Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvost hol lehet jelenten...

Állatorvost hol lehet jelenteni, ha nem szakszerűen végzi a munkáját?

Figyelt kérdés
Faluban élek. Évente 1X eljön ide a közeli állatorvos, és ilyenkor a gazdik elvihetik a kötelező veszettség elleni oltásra a kutyákat. Évek óta nem hordom oda a kutyát, mert a falu összes kutyáját 1 tűvel oltja végig. És ha merek szólni neki, hogy ha már ki van fizetve legyen szíves cserélni a tűt még ő van felháborodva. Nincs is ezzel semmi baj, be hordom a közeli városba az állat kórházba a kutyát. Most nem régiben volt itt nálunk az oltás, nem vittem el a kutyát. Erre a mai napon (vasárnap délután) megjelent az állatorvos a kapuban, hogy jött beoltani a kutyát. Kérdeztem, hogy miért jött ide, ki hívta ide. Mondta hogy neki be van jegyezve hogy kinél kell mennie. Megköszöntem neki, és mondtam hogy majd be viszem az orvosához a kutyát akihez eddig is hordtam. Megint kérdezte hogy miért, ismét elmondtam neki a mondandómat. Elkezdett ordibálni, hogy milyen felelőtlen gazdi vagyok, elfogja vitetni a kutyákat tőlünk, mert rossz körülmények között vannak tartva. Ami nem igaz, bárcsak minden kutya így lenne tartva mint nálunk. Mondtam neki, hogy távozzon innen, vagy rendőrt hívok. A rendőrségen kívül, kinél és hol tudom jelenteni, hogy milyen körülmények között praktizál
2020. aug. 24. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Állatorvosi kamara?
2020. aug. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Járási kormányhivatal állategészégügyi osztályán gondolom.

Lehet más a neve, de létezik ilyen. Szerintem itt lehet. Vagy legalább el tudnak irányítani valahova.

2020. aug. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Emailt, vagy levelet írj, hogy maradjon nyoma. Arra az esetre ha a barom jobban bedurvulna és esetleg feljelentgetés lenne.
2020. aug. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

"Erre a mai napon (vasárnap délután) megjelent az állatorvos a kapuban"

Hihető sztori főleg,hogy hétfő reggel van.

2020. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is ez volt. Nemhogy a tűt nem cserélte, de szerintem a fecskendőt se nyomta meg, nem tudom hánykutyát "olthatott be" eggyel.
2020. aug. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Az algyői állatorvos is ilyen. Már 70 felett van szerintem, de oltást vállal. 1 tűvel... Max fajtatiszta kutyák esetén cserél, keverékeknél nem.
2020. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Falura jóvanez, úgy gondolja. Szerintem ha bejelented se lesz semmi eredménye, elsimítják.

Én is jelentettem, csak annyit értem el vele hogy pletykálkodik rólam.

Amúgy nálunk a fogorvosi rendelőben az általános iskolások kötelező vizsgálatakor a doki nem szokott kesztyűt cserélni (vagy nem is vesz fel), se kezet mosni.

2020. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg jegyzőnél.
2020. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen orvosok. Az egyik (állatorvos) ismerősöm akkor dobott egy hátast, amikor olvasta, hogy x faluban elmarad az összevezetéses oltás, mert a doktor úrnak eltörött a fecskendője. Valószínűleg ő sem főzte ki minden oltás után azt az egy darabot és a tű(ket).

A kérdéshez: Amíg te tudod igazolni, hogy van 1 éven belüli oltása a kutyádnak és nem tartod nagyon gáz körülmények között, addig nem sok mindent tehet. Már a felszólító levelek sincsenek (hivatalosan), hogy eddig vidd el ehhez az állatorvoshoz, különben büntetés. Ettől még van, aki küldözget ilyet (még más állatorvos területére is), mert a kis pénz is pénz. Az Állatorvosi Kamaránál szerintem lehet jelezni, hogyan olt és hogy fenyegetett, de nem tudom, mit érsz vele. Jó tipp volt, hogy írásban tedd, jól jöhet ha valami csoda folytán elkezdene keménykedni.

2020. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Megyei kamara etikai bizottság.
2020. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!