Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a szomszéd nem...

Mit tegyek, ha a szomszéd nem akarja kiivartalanítani a kutyájukat, mert szaporítani szeretné, a milyenket viszont nem lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy mit tegyek, ha a szomszéd nem akarja kiivartalanítattni a kutyáját. Kan csivaváról lenne szó, nekem egy nőstény palota kutyám van. A napokban elvittük állatorvoshoz ivartalanításra, de nem jártunk sikerrel mivel epilepsziás rohamot kapott az altatótól. Nem képesek megérteni a helyzetünk, ilyenkor mit lehet tenni? Nagyon nem szeretnénk kis kölyköket. Már felajánlottuk azt is hogy kifizetjük az ő kutyájuk ivartalanítását. De szaporítani szeretnék, összeengedni egy másik csivava lánnyal. Hogyan magyarázzam el nekik hogy ez nem jó? Állítsuk meg a szaporítást, de ilyen embereknél mégis hogyan, mit tegyek ilyen helyzetben? Egyébként egy társasházban lakunk és közös a kert. Elkerülhetetlen hogy a kutyák találkozzanak egy ponton. Ez egy közös probléma amit véleményem szerint együtt kéne megoldanunk. Gondoltam, hogy egy kívülálló jobban tudna segíteni ebben a helyzetben. Előre köszönöm válaszaitokat.

2020. aug. 27. 09:49
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem kényszerítheted arra, hogy ivartalanítsa a kutyáját.

Vigyázz a magadéra vagy költözz el!

2020. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
41%
Ha jól értem akkor te nem ivartalanítod a kutyádat és ragaszkodsz ahhoz, hogy a szomszédod ivartalanítsa?
2020. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
80%

2. Nem, a kérdező kutyáját NEM LEHET ivartalanítani.

Szerintem ez teljesen más...

2020. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
24%
Te fordított esetben megműttetnéd a kutyádat?
2020. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
39%
Figyelj a kutyádra hogy mikor és hogyan engeded ki az udvarra. Ha mégis pároztatja a sajátjával a tiedét akkor fel is jelentheted és a kiskutyak is tieid lesznek. Sajnos az ilyen emberekkel nem lehet mit tenni. Én szivem szerint elvinném a kutyajukat ivartalanítatni de azert meg ők jelenthetnek fel szerintem.
2020. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
80%
4. Bár nem én vagyok a kérdező, de én igen főleg mert alapból is minden kutyámat/macskámat ivartalanítom...
2020. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
75%

A kutya nem tüzel állandóan,abban az időszakban meg meg kell oldani és kész, vigyázz rá,vagy írass fogamzásgátlót neki.

A legjobb az lenne ha mind a ketten ivartalanítanátok,de mint írtad nálad nem megoldható,őt meg nem kényszerítheted.

2020. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
38%
Miért kell mindenkit lepontozni?
2020. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
8-as senkit nem pontozok le. 4-es persze, hogy megműttetném, nem pártolom a szaporítást. 2es a kutyámat NEM LEHET ivartalanítani.
2020. aug. 27. 10:12
 10/41 anonim ***** válasza:
52%

Nem is értem hogy gondolhatja valaki úgy, hogy "megszabja" más mit csináljon a kutyájával. Én is ivartalaníttatnám a kutyám de párom ellenzi és nem fogom a háta mögött. Szóval nem arról van szó, hogy ivartalanítás ellenes lennék.


De komolyan ilyen "kéréssel" elő állni....jesszus. Mi az hogy "együtt oldjátok meg"? Te/ti választottatok nőstényt, számolnotok kellett volna azzal, hogy igen vemhes lehet, tüzeléskor figyelni kell rá stb.

Ja de egyszerűbb a szomszédot csesztetni ivartalanitás miatt minthogy vigyázz rá tüzeléskor.

Nem, nem "elkerülhetetlen" hogy találkozzanak. Ha tüzel sétálj vele külön, ne engedd ki.


Ha ilyennel kopogna nálam a szomszéd a képébe röhögnék és rávágnám az ajtót. Pedig mint mondtam ivartalanítás párti vagyok. De nehogy már egy fél idegen akarjon dirigálni mit csináljak a kutyámmal. Foglalkozzon a sajátjával megfelelően (sétáltassa külön ahelyett hovy kicsapná az udvarra). Ennyi.

2020. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!