Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges kutyát el lehet...

Egészséges kutyát el lehet altattatni?

Figyelt kérdés

Van egy pumink, aki kiskora óta sokat ugat, vonyít. Több kutyakiképzőbe jártunk vele kiskorában, 4 helyről elküldtek minket idővel, mert nem segített rajta.

Állatorvos szervi problémát, egyéb betegség jeleit nem találta, évente vesznek vért is tőle.


Jelenleg 6 éves. A szomszédok tegnap összefogtak és átjöttek, hogy amennyiben nem változik a helyzet, jegyzőhöz fordulnak. Tényleg zavarja a pihenést, vannak éjszakák, mikor 5 percet sem lehet tőle aludni. Napközben kb 2 órát nem ugat összesen. Teljesen jogos a felháborodásuk.

Ennél többet foglalkozni nem tudunk vele, napi 6x jártunk sétálni, órákat mentünk (munkanélküli voltam, más dolgom nem volt). Bevallom mostanában nem megyünk, mert már belefáradtam ebbe az egészbe. A séták is csak ugatással teltek, az ember feje szétrobbant már tőle.


Menhelyek nem fogadják, gazdát nem sikerült találni neki, fél éve hirdetjük.


2020. aug. 24. 11:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy milyen szökős. Egy pillanat alatt fellök bárkit és már kint is van :(
2020. aug. 24. 11:40
 2/54 anonim ***** válasza:
73%
Remélem nem.
2020. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
84%

Ez tényleg fura, hogy semmi nem segített...


kutyatréner? ugatásgátló nyakörv?

2020. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
4 kikepző helyen voltunk, és 2 trénert próbáltunk meg, ők házhoz jöttek. Azt mondták, idegrendszeri, genetikai baja lehet. Szófogadatlan különben, mintha a falnak beszélnénk (nem süket, ezt is vizsgálták).
2020. aug. 24. 11:44
 5/54 A kérdező kommentje:
Ugatásgátló nyakörve is volt, de kijátszotta. Úgy ugatott 1-1-et, hogy még pont ne jelezzen be. De így is egész nap ment az ugatás
2020. aug. 24. 11:45
 6/54 anonim ***** válasza:
28%
csak otthon ugat, vagy mondjuk séta közben is? Nem lehet, hogy egyedül van nagyon? Esetleg be van csukva egy kennelbe és azért?
2020. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom terelőkutyáknál gyakori az ugatás, nem értem miért vagytok meglepődve. Van ugatásgátló kutyáknak, ha tényleg "mindent"megtettél volna érte akkor tudnád.
2020. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
89%

Szívből sajnálom, akkor sajnos nem tudom, mi a megoldás :(


De kérdésedre válaszolva szerintem nem lehet csak úgy elaltatni.

Ezt abból gondolom, hogy egyszer bevonszolta magát hozzánk egy elütött cica a kertbe. Kihívtam állatorvost, ő azt mondta, annyira súlyos a sérülése, hogy csak altatni tudja. Utána aláíratott velem egy papírt, amin rajta volt, hogy miért altatja el. Szóval ezzel el kell számolnia neki is, gondolom.

2020. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Séta közben is, város szélén a mezőn is ugat, ahol labdázni szoktunk. Nincs kennelje, van egy hatalmas kutyaháza, szabad járása van az egész kertben (elég nagy területről beszélünk)
2020. aug. 24. 11:48
 10/54 anonim ***** válasza:
92%

ja, bocsi, elkerülte a figyelmem, hogy igen.

Tudom, ez fura, de nem lehet mondjuk műtéttel csinálni valamit a hangszálával? Inkább az, mint hogy elvegyétek az életét. Neki is csak ez az egy van.

Esetleg valamilyen telepre kivinni, ahol "őrkutya" lehetne?

2020. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!