Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » !Sziasztok! 3 éves magyar...

Normann3 kérdése:

!Sziasztok! 3 éves magyar vizslám van és valamiért nem eszi meg a vacsoráját de ha a kezemből etetem akkor jó ízűen eszik Valaki megmondja miért???

Figyelt kérdés
2020. aug. 25. 19:11
 1/8 anonim válasza:
90%
Büdös a tál, vagy szeretetre vágyik
2020. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nemtudom hogy mit jelent de az én kutyám is csinált ilyet és nincs vele semmi baj szóval szerintem ez teljesen normális.
2020. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 4 éves jack russell terrierünk van, és az ugyanezt csinálja!

A táljából csak ímmel-ámmal eszik (ha eszik belőle egyáltalán), viszont kézből még a paprikacsumát is úgy eszi, mintha a világ legfinomabb falatját kapta volna. :D

Szerintem ezzel a kötődését akarja kifejezni valahogyan, mivel nincsen más kutyánk, így hozzánk ragaszkodik, szinte olyan, mint egy családtag. :)

2020. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elkényeztetted :) Ha igazán éhes lesz, eszik a tálból is. Lehet nem szimpi neki a tál, próbálj ki másikat.
2020. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld meg egy másik tálka használatát, hátha csak a tállal van valami baja.

Egyébként az, hogy a kezedből eszik, az azt jelenti, hogy szeret téged, kötődik hozzád, "megbízik" benned :)


#3:

"Szinte olyan, mint egy családtag"

Ezt teljesen átérzem. A mi kutyusunk is gyakran szokott a kezemből enni (Tudom, hogy nem lenne szabad ezt engednem, de hát olyan aranyos! :)).

2020. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

-Mosd el a tálat, lehet hogy valami olyan szag ragadt benne ami miatt nem akar belőle enni.

-Ne etesd kézből, mert ha továbbra is ehhez szokik csak onnan fog.

-Nézd meg nincs-e valami baj a táppal. Ha nyitva van a zacskó párás, dohos helyen például megszívja magát vízzel és poshad, penészedik akár egy este alatt.

-Tedd magasabbra a tálat. Magas fajta, nem kényelmes nagyon lehajtott fejjel enni. Ezért vannak táltartók, tál emelők, etető polcok nagy testűeknek.

-Nézd meg szintén lehajtott fejjel nincs-e nyelési nehézsége.

-Nem túl kis szemű az étel, korának és fajtának megfelelő?

Az aprókat lehajtott fejjel a kifejlett nagy testűek fel tudják szívni az orrukba és az kellemetlen. Ilyenkor fujtatnak, rázzák a fejüket,hogy vissza lecsússzon a nyelőcsőbe.

2020. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva, de nagyon el vagytok tévedve. Az, hogy csak a kezedből eszik, azt jelenti: "Add nekem a kajád, amíg jól lakok. Te csak a maradékomat eheted!" Ezzel erősíti benned, hogy alatta vagy a ranglétrán. Egyszerűen csak hagyd rá, ha éhes lesz megeszi a tálból is. (Bár ettől még az nem múlik el, hogy ledominál.)

De #6-ban is van igazság, érdemes átgondolni.

2020. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És mielőtt valaki azzal jön, hogy az ő kutyája ugyan nem domináns, mert sose harapta meg, morog rá. Nos, a dominánd NEM egyenlő az agresszívval. Sőt, az agresszív kutyáknál 10-ből 8 kutya pont, hogy félelmi agresszió, önbizalom hiányból.

A dominancia a tetteiben, kiállásában mutatkozik meg, nem az agresszióban.

2020. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!