Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükkel éritek el,...

Milyen trükkel éritek el, hogy kutyasétáltatás közben nem őrjöngenek végig a kutyák a kerítések mentén a tiétek miatt amerre csak mentek?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne nyugiban sétálni.
2020. aug. 22. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nincs semmilyen trükk, a kerítésen belül azt csinálnak a kutyák amit akarnak.
2020. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Semmivel én más kutyáját fél perc alatt nem tudom megnevelni
2020. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
12%
Kertesházas övezetben miért kell a kutyát sétáltatni? Zavarássza meg a saját kertjébe! Baromi idegesítő tud lenni ahogy viszik az utcán a kutyát sorba ugassák az udvarokon lévők. Nagyon idegesítő hangzavar tud lenni.
2020. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
12%
Csak nem a Pilisi-medencéből írsz? :D
2020. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

4-es, a lakóparkok /legyen régi vagy új/ rendre összevissza épültek társas és családi házakkal, így ha egy lakásban sétáltatott kutyát visz le az ember kb 100 métert sétálhatna vele amíg nem

botlik családi házakba.

/egyébként pedig sétáltasson mindenki kénye kedve szerint, a kertes kutyát is igenis ki kell

vinni/. A motorosok, driftelők sokkal zavaróbb jelenség de ez van, örüljünk, hogy nem egy panel 10. emeletén lakunk és a legnagyobb gondunk az életben a zajok.


A kérdésre a válasz passz. 4 éve van kutyám, a környéken lakik egy kutya aki soha senki más kutyáját nem ugatja meg (sétálókat sem) csak az enyémet. Más kutya pedig fordítva. Nekem napi háromszor sétáltatott rendesen lemozgatott szocializált kutyám van, de ha a szüleimnél vagyunk és a kerítésen belül van akkor olyan mint egy bolond és ugat kifele ha jön valaki.

2020. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy. A kutyák védik a saját területüket más kutyákkal szemben. Biztosan van egy-két extra barátságos példány, de ők házőrzésre is alkalmatlanok.


Ugyan az a tapasztalatom mint az utolsónak. Panelban lakunk, de nyaralóban kerítés mögött ugatnak minden kutyát. Sétáltatott, szocializált kutyákról van szó. Séta közben barátságosak vagy semlegesek más kutyákkal. Panelban nem ugatnak, csak ha csengetnek.

2020. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Más kutyáját nem nevelem, a sajátomat nevelem úgy, hogy ne szaglásszon a kerítés felé és hagyja figyelmen kívül a kerítés mögötti kutyákat.

Nekem lakásban van kutyám, nem lakunk messze a Római parttól, de ha el akarunk oda jutni, egy darabon kertes házak mellett vezet az út, BKV-val több idő, mint átsétálni a Dunán. Gödöllőn is jártunk már többször kirándulni, ott sem tudjuk kikerülni a kertes házakat a HÉV-től (nincs jogsim).

A kerítés mögül acsargó kutyák nincsenek eléggé lefárasztva.

2020. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazából nagyon semmit. Végig tudnád járni a várost, és évekig nevelgethetnéd mások kutyáját, de egyrészt egyáltalán nem éri meg, és minek neveljem én más kutyáját, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy kinevelhető belőle, hisz a kutya így kommunikál.

Aki pedig azt írta, hogy a kutyát nem kell sétáltatni, mert az udvarban mozog eleget, annak üzenem, hogy nem csak a mozgás miatt visszük a kutyákat sétálni. A kutya megszokja az udvart nincs benne semmi új számára, és unatkozni fog, mert alig érik ingerek. Ha egy kutya unatkozik, akkor sokszor rombol, rosszalkodik, ugat. Az utcán új ingerek érik, izgalmas neki, mert nem ismeri, ott vannak az új emberek, szagok, tárgyak. Ha téged bezárnának egy udvarra, hogy szaladgálj, egy idő után te is begolyóznál.

2020. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én amúgy olyan trükkre gondoltam, hogy például valamit vinni magammal amire a kutyák borzasztóan buknak és lóbálni, valami aminek pl. nagy erős szaga van és így a kutyák arra figyelnének. Sajnos a kutyám hiába kertesházi nagyon agresszívan követeli a sétát, kaparja a szekrényt ahol a póráz meg a hám van eltéve meg ilyenek.
2020. aug. 23. 18:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút semmi gond nincs azzal, ha a kutya igényli a sétát bármekkora kert esetén, az a normális, az meg méginkább, hogy kert ellenére is kiviszed. Ne hallgass senkire aki mást mond csak mert őt zavarja ha ugatnak a kutyák.


Esetleg tanulhatsz olyan útvonalat ahol kevesebb a kutya vagy távolabb vannak a kerítések, vagy hasonló, én úgy csináltam. Vagy az úttest közepén menni ha nem forgalmas helyen laksz, ha jön valami akkor felmész a járdára.

Más kutyáját ilyesmi trükkökkel próbálni nevelni vagy csak megvezetni vagy nem is tudom minek hívjam szerintem energiapazarlás.

2020. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!