Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki kutyája az utcán folyamatosan megtámad más kutyákat?

Figyelt kérdés
Egy idős úr a kutyáját rendszeresen elengedi a parkban és ez a kutya folyamatosan megtámadja a többi kutyát. Többször szóltunk már, hogy ne engedje el, mégis megteszi. Lehet tenni valamit ebben az ügyben? Akar rendőrségen?

2020. aug. 19. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Köztereseket vagy rendõrt kell hívni az ilyen értetlen fszra!
2020. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Rendőrt kell hívni. Ha más kutyája megsérül, akkor el fogják altatni,

vagy megköti és tesz rá szájkosarat.

2020. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen a köztereseket kell hívni (neten megtaláljátok az elérhetőségüket. Meg lehet mondani az idős úrnak is és azt is, hogy el fogják altatni a kutyáját, ha megsebesít valakit (akár kutyát).
2020. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Jegyzőnél jelezni. Közteresek meg majd jönnek ez után. Remélhetőleg még aznap.
2020. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
8%
Lefújni, a kutyát IS.
2020. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Rendőrnek, közteresnek lehet jelenteni, szabálysértést követ el a bácsi azzal, hogy póráz nélkül sétáltatja a kutyáját nem kijelölt futtatóban, 5.000-150.000 forintig terjedő pénzbírság szabható ki rá. Természetesen a ti kutyáitok is legyenek pórázon, mert ugyanúgy megbüntethetnek titeket is, akkor is, ha a ti kutyáitok nem agresszívak.
2020. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kerületben volt egy ilyen kutya. Rendőrségnek lett szólva. De sajnos több támadás, varratok, orvosi költség kellett ahhoz, hogy lépjenek is...
2020. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem rendszeresen a szomszédtól kirohanó kutya támadott meg az utcán !

Utolsó alkalommal megszaggatta a nadrágom, ekkor emelt hangon jeleztem a szomszédnak, hogy ez engem kellemetlenül érint. Utána eltünette a kutyát.

Sajnos emberi beszédet nem fogta föl, pedig korábban is szóltam neki.

Talán arra volt szüksége, hogy vas csövekkel a kezemben menjek oda hozzá.


Kotábban pár havonta jártam a jegyzőhöz, de az állítólag hivatalból nem tudott tenni semmit.

Vagy fényképes bizonyítékot akart (hogy éppen megtámad a kutya) vagy a másik lehetőség, hogy a kutya véresre harapdál "a kutya nyála keveredik az ember vérével".



Már azon voltam, hogy keressek egy jó kártérítési ügyvédet és megkopasztom őket (egy esetleges harapási esetet követően), de végül nem lett belőle harapás...

2020. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

En mar vascsovel sokkoloval es gazsprevel a kezemben megyek be a hazunkba. A szomszed nyanya oriasi kutyajat viszi porazon,de elengedi ha a kutya menni akar. A kutyaja minden kutyahoz odaazalad es megharapja /megoli. A gazdaja maga meselte,a nyanya. Bizonyitani nem tudom. Embereket nem tamad. A nyanya nem birja erovel visszahuzni se parancsal. Semmit se tudok kezdeni en se. Gondolom latta a nyanya a vascsovet,mert azota egyszer se jon ki a kutyaval erdekes.


Szoval vascsovel menjetek meg spreyjel fujjatok le a kutyajat. 20%-os ecet nagyon faj,nem fog tobbet odamenni hozzatok. Csotanyirto spret is vihettek.


Az oreg gazdak mindig azt gondoljak,h nekik mindent lehet.

2020. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!