Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek volt mar ilyen a...

Valakinek volt mar ilyen a kiskutyajaval? Milyen betegseg lehet ez?

Figyelt kérdés

Voltunk 2 dokinal is, mindketto mast mondott, egyik sem az az orvos, akihez eddig jartunk, de az unnepek miatt nem volt.


Pentek este kezdett rosszul lenni, nagyon gyorsan vette a levegot, szabalyosan luktetett a nyakanal. Alig akart mozogni, mikor hazamentem meg a farkat sem csovalta...

Mi azt hittuk, hogy a szive, mert az mar gyenge neki es szivzoreje is van. 11 eves shih-tzu fajtaju kan kutyus.

Szombaton az elso orvos a gerincet mondta, hogy azzal lehet a baj, kapott 2 szurit, masnap visszamentunk, akkor a masik a csipojere gyanakodott. Kapott ismet szurit, elvileg egy hetet kellene varni vele, hogy hasson, valamilyen gyull.csokkento es fajdalomcsillapito.

Viszont ma hajnal 4kor arra riadtam, hogy uvolt a fajdalomtol kb fel percig.. Aztan szerencsere magatol kiment pisilni a kertbe majd elaludt.

Delutan lesz a rendes orvosa, megyunk hozza, de addig is tiszta idegbajos leszek miatta. Lassan mozog, setanal is elfarad nagyon hamar, de rendesen eszik, jo az etvagya. Fogalmam sincs mi lehet a baj.


Valakinek esetleg hasonló tapasztalat? Becsipodhetett valamije vagy meguthette? Nem lattuk, hogy tortent volna valami "baleset".


Koszi.


2020. aug. 25. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak volt baj a gerincével, de akkor az látszott a járásán, a lábain is, plusz egy idő után lebénultak a hátsó lábai. De mikor nekünk ez volt, akkor mi is vittük orvosokhoz, páran csak találgattak, valaki mondta az idegbecsípődést, de végül csak a 3. orvos mondta, hogy sűrgősen műteni kell..


Szóval nem tudom.. várjátok meg, hogy mit mond a ti orvosotok, de lehet egy röntgenre érdemes lenne elvinni mindenhogy, ha már a gerincprobléma felmerült. Amúgy az elejében a mi kutyánkat is tele fájdalomcsillapítozták, gyulladáscsökkentőzték, aztán a 3. orvos, aki mondta a műtétet, az konkrétan azt mondta, hogy azok semmit se értek, időhúzás volt. Amúgy megműtötték a kutyám, igaza volt a 3. orvosnak, tényleg sürgősen meg kellett őt műteni.

2020. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
33%
Nekünk is gerincproblémás sajnos, de egyx csinálta ezt és akkor felfazott ! Megnyomkodtam neki akkor nyuszkölt :(
2020. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem jar mashogy, igaz lassabban mozog, de mar oregecske.

Nyomkodasra nem reagal rosszul, szoval ez is fura. Viszont ez, hogy hirtelen a semmibol elkezdett uvolteni, nagyon remiszto. Meg sem mozdult elotte.

2020. aug. 25. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1-es válaszoló vagyok.


Az én kutyám egyáltalán nem üvöltött, se semmi ilyen. Sőt, az én kutyám a te kutyáddal ellentétben pont az, hogy nem aludt, se semmi. Egyik óráról a másikra nem csóválta a farkát (pedig ő tipikusan az a kutya, akk 24/7 csóválja a farkát, ha nem csóválja, akkor valami baj van), nem akart lefeküdni, se leülni, csak járkált a kertben. Végül pár óra után leült, de továbbra sem feküdt le, és már a szemei is csukva voltak, majdnem eldőlt, de magától akkor se feküdt le. Gondolom fájt neki, csak nem jelezte. Másnap kezdte azt, hogy 'totyogott', majd kapott egy szurit egy orvostól, és az annyira legyengítette, hogy már lábra se tudott állni, csak húzta magát a földön... meg nem is evett, nem is ivott.. szóval azért másabb volt a helyzet, mint a te kutyádnál, de szerintem akkor is érdemes egy röntgen, főleg ha ma az orvosotok szintén valami gerinccuccot mond. Majd írd le, hogy mit mondott az orvos, érdekel. Remélem jól lesz a kutyusod. És szerintem ne vidd sétálni, ne mozogjon ha nem muszáj.

2020. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos szabadsagon van a dokink, a helyettes elkuldott egy klinikara minket, de ott is teljesen mast mondtak.. Szoval igazabol mind a 4 orvos mast.

Vegul vettek vert, csutortokon szivultrahang, ha szombatig nem javul, akkor meg MRI..

Kapott valamilyen szteroidot ami kitart a het vegeeig, igy most mas kezeles nem johet szoba,nehogy beverezzen a gyomra. Viszont a szive gyenge, igy altatni valszeg nem lehet, elo kell kezelni ra.

Elegge tanacstalanok vagyunk :(

Ennyi mindennek kitenni szerencsetlent.

2020. aug. 26. 06:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Szegény kutyus... :/ Kitartást nektek és a kutyusnak is, minden rendben lesz! :)
2020. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!