Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek az egészségü...

Mennyibe kerülnek az egészségügyi szűrések Budapesten egy kutyának?

Figyelt kérdés

Melyik szűrés mennyibe kerül és hol?

És hogyan zajlik az egész menet?

(Azért itt kérdezem meg mert ezért találták ki ezt az oldalt aki már jönne azzal hogy "google a barátod"!)



#Budapest #ár #francia bulldog #Egészségügyi szűrések
2020. aug. 19. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Honnan a faxomból tudjam??

Kérdezd az állatorvost...

2020. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mely szűrésekre gondolsz?


Egyébként nem nagyon van értelme annak a vonatkozásnak hogy Budapest. Budapesten is vannak kontár, béna olcsón dolgozó orvosok, és jól, szakszerűen de drágán dolgozó orvosok is. Én magam az Univetben végeztettem el a displasia szűréseket, korrektül csinálták

2020. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendelő más árakkal dolgozik. Az is számít, hogy belváros vagy külsőbb részek.

A 13.kerületi állatkórház például nagyon drága 10.000 egy sima alap vizsgálat is, máshol csak 6.000 az, hogy rá néznek minden rendben van-e.(fül,szem,bőr,csípő,fogak,mancsok)

2020. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első ha nem tudod akkor nyílván nem neked raktam fel a kérdést!!!

Utolsó kettő, első kutyuskám ugyhogy nem tudom hogy egy francia bulldognak milyen szűrésekre van szüksége ezért is folyamodtam a kérdés kiírására.

És hol olcsóbbak a szűrések? De egyébként gondolok itt a szív működésére, máj-vese működése, tüdő működése, izületek-csontok jók e, nagyjából ezekre.

2020. aug. 19. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Én csak a szívféreg tesztet tudom (a mi orvosunknál dél-pesten 7.000 Ft volt) mert ezt végeztettük el idén, a többi szerintem felesleges ameddig nem tenyészt az ember / nincs konkrét baja a kutyának / nem idős. Egyébként nagyjából 10.000 Ft / szűrés árral számolhatsz +- 3.000 Ft orvostól függően. A szerveket vérképből nézik tehát ez egy vérvétellel letudható, a többit röntgennel vagy ultrahanggal.

Francia bulldog esetében pedig majdnem mindegy milyen szűréseket csinálnak; a kutyád ígyse-úgyse fog levegőt kapni mire felnő, mindentől össze fogja hányni / fosni magát és ezeken semmilyen szűrés nem segít vagy előz meg. Túltenyésztett, nyomorult kis lények szerencsétlenek, szenvedés az egész életük.

2020. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ezzel teljes mértékkel eggyet értek én sem szeretem az olyan kutyákat akik majd meg fullnak egy kis felmelegedéstől főlleg mikor röfögve veszik a levegőt, ezért is választottam tág orrlyukú hosszabb orrú sportosabb szülőpártól kiskutyát. :) Viszont betegségekre szűrni szeretném biztonság kedvéért.
2020. aug. 19. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a fajta tenyésztési szabályzatát, azokat a teszteket érdemes elvégezni (akkor is ha nem akarod tovább tenyészteni). Illetve a diszplázi szűrést sokan megcsinálják, de ehhez kifejlődött csontozat szükséges (de nem veszélytelen, bár ahogy egyre több dokinál van digit. röntgen, egyre finomabban kell bódítani hozzá a kutyát, ezt csak altatott kutyán lehet elvégezni ezt a vizsgálatot).
2020. aug. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenképp utánna olvasok!
2020. aug. 20. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen orr és légzéssel kapcsolatos vizsgálatokkal kezdj.

Valamint szájpadlás vizsgálat sem árt, a rövid orr miatt gyakran van túl magasan vagy épp túl alacsonyan a szájpadlás ez étkezési problémákat okoz. Például a magas szájpadlásnál a kutya több ételt képes a szájába venni a kellőnél (még egy falattal több is okozhat gondot) , ezt egyben le is nyeli (rossz kutya szokás..),de mivel nem megy le a torkán akár fulladást is okozhat.

Az alacsony szájpadlásnál viszont nem tud elegendő ételt a szájába venni, ezért gyorsan, és kapkodva eszik ami meg gyomor bántalmakat okoz.


Éés akkor még a fogak elhelyezkedését nem is vettük. Sajnos elég problémás fajta főleg légzés és nyelés téren.

2020. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!