönkre lehet vele tenni a kutya emésztőrendszerét.

Utolsó etettél valaha nyersen egyáltalán?


Húshoz és a csontoshoz erős gyomorsav kell,táphoz nem kell erős. Szóval a kutya vagy savat fog hányni vagy hasmenése lesz. Mellesleg nem túl jó dolog ez az ugrálgatás. Ha tápot kap gyengül az sava. Aztán adsz neki húst,csontosat nyersen akkor nem fogja tudni megemészteni,mert a táptól elgyengült a sava. Mire erősödne a sava a nyershez, vissza váltasz tápra..


Hosszú távon ez nem egészséges!! Meg fogja kavarni teljesen a kutya emésztését.


Ha kérdező nem vagy biztos abban,hogy megfelelően össze tudod állítani a kutya menüjét akkor ott vannak a kész menük amikben minden benne van.


Vagy pedig keress egy hidegen sajtolt jó minőségű tápot,mert sokkal jobb mint az extrudált.

2020. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem számítottam rá, hogy még érkezni fognak kommentek. Mindenesetre, úgy döntöttem, hanyagoljuk a nyersetetést. A mostani tápját (Orijen freeze-dried, bátran ajánlom bárkinek) imádja, nekem is tetszenek az összetevők. Egyedül a belsőségeket hiányoltam az étrendjéből, de arra is találtam megoldást (porrá őrölt szárított belsőséges kiegészítő.
2020. szept. 1. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!