Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a ti kutyátok...

Szerintetek a ti kutyátok képes lenne erre? Tudna önállóan segíteni? (link a leírásban)

Figyelt kérdés

A napokban láttam ezt a videót, ahol egy kutya kihúz egy kis majmot, aki egy farönkbe szorult: https://www.youtube.com/watch?v=xcIqm4ihIlk

Elgondolkoztam rajta, hogy vajon az én kutyám képes lenne-e erre, de szerintem nem. Okos, jól nevelt, jól szocializált kutya, macskával játszik, törpe nyúllal teljesen közömbösre szocializált, tehát más állatokkal sem agresszív egyáltalán, ezért nem feltételezem, hogy bántaná, de abban is szinte biztos vagyok, hogy nem segítene neki.

Szeretem, becsülöm a kutyám, tényleg okos is a maga módján, mentálisan rengeteget foglalkozom vele, tud egy csomó trükköt és a hagyományos engedelmes feladatokat is jól teljesíti, az emberi érzelmekre is érzékeny, ha látja rajtam, hogy szomorú vagyok bújik, vigasztal, ellesett és megtanult sok olyan dolgot is, amire soha nem tanítottam, szóval nem gondolom, hogy kifejezetten buta állat lenne, de nem hiszem, hogy ilyen összetett gondolkodásra képes lenne, felismerné, hogy a majom bajban van, segítségre szorul és hogy hogyan tud neki úgy segíteni, hogy ne bántsa. Elvégre ez egy teljesen új, más szituáció, amivel még sose találkozott, nyilván meg tudnám tanítani neki, hogy megcsinálja, de saját magától kétlem, hogy eszébe jutna.

Szerintetek a ti kutyátok hogyan reagálna ebben a helyzetben? Ösztönösen felismerné és tudná hogy mit kell csinálni? Történt már veletek hasonló? Volt már olyan, hogy a kutyátok önmagától felismerte valamilyen szituációban, hogy neki segítenie kell és rájött, hogy hogyan tudná ezt kivitelezni?



2020. aug. 22. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
ez betanított kutya volt. Mivel vakvezetésre is meglehet egyes fajtákat tanítani így erre is. NYilván meglátsz egy majmot és nem segítesz hanem kamerázod majd arra megy egy kuyta véletlen? Ne légy naív .
2020. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a majmot szándékosan oda tették, a videó kedvéért.

A kutya pedig betanított.

2020. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2020. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Biztos, hogy ez egy megrendezett jelenet.

Vannak kutyák, akiket mentésre képeznek ki, akár ez is lehet a kiképzés része.

2020. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy érdekelné a majom. Sőt, sajnos inkább prédának nézné.


Ha én lennék beszorulva, arra reagálna. Szerintem keresne valami "logikus megoldást" a butus kis kutya-agyával, ami emberi szemmel nézve nem feltétlenül "okos", de attól még próbálkozna, ahogy csak tud :)

2020. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tényleg naiv voltam, azért remélem, hogy a 4-es válaszoló feltételezése a helyes, és ha már beszorították szerencsétlen majmot, akkor annak van valami valódi célja, esetleg valamilyen speciális mentőkutya képzés része ez a "feladat", nemcsak a "cuki" videó kedvéért csinálták, bár lehet, hogy ebben bízni is naiv dolog. Mindenesetre ha a videó készítésén kívül más céljuk nem volt ezzel, az borzasztó szomorú, nettó állatkínzás.

5-ös, igen abban én is biztosabb vagyok, hogy engem nem hagyna csak úgy ott a kutyám, nekem szerintem ő is megpróbálna segíteni a maga módján :)

Videótól függetlenül amúgy szerintem az érdekes, hogy milyen nem tanult vagy nem ösztönös viselkedésre képesek a kutyák, mennyire fejlett a problémamegoldó képességük, főleg napjainkban, amikor már a legtöbben nem arra a munkára használjuk a kutyáinkat, amire kitenyésztették, például, hogy a vadászkutyák elég önálló munkája, az, hogy képesek akár embertől függetlenül is döntést hozni az adott cél érdekében "átmentődött"-e a mostani, elsősorban társként tartott kutyákba, vagy mindez már csak abban mutatkozik meg, hogy sokkal makacsabbak, önfejűbbek és nehezebben kezelhetőek, mint mondjuk a juhászkutyák, akik ugye soha nem dolgoztak annyira embertől függetlenül. De ez meg már teljesen eltér az eredeti kérdéstől :)

2020. aug. 22. 22:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém arra se reagál ha ütöget a barátom xD odajött nézni mi történik aztán ennyi
2020. aug. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!