Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyógyszer/elsősegély...

Milyen gyógyszer/elsősegély készlet kell egy kutyának?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy kutyám, de nem tudom, hogy pontosan mit tegyek az elsősegély/gyógyszer készletébe. Egyenlőre csak egy kullancs elleni spré és féreghajtó van.
2020. aug. 23. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Fertőtlenitő spray


Állatorvos telefonszáma

2020. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Féreghajtó

Külső paraziták elleni tabletta / spray / nyakörv (mi Nexgard Spectrat adunk neki abból mindig van itthon)

Bolus adstringens is jól jön gyomorrontás esetére

Egészségügyi gallér

Fertőtlenítő, géz

2020. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Én gyógyszertárban vettem bőrfertőtlenítő sprayt, néha sajnos meg kell szúrnom magam, előtte lefertőtelnitem. Azt mondta a gyógyszerész, hogy jó sebfertőtlenítésre kutyának is. Nem tudom mi a pontos neve, de szerintem bármelyik gyógyszertárban kapni ilyent ha elmondod mire kell. Pár köteg kis steril pólyát is tehetsz bele, ha pl vérezne valamilyen sebe gyorsan vérzést elállitani jó. Én még gyógynövényes nyugtatót is raknék bele (BEAPHAR cég terméke bevált és nem is drága bár nem pont elsősegély de pl petárdázáskor, tüzijátékkor jó ha van neki adva). Féreghajtó, kullancskiszedő ilyesmi is jó ha egy helyen van, pl egy kis zárható dobozban tartom én is.
2020. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én maximum akkor viszek elsősegély készletet, ha nyaralni megyünk a kutyával. De akkor is kikeresem a környékbeli állatorvosok telefonszámát. A spray helyett inkább majd Foresto nyakörvet ajánlok. Emellett nem árt ha van kullancscsipesz, Betadine, sebhintőpor.


De úgysem te fogod ellátni ha baja lesz, szóval az alapdolgokon kívül szerintem nem nagyon kell semmi.

2020. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az emberi elsősegély-készlet megfelelő. Amit extraként mindenképpen venni érdemes az egy olyan fertőtlenítő spray, ami nem csíp (szó szerint ez rá van írva).


Egyéb gyógyszerek: Szívféreg, kullancs, bolha elleni védelem. Ez lehet kombinált szer, nyakörv, csepegtető... Ha bizonytalan vagy, akkor kérdezd meg róla az állatorvosodat vagy ragaszkodj a bevált márkákhoz (Nexgard, Foresto, stb.). Mi féreghajtót nem szoktunk online rendelni, hanem az orvostól vesszük.


Nem gyógyhatású készítmények: Időszakos jelleggel multivitamin. Ha sokat mozogtok, sportoltok, akkor ajánlott valamilyen ízületvédő készítményt is adni. A legolcsóbb a természetes zöldkagyló-kivonat, én ezt ajánlom, de vannak speciális készítmények is.

2020. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A spray-t kikerestem még gyorsan, így néz ki:

[link]

2020. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen készlet nincs.


Bolus,meg probiotikum mindig szokott lenni.

Illetve betadine.


Amúgy úgy is ha komolyabb baj van orvoshoz megyek velük.


Kullancsellenit meg mikor aktuális akkor veszem.

2020. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

-Kullancs eltávolító csipesz. Az fontosabb és helytakarékosabb mint mondjuk egy gallér amit úgyis kapsz az orvostól, ha szükséged van rá.

-Kullancs riasztó. A többi élősködő ellen az állatorvos biztosítja az állatot.A tarkóra cseppenti.

-Kötszer.Egyszer beakadt egy kutya lába a mozgólépcsőn, mert a gazdi nem vette fel. Volt nálam véletlenül, hasznos volt. Azóta célzottan viszem.

-Fertőtlenítő, ha sérül.

-Friss tartalék víz, semmi sem fontosabb ennél.

-Naptej,albino kutyám van.

-Csipesz, ha bele lépne valami szálkába vagy szilánkba

-Tompa olló, ha fenn akadna valamin

2020. aug. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, nekünk nincs ilyen készletünk: fertőtlenítő ugyanaz kell mint az embernek, betadin, a darázs-szúnyog csípéseket ecetes vízzel kezelem. Kullancs-szúnyog ügyben egy havi tartalék adagnyi nextgard spectra szokott lenni, ha esetleg hiánycikk lenne, akkor se legyen gond, illetve háromhavonta megveszem a féreghajtót és ennyi.

A fenti hozzászólásokban szereplőkön túl nekünk a doki többször írt elő széntablettát: amikor nyaralni mentünk, akkor a tengervíz ivás okozta hasmenésre, illetve volt egyszer egy vírus okozta fosós betegsége, amikor a rizs-csirke kombóhoz is hozzá kellett kevernünk porrá törve. Ugyanaz kell mint az embernek.

Az egyik kutyám hányós a kocsiban, neki van daedalon, de az adagolást a doki mondja meg.

Aztán még az algopirin (a sima, nem flex meg forte meg mittomén). Az egyetlen szokásos emberi fájdalomcsillapító, amit kutyának lehet adni, de csakis *orvosi utasításra*. Az is volt egy levéllel, ivartalanítás után kellett belőle fél szem, szerintem a szavatossági időn belül tuti nem fogy el, és mi fogjuk beszedni.

2020. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!