Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú a kutyám körme és nem...

Gábor118 kérdése:

Hosszú a kutyám körme és nem engedi levágni. Nagy baj lehet ebből, esetleg letépheti magának?

Figyelt kérdés
Egy máltai selyemszőrű kutyám van 5 éves és eddig nem volt gond a körmével nem tudom hogy lehet e belőle gond ha túl nagyra nő. Nem engedi hogy levágjuk neki a séta meg nem jöhet szóba mert túl sok a kóbor nagykutya a környéken. Attól tartok hogy ha nem vagyok itthon esetleg letépheti magának vagy valami hasonló baj történhet pl felsérti az egyik erét és elvérzik.

2020. aug. 22. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

Kóbor kutyák mellett veszélyes kutyát sétáltatni, még utcára menni is.

Ha a kertben lefárassza akkor nem lehet gond, maximum nem érik új ingerek.

2020. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Állatorvos, vagy kutyakozmetikus megcsinálja; igen, gond lehet, akadályozza a járásban, ami hosszú távon az ízületeinek sem tesz jót, benőhet a talppárnába, ami fáj, ráadásul ha begyullad és továbbra sem törődtök vele annak amputáció is lehet a vége. stb.
2020. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Állatorvos, kutyakozmetika, ha te nem mered bevállalni.


Én vettem erre való eszközt, és nem tartozik a kedvencei közé, de neki kell gyürkőzni, mert három farkaskörme is van, és nem buli, ha benő. Lehet trükközni, de ha más nem használ le kell fogni, egy ilyen kiskutyát meg pláne.


Az előttem válaszoló jól írja, egészségtelen, igénytelen és balesetveszély a túlnőtt köröm.

2020. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Mi az, hogy nem engedi? Ez egy 4-5 kg-os kutya! Vagy ennyire neveletlen?

Mégis minek neked kutya, ha még sétáltatni, normálisan foglalkozni sem vagy hajlandó vele?

2020. aug. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Naponta kell sétáltatni egy kutyát ? Hát jó hülye vagy, vagy csak egy munkanélküli eltartott élettelen... Egy normális egészséges életet élő ember nem tudja naponta elvinni sétáltatni a kutyáját mert nincs rá ideje, temeg aszondod h naponta elkell vinni a kutyát sétáltatni ? Hát esetleg ha ezért kapsz pénzt és nem kell dolgoznod mellette...
2020. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy feltettem egy kérdést és megkaptam hogy nem törődöm a kutyámmal. Tisztázás képpen azért elmondanám hogy a mi utcánkban nagyjából 6-8 kóbor kutya van. 2 hónapja megkapta az oltását és igen a 4-5 kilós kutyát 3 ember fogta le mire be tudták neki adni a szurit. Ez van ő ilyen. Minden más esetben szelíd és játékos. Az orvosos incidens után a kutyakozmetikushoz is félve vinném el (a szőrét is én szoktam neki vágni azt engedi) mert ha például megkapja abból is lehetnek gondok. Aki segítő szándékú választ irt annak köszönettel tartozom. :)
2020. aug. 22. 22:35
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
7-esnek igaza van, mondjuk mi panelban lakunk, de reggel meg este levisszük a kutyát kb 5 percre. Csak a sok kutyás sznobnak van ideje napi 3 órákat sétálni a kutyájával.
2020. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Kerdezőo, itt a gyakorikerdeseken csak egy ilyen idiota elvakult kutyas embereket fogsz talalni ebben a kategoriaban, akik szerint napi 3-4 orat kell foglalkozni egy kutyaval, es a kutya kapja a hust te pedig a csontot :)

Ne is torodj veluk.

2020. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Felülsz a buszra vagy beülsz a kocsiba és elviszed máshova sétáltatni
2020. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
10-es. Észrevettem és őszintén valahol számítottam arra hogy pár ember be fog támadni de kellemes csalódásként ért hogy voltak kifejezettem segítőkész emberek is.
2020. aug. 22. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!