Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megközelítőleg mennyibe kerül...

Megközelítőleg mennyibe kerül egy whippet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan adottak lesznek a körülmények, hogy végre befogadhassak a családba egy whippet kiskutyát. Természetesen törzskönyves kölyköt akarok majd tenyésztőtől, szerződéssel. A Facebook-on már tagja is vagyok a megfelelő csoportnak, így lassan fél év alatt már tisztában vagyok a kennelekkel és, hogy melyikből milyen kiskutyák kerülnek ki. Szóval nagyjából körvonalazódott bennem, hogy melyik kennelekből szeretnék kutyust. Viszont van egy dolog, amivel még mindig nem vagyok tisztában. Az árak. Persze lehet azt mondani, hogy ha igazán szeretném, akkor nincs az a pénz, amit ne adnék meg érte. Persze van egy összeg ami fölött sajnos már nem fér bele. Szóval a kérdésem az lenne, hogy a magyarországi kenneleknél csak megközelítőleg mennyibe kerül egy whippet. Mint mondtam, van 3 kennel, ami a tenyésztők és a kutyák alapján nagyon szimpatikusak, viszont a nevüket nem akarom itt megosztani, nem akarok túl indiszkrét lenni. Persze jöhet a kérdés, hogy miért nem kérdezem meg a kennelnél. Sajnos még legalább 1 év mire jöhet egy kiskutya, így túl korainak gondolom még felvenni a kapcsolatot a tenyésztővel, valamint nem ezzel a kérdéssel szeretnék indítani. Plusz, ahogy a Facebook csoport alapján eddig kivettem, ez a pénz kérdés valami főben járó bűnnek számíthat, mert ezt még csak említeni se lehet a csoportban. Legalábbis akik eddig említették, azok mint le lettek hurrogva. Azért is ide írok. Persze láttam már -tól -ig összegeket, viszont kicsit szűkíteni szeretném a kört. Kérem, hogy akiknek magyarországi kennelből van tenyésztőtől, törzskönyves kutyusa, az vagy itt vagy privát üzenetben egy árat írjon ha kérhetem, akár csak egy kb; megközelítőlegest. Valamint ha úgy érzi, akkor akár a kennelt is vagy csak azt, hogy pálya/coursing vagy kiállítási vonalas a kutyus.


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2020. aug. 23. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jobb, ha most lefogalózol egy kutyus mert várólista van. Gyakran kell akár 1 évet is várni mire megkapod a várva várt kölyköt.150-250e Ft lesz.
2020. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, tisztában vagyok vele. Viszont az az 1 év mire tényleg minden adott lesz ahhoz, hogy befogadhassunk egy kölyköt. Addig nem merek lefixálni semmit, majd csak ha már minden tuti. :) Köszönöm a válaszod!
2020. aug. 23. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 150-ért vettem, hobby kategória. Komolyabb show és verseny vonalak inkább 200-300ezer között vannak.
2020. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem is hobbi lenne, max. a kutya és az én szorakozásomra egy kis coursing (ami szokott is lenni a közelben) vagy ritkán pálya, de semmi komoly verseny vagy kiállítási cél. Viszont annál több túra és csavargás. A frizbizés tetszik még nagyon! :D Köszi a válaszod!
2020. aug. 23. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont arra készülj fel, hogy nagyon sérülékeny fajta. Akár egy ág is tud olyan horzsolast okozni neki hogy utána hetekig tart mire újra lesz ott szőr. Sajnos tapasztalat.Most hétvégén sima labdazas során beszakadt a körme, és még sorolhatnám... leginkább abból adódnak ezek a balesetek, hogy egy whippet kb 3x nagyobb sebességgel indul neki bárkinek pl labdának, hirtelen befékez stb.
2020. aug. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem főben járó bűn ott sem a pénzkérdés, de azért egy poszton látszik, hova tolódik a hangsúly :) Egy tenyésztővel szemben ne az legyen a mérvadó, hogy egyiknél 50-nel olcsóbb a kölyök, mint a másiknál, kb ennyi a lényeg. Remélem így érted :)
2020. aug. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, whippet mellé alap felszerelés otthon a betadin, kötszer, és malacperselyben sok pénz az állatorvosra. Nálam az első mancsain azt a fenti bütyköt szokta véresre lehorzsolni mindig.
2020. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A sérülékenységével természetesen tisztában vagyok. :)

Megvan a kiszemelt kennel, természetesen ha ott valamivel drágább mint más tenyésztőknél, akkor azt a kis pluszt nem fogom sajnálni.

Köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 24. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!