Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után hízik a...

Ivartalanítás után hízik a szuka kutya?

Figyelt kérdés
2 hónapja volt ivartalanítva a szuka border colliem, azóta pedig el van hízva. Gondolom a hormonháztartása kicsit felbolydult, de kevesebb kaját is adok neki emiatt, mégis dundibb a kelleténél. Mennyi kaja lenne az ideális számára? Illetve ez az állapot, hogy gyorsan hízik végleges, vagy csak időleges ivartalanítás után?
2020. aug. 21. 10:17
 1/9 A kérdező kommentje:
* És rendszeresen mozgunk is.
2020. aug. 21. 10:17
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk ivartalanított nőstény cicánk cseppet sem hízott el. Ha hizlaló kajákat kap, attól lesz kövér szerintem.
2020. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez nagyon kutyafüggő. A mienké is ivartalanított például a sok séta miatt egyáltalán nem hízott meg, de a benti, nem sétáló kutyák könnyen elhízhatnak.
2020. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ivartalanított szuka border mixem van, mentett kutya, pár héttel az ivartalanítás után került hozzám, nem hízott el, sőt, ha kevesebbet mozog, kevesebbet is eszik.
2020. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen lett ivartalanítva, akkor kifejezetten sovány volt (genetika és elhúzódó emésztőrendszeri betegségek miatt), de az ivartalanítás után sem szedett magára egy dekát sem, pedig akkor már teljesen egészséges volt.

Rá fél évre álltunk át egyébként barfra, akkor kezdett el hízni, amikor fokozatosan felemeltem az adagját és egyre zsírosabb húsokat kapott, de akkor sem lett kövér, csak izmosabb és végre eltűntek a kilátszódó csontok is.

Szóval biztosan más egy inkább fogyásra hajlamos kutyával (a mai napig az, ha nincs zsírosabb hús az étrendben azonnal veszít a súlyából), de nálunk az ivartalanítás nem igazán változtatott semmit sem. Nem akarok megint a barf mellett kampányolni, de egyébként egy jól összeállított barf étrend nagyon sokat segít a súlykontrollban, nem egy kórosan kövér, hízásra rendkívül hajlamos kutyával érték el fokozatosan az ideális súlyt és testalkatot. Egyáltalán nem azt állítom, hogy a barf az egyetlen jó etetési módszer, de annál lényegesen jobb, mint a kifejezetten ivartalanított kutyáknak készített tápok, amik tele vannak olyan ballasztanyagokkal, amik csak átmennek a kutyán, eltelíti egy időre, de nincs normális tápértéke. Szóval ha mozgatással nem tudjátok ledolgozni azt a plusz súlyt sehogy sem, szerintem akkor is inkább a barfon gondolkozz el, mint ezeken a speciális tápokon.


Amúgy az én kutyám egy örökmozgó, lakásban van, de napi 3-4 órát aktívan mozgatom, ezért szerintem úgy igazán nem is tudnám soha elhizlalni, mert azonnal lemozogja, a border is egy rendkívül aktív fajta, szerintem ha több mozgást tudsz beiktatni az életmódotokba (természetesen az ízületeire vigyázva, azokat semmiképp se terheld túl, ezért lenne nagyon szuper, ha tudnád valahol úsztatni, ha nagyobb súlyfelesleg van rajta az a legeslegjobb, ha sokat úszik), akkor hamar visszanyeri a korábbi súlyát.

2020. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem híztak. Nézesd meg a pajzsmirigyét. Nálunk az egyik kutyánál rögtön a műtét után pajzsmirigy-alulműködés lépett fel, a másiknál csak sok év múlva.

Az elsőnél úgy éreztem, összefüggés volt az ivartalanítás és a pajzsmirigy probléma között. Nem rögtön nézettem meg, mert azt hittem, természetes, hogy valamennyit hízik. Bárhogy próbáltam lefogyasztani, nem sikerült, aztán olyan 1,5 év múlva megnézettem a pajzsmirigyét és kiderült, hogy alulműködik. Amint hormonpótlást kapott, minden különösebb diéta nélkül rendeződött a testsúlya.

2020. aug. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!
2020. aug. 22. 01:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk nem hízott el, de jóval kevesebb ennivalót kap, mint a műtét előtt (szerintem úgy a 2/3-át), kevésbé is aktív. Az aktuális állapota alapján próbálom belőni, hogy kevesebbet vagy többet adjak-e neki enni, mert télen több kell neki.
2020. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!