Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lát a sötétben a...

Szerintetek lát a sötétben a kutyám? Vagy mi a baja?

Figyelt kérdés

2 hete olyan mintha nem látna a sötétben. A lépcsőházban rossz volt a villany ahol fel szoktunk menni és elég sötét volt, a kutyám megállt és nem jött fel a lépcsőn. Eddig mindig előbb fent volt a lepcsőn mint hogy én is elkezdjek lépcsőzni.

Ha világos van nem csinalja ezt.

Most este megint levittem és 3x is elsprintelt mellettem amikor hívtam mintha nem látna. Pedig mindig a lábamhoz jött ha hívtam.

8éves tacsi keverék eddig sose csinált ilyeneket.


2020. aug. 25. 01:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még egy eset, tegnap előtt telken voltunk ahol nincs lámpa a kertbe es indultunk haza, akkor is megallt egyhelyben a sötétben. Szinte biztos vagyok benne hogy romlik a látása. Ilyenkor mi a teendő? Mi segít neki? Persze a doki alap hogy elmegyünk.
2020. aug. 25. 01:51
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy csak 8 ev utan elkezdett felni a sotetbe?
2020. aug. 25. 01:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jól gondolod, és romlik a látása, ezért elbizonytalanodik a sötétben. Az ő korában teljesen normális, az állatorvos nem tud vele mit csinálni. Ha hályog lenne, azt te is látnád szabad szemmel, bár azt sem mindegyiket tudják műteni.
2020. aug. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a korral jár. A mi kutyán 18 éves kora körül már fél métert alig látott maga elött de boldog volt. El kell fogadni hogy idősödik. Persze még nagyon sok ideje van de már idősödik és nem lát jól a sötétben. Vigyél magaddal valami lámpát hogy ő is lásson.
2020. aug. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is látásromlásra tippelek, ha korábban ez nem volt jellemző. Nekem egy mentett kistestű mixem van, ha jól tippelték, 3 év körüli, ő alapból bizonytalanabb a sötétben, ha esti teljesítménytúrára megyünk, bevár, ha nincs kivilágítva, csak én világítok lámpával, lehet, hogy volt rossz tapasztalata korábban és óvatosabb ezért ott, ahol sötétebb van, a látása amúgy jó, bár én látnék olyan jól szemüveg nélkül, mint ő. Ha a te kutyád eddig nem volt bizonytalan a sötétben és nem is érte semmi trauma, ami a sötéttel kapcsolatos, akkor a látása romlik.

Amúgy egy kis zseblámpa, fejlámpa hasznos lehet.

2020. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Akkor mostantol zseblampazunk! Amugy nem latok rajta hályogot! :)
2020. aug. 25. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!