Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy léptetek túl az elvesztésén?

Hogy léptetek túl az elvesztésén?

Figyelt kérdés
Lassan 16 éves kutyusomat el fogják altatni. Nem akarjuk, hogy szenvedjen, mégis borzasztó volt meghozni döntést. Ti hogy éltétek meg, mivel lehetne ezt megkönnyíteni? Szörnyen érzem magam. Vele nőttem fel.
2020. aug. 25. 16:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos nem tudom :(


Nekem nem volt kutyám és macskám sem, mert koszosak, szőrösek, tönkretesznek mindent és folyton útban vannak. De amúgy cukik, csak nem kell otthonra.


Biztos el fog múlni amúgy, ez olyan lehet mint amikor elveszted egy családtagodat. De ez az élet rendje.

2020. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Nekem egy éve altatták el a kutyámat. Ami a legtöbbet segít, egy jó állatorvos és ha házhoz jönnek.

Egyébként miért altatják el?

2020. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

2-es vagyok:

Egyébként a legrosszabb az emberek hozzáállása. Sokan mondják, hogy “vegyél egy újat”, mintha az ugyanaz lenne.

2020. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mert már olyan fájdalmai vannak amin nem lehet segíteni. Nem akarom, hogy injekciózással teljenek az utolsó napjai, csak meghosszabbítanánk a szenvedését. 16 éves, méltósággal megöregedett.
2020. aug. 25. 16:24
 5/21 A kérdező kommentje:
Ment a zöld nektek, köszönöm. :(
2020. aug. 25. 16:25
 6/21 anonim ***** válasza:
13%

3 - így van


Nem kell senki sajnálkozása és jó tanácsa. Valahogy ez sohasem használt. Valaki el fog menni. Ez van, meg fog történni, lesz majd ahogy lesz, de feleslegesen siránkozni, jajveszékelni, kéretlen jótanácsokat osztogatni "illendőségből" szörnyű..

2020. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Több idős "mindenbebeleszólok" szomszédunk van, már előre félek kitenni a lábam. Nekik mindig mindenről tudni kell és faggatóznak. Igy is elbőgöm magam, ha szóba kerül. :(
2020. aug. 25. 16:29
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
1hónapja altatták el az én kisbarátomat.Szívférges lett egy évvel ezelőtt,azóta kezeltük.Epilepsziás lett,a doki szerint időnként elzárhatott egy agyi eret valamelyik féreg.Olyankor csúnya rohamai voltak,és több napig csak szagról ismert meg bennünket.Utoljára pont az orvosnál kapott rohamot,ezért segítettünk rajta.Nagyon kedves,orvosunk van,segített meghozni a döntést.Megbeszéltük könnyek között,hogy jobbat nem tehetünk,mert bármikor rosszul lehet.Mindenkinek jobb lesz így.Napokig sirattuk a gyerekekkel együtt,de ezzel tettük neki is a legjobbat.Sokat gondolunk rá,mert családtag volt.Ha nincs esély a gyógyulásra akkor jobb lesz neki ha nem szenved.Pont ettől vagy jó gazdi.
2020. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

2/3 vagyok


Idővel tompulni fog. Volt egy macskám, még a kutya előtt, akit úgy húsz éve temettem el. Ő volt az első háziállatom. Mostanra eljutottam odáig, hogy boldogan emlékszem vissza. Hiányzik, de már tudom értékelni azt az időt, amit vele töltöttem. Az emlékek örökké megmaradnak. Abban a pillanatban, amikor megtudtam, hogy meghalt (egyik reggel nem ébredt fel) képtelen lettem volna így nézni a dolgot. Sokáig fog fájni, én két év múlva sem tudtam róla beszélni. De elmúlik. És az emberek is abbahagyják a kérdezősködést. Hagyj időt az érzelmeidnek, de ne sirasd egész nap. Foglald le magad valamivel. Keress egy új hobbit. A holmijai ne legyenek szem előtt, szed össze magadnak egy dobozba. Akkor szed őket elő, amikor megemlékezés róla.

2020. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk is sajnos el kellett altatni néhány évvel ezelőtt a cicámat, akivel ténylegesen együtt nőttem fel, 14 éves volt és elkapott egy fertőzést. Akkor teljesen magam alatt voltam, mert hiszen egy barátomat vesztettem el benne.

De hidd el, erősebb vagy, mint most gondolod, fel fogod tudni dolgozni. Adj magadnak időd gyászolni, utána magától el fog múlni. Sajnos mindenki meghal, és a kutyusod nagyon szép kort élt meg, boldog életet élt, ez a legfontosabb.

2020. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!