Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyánál a falka rangsort...

Idős kutyánál a falka rangsort meglehet változtatni?

Figyelt kérdés
4 éves voltam, amikor hozzánk került 3 hónaposan a tacsi keverék kutyánk. Ugye egy 4 éves gyerektől nem lehet elvárni, hogy falkavezérként viselkedjen, én sem tettem úgy. Valószínűleg emiatt a kutya úgy érezte, hogy felettem áll a rangsorban. Eddig igazából nem is gondoltam rá, hogy ez lehet a gond, és mivel tudtam a kutyussal játszani, kaja közben nem piszkáltam, jól nevelt kutyus, nyugodt, és barátságos, ezért nem is tűnt olyan hatalmas problémának, hogy szelektív hallása van. Mostanában viszont elkezdett zavarni, hogy felássa a ház alját (elkezdtek a szomszédságban szaporodni a patkányok, és hozzánk is átjárnak, de dolgozunk az irtáson), és segítséget kell kérnem, hogy abbahagyja, mert ha én szólok, akkor nem foglalkozik vele, ha megpróbálom kiszedni, akkor meg morog, és kap a kezem után. Ha hívom, csak akkor jön oda, ha éppen kedve tartja. A napokban pedig, amikor akartunk kiállni a kocsival, akkor beállt enni az út közepére, de amikor odamentem, hogy elküldjem, először észre sem vett, akkor mondták, hogy fogjam meg, és rakjam arrébb, akkor meg odakapott a kezemhez (védte tőlem a kajáját). Egyébként ha evés közben simogatom azzal nincs semmi baja. A kutyus most 13 éves, és nem tudom, hogy még lehetséges-e változtatni a falkasorrenden (A kutya suli nem igazán megoldható, mert a szüleim szerint pénzkidobás, én zsebpénzt nem kapok, ők meg erre nem fognak adni).

#kutya #nevelés #falka rangsor
2020. aug. 18. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a falka rangsorral van a probléma, hanem, hogy nem foglalkoztok vele. Tanítani most is tudod, nem kell ehhez kutyaiskola.
2020. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Négy évesen nem neked kellett volna "falkavezérnek" lenni, hanem a szüleidnek kellett volna megtanítani a kutyának, hogy te felette állsz. Egyébként nevelés kérdése. idős kutyát is lehet nevelni, de nyilván nehezebb és időigényesebb.

Egyébként 13 évesen már az se lehetetlen, hogy hallásproblémái vannak és azért nem jön, ha hívják (már ha előtte meg behívható volt).

2020. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hozzám előtte is csak akkor jött oda, ha hívtam, amikor kedve volt, vagy előnye származott belőle. Hallásproblémája nem hiszem, hogy van, ha csak én nem beszélek olyan frekvencián, amit ő nem hall. A szüleimet mindig meghallja. A látásával van gond, van hogy neki megy futás közben valaminek.
2020. aug. 18. 13:34
 4/5 Lena7 ***** válasza:

Nem a rangsorral van a probléma hanem a neveléssel.

3 éves voltam, amikor apukám hazahozott 1 mentett kölyökkutyát.


Mivel kicsi voltam ezért a szüleim tanították. Én.csak játszottam vele. Volt olyan, hogy amikor játék során meghúztam a fülét/farkát vagy belekapaszkodtam a bundájába. A kutya nem csinált semmit, élvezte azt, hogy játszhat velünk, meg tud ránk vigyázni


Most, hogy már nagyobb vagyok persze nem nyúzom szegény kutyát (mivel öreg is) de ugyan úgy játszok vele, simogatom. Játéknál eltudom tőlle venni a labdát, ha hívom, akkor jön, a kajáját is elvehetem (pl ha egy hegyesebb botot csócsál, vagy ellop egy olyan dolgot, amit nem lehetne, akkor azt is simán kiveszem a szájából)


Ez tényleg nevelés kérdése. Apukámat tekinti falkavezérnek, mivel ő nevelte, viszont az egész családot elfogadja, szereti és védelmezi.


1x harapott meg. 10 éves voltam amikor a szomszéd agresszív kutyája átszökött hozzánk és összeverekedtek. Én a tesómmal játszottam kint, amikor összeverekedtek. Megilyedtem, mert féltem, hogy baja lesz a kutyának, ezért szétakartam őket szedni.

Én nyúltam feléjük és pont a másik kutyát akarta megharapni, de ott volt a kezem. A kutyám amint észrevette elrántotta a fejét, de nagy volt a lendülete, ezért az elől lévő nagyfogával megkarcolta 1 kicsit a kezem.

Viszont ez nem a kutya hibája volt, hanem az enyém. Azóta meg már megtanultam, hogy nem avatkozok bele kézzel egy kutyaverekedésbe.



A te kutyád is már idős. Nagyon nehéz ilyen korban már tanítani. Pláne ha nincsen olyan kapcsolatod a kutyáddal.


Esetleg egy kutyakiképző tanácsát kikérhetnéd. Ő sokkal jobban tudna neked segíteni.


Mindenesetre sok sikert!

2020. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Az is közre játszik, hogy mindig meghátrálsz ha oda mordul. Persze, hogy azt hiszi mindent megtehet mert ilyen egyszerűen megfélemlithet.

Ilyenkor kell rákiabálni, elkergetni, lenyomni a nyakánál fogva

2020. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!