Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viselné meg a kutyáma...

Mennyire viselné meg a kutyámat az egyedüllét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy kölyök fajtiszta mopszot szeretnék venni. Az lenne a kérdésem hogy mennyire viselné meg a kutyust ha hétköznaponként délelőttre kb. 5-6 órára egyedül maradna.

#mopsz #egyedülhagyni #5-6órára
2020. aug. 23. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem viselné meg. Nem nagy mozgasigenyű és délutan úgyis foglalkoznátok vele
2020. aug. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
*foglalkoznal
2020. aug. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Bírni fogja, mivel eleve lusta kutya ezért több mint valószínű aludni fog.

De folyamatosan hozza kell szoktatni az egyedülléthez.

10 perc aztan 30 perc 1 óra, stb.

2020. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Egy felnött kutyát lehet napi max 5-6 órára egyedül hagyni. Egy kölyköt nem kéne. Az egyedüllét kölyökkorban sokkolhatja annyira, hogy pszichésen traumatizálódik egy életre. Esetleg kérhetsz segítséget, kutyaovi, vagy valaki akiben megbízol és elviheted hozzá a kutyust amíg nem vagy otthon? Ès ha felnött lesz, napi MAX 5-6 órát otthon tud maradni egyedül.
2020. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kolyok kutya ennyit nem fog kibirni.

Sem egyedul sem szobatisztasag miatt.

Nekem 8 honapos a kolyok kutyam napkozben egyenlore 6 oranal tobbre nem merem itthon hagyni szobatisztasag miatt.


Egyedullethet szoktatva lett. Elsonek csak szemetet vittem le. Ki leptem az ajton lementne egy emeletet vartam par percet majd vissza. Teny en tudom magammal vinni a melohelyre. De mivel nem tudom minden nap vinni igy erosen gyurtunk arra hogy tudjon egyedul is lenni itthon.


4 honapos koratol szobatiszta. Mostmar huzom ki neki a seta idoket. Napi 4 seta van meg neki.



Felnott kutya 8-9 orat is kibir.

De egy kolyok nem. Csak mar 8 honapos kora fele.

2020. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Elfogja viselni ha ehhez lesz szoktatva kölyökkorától kezdve, akkor tudni fogja hogy vannak időszakok amikor egyedül lesz.
2020. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt jó, ha már kölyökkortól szoktatva van az egyedülléthez, másrészt őket azért gyakrabban kell kivinni a szobatisztaság tanítása miatt. Viszont ha ragaszkodsz a kölyökhöz, és sehogy nem tudod megoldani, akkor egyik kolléganőm módszerét javasolnám, aki szobakennelt használt a kutyájánál, amíg nem volt szobatiszta, neki viszont menni kellett dolgozni, és nem vihette magával a kutyát, de ahhoz is fokozatosan kell szoktatni, később akár egy elvonulós kuckó is lehet számára a kennel, ahol nyugodtan tud pihenni.

Ha nem ragaszkodsz kölyökhöz, inkább egy már szobatiszta fiatal felnőttben kellene gondolkodnod.

2020. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!