Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van kutyája (és bejárha...

Akinek van kutyája (és bejárhat a házba vagy benti) Ti megengeditek, hogy az ágyatokban aludjon? Vagy inkább van a kutyusnak sajátja?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
megengedem neki de nyáron inkább a földön van mivel ott hűvösebb.
2020. aug. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Már nem engedem meg. Gyerekkoromban megengedtem, még fiatal felnőtt koromban is. Amikor párkapcsolatom lett, leszoktattam erről a kutyákat, de nagyon sokszor annyira hiányoztak, hogy velük aludtam egy nagy szivacson a földön. Amikor gyerekem lett, akkor leszoktam erről sajnos. Egyszerűen már nem tudtam volna megoldani az állandó átöltözést. Később, ahogy öregedtek, jöttek az inkontinencia problémák, akkor már azért sem alhattam velük.

De iszonyatosan boldog időszak volt az, amikor a kutyáimmal aludtam.

Mióta gyerekem van, magányosan alszok. A férjemmel nem jó a kapcsolatom, nem alszunk egy szobában. A gyerek nagyon rossz alvó, egész éjjel forgolódik, dobálja magát, sokkal nyugodtabban alszunk külön ágyban.

Így most már nem alszik velem senki. A macska néha bemászik mellém, de valahogy már én is jobban szeretek egyedül aludni. Főleg, hogy a macsek éjszaka nem annyira álmos és nekiáll dagasztani meg hangosan dorombolni, amikor aludnék.

A kutyáimnak 6 cm vastag szivacsa van. Főleg ahogy idősödtek, nagyon figyeltem rá, hogy kényelemben legyenek.

2020. aug. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Kinti-benti kutya(német dog) , a házunk hátsó kijáratánál van a helye, ágya, télen a nagy hidegben nappal/éjjel bejöhet, nyáron pedig hűsölni, a nagy kánikulában. Ágyra, lakás többi részére nincs behajtási engedélye. Nagy udvarunk van elvan kint, de mindennél jobban velünk szeret lenni, családtag, imádja, óvja a gyerekeket. Ágyunkban viszont nem aludhat, mert attól tartok nem férnénk el tőle:)
2020. aug. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem mehetnek fel semmilyen bútorra. Se kanapé, se ágy, se heverő, se fotel.

Van padló,puha szőrös szőnyeg, szoba kennelek és bennük kényelmes fekhelyek.Én alszom az ágyamban ők az övékben.


Hiába fésülöm őket rengeteg a szőr így is, nem hiányzik még nagyobb adag az ágyneműre.Nekem ez olyan alap dolog mint hogy nem ülünk/fekszünk az ágyra utcai ruhában,tisztán fekszünk bele, alvásra szánt ruhával alszunk csak benne.


Imádom őket, de a higiénia nekem fontos, anyukámról ez rám ragadt. Bútor rágás,ülő-fekvő bútor tabu, minden más meg van engedve.A szobánkban alszanak ugyan úgy a kutyák, csak az ő saját magán szféráikban és szerintem nem bánják.


A fotel is nálam ilyen dolog. Gyakran jönnek vendégek, tudják, hogy van kutya tehát számítanak szőrre, de azért nem akarom, hogy a fél havi vedlést magukkal vigyék csak mert le ültek nálunk egy kávéra.

Ezt sem látom, hogy bánná bármelyik kutya mindig láb mellett rágják az aktuális marha lábszár csontot vagy nyomják kézhez a fejüket a simiért.

2020. aug. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekem angol cockerem van, anyámnak meg cavalierje.

Az én szobámba nem jöhetnek be, mert vannak terráriumok és nem szeretném, ha odabent nagyon megtetszene nekik valamely lény és nekimennének, meg egy csomó kábel van emiatt a szobában, és azok mellett sem érezném őket biztonságban.

Ha elmegyünk nyaralni és visszük a kutyákat, akkor fel szoktam engedni őket az ágyba, de ott is csak azért, mert ez egy pár alkalom legfeljebb. Hosszú távon nem szeretném, ha az ágyamban aludnának, mert szerintem kényelmetlen lenne mindig alkalmazkodni egymáshoz.

Van, hogy lemegyek és a kanapén alszom velük, ha szeretnék kutyával aludni, de ez sem gyakori.

Anyám felengedné őket mindenhova és szokott is velük aludni, ha apám éppen nincs itthon :) . Tudják kinél meddig mehetnek el.

2020. aug. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is gyerekként kutya, macska minden az ágyban volt.

De felnőttem és párkapcsolatom lett és higiéniai okokból mostmár nem jöhet a hálószobába állat.

2020. aug. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én megengedem neki, egyrészt egyetlen kanapéágyam van, sem másik ágy, sem másik kanapé, sem fotel nem fér be a lakásba, másrészt kistestű mentett benti kutya, tisztán tartom, lassan épült a bizalma, és először csak sunyiban jött fel a lábamhoz, már arra ébredtem, hogy ott van. Illetve korábban sokáig rossz alvó voltam, a kutyával jobban alszom, nem tudom, miért, de nekem is jó, hogy velem alszik.
2020. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Aha szóval, ha nem alszik a kutyád az ágyban - tök mindegy milyen indokkal - akkor le a pontokkal, nem értelmes a hozzászólásod. Ezt a sok gyerekes embert..
2020. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Nos szerintem,szinte minden gazdi megfogadja az elején,hogy a kutya nem mehet fel az ágyra stb.

De ha van a családban egy gyerek,vagy egy engedékenyebb ember akkor úgyis felviszi titokban 1-2x majd szépen lassan a család és a kutyus is megszokja a helyzetet.

Persze vannak,kitartó gazdik akik tartják ezt,de nem sokan.

2020. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
A tisztaságmánia beteges, akár felmehet a kutya az ágyra, akár nem. A szüleim is leülnek utcai ruhában az ágyra, mert az ágy egyben ülőbútor is, kis lakásban nincs lehetőség külön hálószobát és külön nappalit berendezni.
2020. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!