Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan fárassza le a kutyusát?

Ki hogyan fárassza le a kutyusát?

Figyelt kérdés
Akinek például nagy mozgásigényű kutyája van (pl.:Border Collie), az munka, esetleg család és háztartás vezetés mellett hogyan fárassza le a kutyusát?

2020. aug. 21. 21:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
88%
Én általában magammal viszem mikor esténként kocogok vagy játszok vele a parkban.
2020. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Es neked milyen fajta kutyusod van, mekkora mozgásigényű?
2020. aug. 21. 21:48
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Szíjjal szoktam kergetni, kis cukimokus🥰🥰
2020. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Dolgozok, sportolok a kutyáimmal. A napi tréning elég jól lefárasztja őket.
2020. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kifejtenétek jobban, hogy ez hogy néz ki?

Pl.:

Reggel 1 órával hamarabb kelek reggel, 4re hazaérek elviszem 2 órára sétára, aztán jatszunk 1 órát stb.

Ilyen napirendre gondolok:)

2020. aug. 21. 22:01
 6/12 anonim válasza:
85%

Reggel suli előtt hamarabb kelek, akkor egy viszonylag gyors 30 perces futás, majd miután hazaérek kint játszunk a kertben (labda, frizbi) fél órát, aztán 17:30-20:00-ig a közeli parkban vagyunk a barátaival, ahol sokat rohangálnak, még lefekvés előtt csak kiviszem egy nagyon gyors 15-20 perces körre (néha ez kocogás).

Közel lakunk az egyik fürdetőhelyhez, ezért minden szombaton és vasárnap kimegyünk, akár egész napra is.

2020. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Az enyém részben border collie, de más is van benne.

Nem olyan aktív, mint egy munkavonalas fajtatiszta border collie, de nem is olyan lusta, mint egy angol bulldog.

Én kocogok vele, szoktunk kirándulni, bottal játszunk, feladatozunk. Most a melegben 30°C fölött nem viszem ki, inkább bent hűsölünk, olyankor ő is punnyad, hamarabb el is fárad, ha kutyapajtival szaladgál a futiban.

Munkanapokon reggel van egy kb 30 perces séta munka előtt, este meg egy hosszabb, a kutya meg jelzi, mennyi elég. Ha viszont vihar és szakadó eső van, ki sem tudom imádkozni az épületből, legutóbb ölbe kellett kapni, hogy legalább egy pisi legyen, mert bent nem végzi el a dolgát.

Amikor nem dolgozom, többet tudunk kint lenni.

Itthon van játék plüssökkel, ami az enyém, azt tiszteletben tartja, van sajátja. Van kajakeresés, trükktanulás. Kint van botrágcsálás, azt bent nem szabad, mert aprítja, aztán belépek évekkel később is, mint a fenyőtűbe, viszont nem nyeli le, úgyhogy botot rágni szabad, más rágcsa nem is nagyon érdekli, úgyhogy ez a fogtisztító is.

Mivel mentett és vannak rossz tapasztalatai, ezeken is dolgozunk, pl hogy elviselje a bringások, rollerezők zaját.

2020. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Területkutató kutyáim vannak. Vannak tréningnapok, azok között pedig napi fél-egy órában gyakoroljuk a hallottakat. Egyébként játék, séta. Hiába dolgozó kutyál, egyikkel se kell órákat melózni naponta.
2020. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én itt gyakorin olyanokat olvastam hogy munka és család mellett napi 6 órát foglalkozik csak a kutyával.

Fut vele 2 órát, tanítja játszanak és ez 6 óra.

Ez igaz lenne?

Én is 4ig dolgozok de kétlem hogy egy 6 órás "kutya idő" beleférne az időmben.

2020. aug. 22. 08:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Írni bármit lehet
2020. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!