Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amik a lehető legkevesebb törődést igénylik?

Figyelt kérdés

Tehát mik járnak kevesebb bajjal :D

Nem kell őket fésülni, sétáltatni sokszor, kozmetika, orvos stb


Eddig a törpe spitz-et néztem ki magamnak, de kis utánaolvasás után már nem vagyok biztos benne, ugyanis nagyon kényes fajta, sokat kell fésülni, a többiről nem is beszélve...



2020. aug. 22. 10:13
1 2 3 4 5
 11/49 anonim válasza:
94%
Kell a törődés egy kutyának és az oltás is! Válassz inkább mást szerintem :/
2020. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
12%

Mind igaz amit az előzőek írtak, de istenem, most engem úgy le fognak pontozni mint a szar :D

Én is a legális, helyes állattartás mellett vagyok, DE:

Sok olyan ismerősöm van, aki tanyán tart kutyát. Nem oltják őket, csak pár hónapos korukban (de már ki vannak ivartalanítva). Volt hogy idegen kutyák bementek hozzájuk, a rendőrség megpróbálta rájuk bizonyítani hogy az övék, de a chip egyértelműen mutatta hogy kié. Ha nincs bechippelve a kutyájuk, ami a sajátjuk, hogyan büntetnék meg őket? Amikor egy idegen kutya is lehet, ami arra kóborolt.

A kutyáknak semmi baja sincs, egészségesek, hatalmas helyük van, együtt játszanak, futkorásznak. Amikor kimennek kaszálni vadásznak mellettük, aztán bent az udvarban pihiznek, terülnek itt-ott-amott. Kaját persze kapnak. Alapvetően nagyon kiegyensúlyozott állatok.

Az oltásokat egy patikás ismerősöktől olcsóbban beszerzik. 1500 forint egy kombinált oltás, amit az állatorvos 4-5 ezer forintokért olt be!!

Ezeket 1500/főre beoltják évente 1x. A kutyáknak se papírjaik, se chipjeik nincsen.


Kiemelném, hogy ez tanyavilág.


A faluban, városban egyáltalán nem tartom helyesnek ezt, de a tanyáknál nem ellenzem.

2020. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
92%

Chipeltetni, szocializálni, tanítani, sétáltatni, beoltatni, élősködők ellen védeni, ivartalanítani minden kutyát kell. Akkor is ha fajtatiszta (bár nem biztos hogy az, max szapis fajtajellegű, nem hiszem hogy kiadnál rá annyi pénzt egy tenyésztőnek), tenyésztő tenyésszen, te csak szaporító lennél, vagy még az se igazán, véletlen is lesznek kiskutyák, az én kutyám úgy lett, hogy a szomszéd kan ejtette teherbe az anyját, aztán szegény szukát bevitték a menhelyre emiatt...

A sétáltatás nem csak arról szól hogy elvégezze a dolgát a kutya és ennyi. Ja meg az udvaron nem fog eleget mozogni mert semmi inger, meg minek futkározzon körbe-körbe?

Ahogy #7 is írja, nem lesz lefárasztva, tanítani és szocializálni sem fogod, mert csak kirakod a kertbe, és csodálkozol ha megőrül és neked, vagy másnak megy, szökdösik, stb

Ilyenkor meg vagy agyoncsapják szerencsétlent, vagy elaltatják, vagy gyepire (ahol szintén halál vár rá) vagy legjobb esetben menhelyre viszik.

Nem kell neked kutya, max kerti dísznek. Tegyél le róla.

2020. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
95%

Egy kutya tartásában a chip és az oltasok jelentik a legkisebb költséget, ha már ezen is sporolni akarsz, szeremcsetlennek el tudom kepzelni milyen sanyarú életet szánsz...

Mellesleg ha a chipezettlen beoltattlan kutyád egyszer majd mégis megmar valakit, nem kicsit fogod megütni a bokád.

2020. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
92%

Még menhelyit sem ajánlok, sok kutyát pont ilyen helyekről mentenek, ez a kutyának nem jó, kevés, a chip törvény szerint kötelező, a veszettség oltás is, sok kerti dísz kutyát láttam, akiken látszik a foglalkozás és az új ingerek hiánya, bediliznek, az én lakásban tartott kutyámat több inger éri, nyugodt, kiegyensúlyozott.

Ne tarts kutyát, tegyél pár kutya szobrot az udvarra, bent meg legyen pár plüss, ezeknek elég lesz az, amit te adni akarsz a kutyának.

2020. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
33%

Menhelyi kutya?

Na jó. Most félretéve mindent. Tegyük fel, hogy nagyon jó helye lenne a kutyának, törődnének vele, stb.

Nem tudom más megyékben hogy van, de nálunk csongrádban konkrétan annyira nem műkődik ez a menhelyes dolog, hogy nem adnak ki kutyát. Azt mondják jelenleg nincs kutya, ha meg szólsz hogy az utcán kóborol egy, vagy beviszel egyet azt mondják tele vannak. Aztán ha mégis belemennek hogy bevesznek egy kóborkutyát NEKED KELL ÉRTE FIZETNED, hogy elhoztad az utcáról és be akarod adni...

2020. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
96%
#16 A Dunántúlon én még ilyennel nem találkoztam. Körültekintően de kiadják a kutyát, nekem is onnan van, önkénteskedtem is menhelyen.
2020. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
39%

#17

Az jó lehet, bárcsak itt is így menne...

2020. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
72%
Sz@r helyre nyilván nem adják ki.
2020. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
63%

#18 hát igen :( jó lenne ha lehetne tenni valamit ez ügyben

Nem is értem miért van akkor az a menhely, ha ki sem adnak meg nem is fogadnak kutyát.. esetleg van valami elérhetőségük? Érdekelne mi folyik ott.

2020. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!