Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tud szokni a kutya egy...

Meg tud szokni a kutya egy ilyen változást?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves keverék kutyám. A folyosón van bent, minden nap megvan az ő ideje, mikor vele foglalkozunk -meg persze kimehet az udvarra, amikor akar. Anyukámmal lakunk itthon, de ő is ugyanúgy foglalkozik vele, mint én, meg játszik vele stb.


Gimi utolsó évében hoztuk, így akkor minden nap itthon voltam. Aztán jött az egyetem, de akkor is hazajöttem minden hétvégén. Az utóbbi időben szinte folyamatosan itthon voltam, azonban hamarosan külföldre megyek, onnan pedig nem fogok tudni eleinte hetente hazajönni -és a kutyát se tudom magammal vinni.


Az lenne a kérdésem, hogy ezt mennyire tudja tolerálni a blöki? Ha anyukám nem volt itthon több napig, akkor mindig nézte az ajtót, mikor kint voltam vele, de nem volt depressziós, meg nem volt úgy baja.

Mit gondoltok? Félek, hogy belebetegszik szegény.


2020. aug. 27. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak a szokásosnál többet kell vele foglalkoznia eleinte. Nehéz lesz neki de egy idő után hozzászokik
2020. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Igen, ezt már beszéltük és ez a terv, de kíváncsi voltam tapasztaltabb gazdik véleményére is.

2020. aug. 27. 10:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáddal is jól megvan, nem lesz gond, persze hiányozni fogsz neki de rendben lesz. Nálunk is úgy van a kutya, hogy a szüleimmel és velem. Másfél hónapot voltam külföldön, hamar alkalmazkodott az új körülményekhez elmondás alapján, elő pár napban itt is volt ajtó nézés, hiszen előtte maximum 4 napot nem voltam itthon, de aztán megszokta, nem lett beteg. Az természetes szerintem, hogy haza vár, de anyukád vigyáz rá. :)


Lehet, hogy te rosszabbul viseled majd.

2020. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyafüggő, de az mindenképpen jó, hogy ő nem lesz kiszakítva a saját megszokott környezetéből, anyukádat pedig jól ismeri, ha jól értem nagyjából egyformán kötődik hozzátok, sőt már az utóbbi években is inkább anyukád foglalkozott vele többet (amikor egyetemen voltál), tehát marad neki egy nagyon biztos, stabil pont az életében, szerintem sem lesz ebből nagyobb gondotok, nem hiszem, hogy belebetegedne.


Nálunk amikor a szüleim elváltak 2 éves volt a kutya és neki kifejezetten apukám volt a gazdája, ő sétáltatta, ő nevelte, ő etette, ezért eléggé megviselte, mikor apum elköltözött, néhány hónapig másképp viselkedett, de aztán szép lassan megszokta ezt az új helyzetet, először anyukám kutyája lett, aztán ahogy a bátyám abba a korba lépett, hogy ő is tudja gondozni, egyedül sétáltatni az övé. 8 évvel később (tehát a kutya 10 volt) a bátyám egyetemre ment, felköltözött Pestre és csak nagyon ritkán jött haza, ez is meglátszott a kutyán, talán jobban is mint mikor apukám "hagyta el" sokat sírt utána az ajtóban, mikor egy-egy látogatás után elment, a bátyám ágyában aludt, de mivel akkor már én is foglalkoztam vele, amikor a bátyám gimis lett akkor már sokszor felváltva sétáltattuk, én egy csomó trükköt tanítottam neki szép lassan ezt is megszokta. Már egy 14 éves öregúr, de nincs semmi baja, betegsége, igaz, hogy hozzám már jobban kötődik, mint a bátyámhoz, de őt is ugyanúgy szereti, mindig nagyon örül neki, ha hazajön. Szóval szerintem maximum ebben változhat kicsit a kapcsolatotok, de így ebben a helyzetben nem gondolom, hogy nagyon sérülne a kutya.

2020. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is! :)


Biztos, hogy rosszabbul viselem majd -ezt én is belátom és tudjuk előre. :D


Örülök a válaszoknak, hogy tapasztalatból írtatok, mert nekem nagyon fontos ez a kisállat -hiába "csak állat"- és nehezen viselném, ha emiatt lenne valami baja.


Anyukám volt vele ugye azokban a napokban, még én suliztam, de ilyen alap parancsokat, meg "trükköket" én tanítottam meg neki -nem cirkuszi mutatványok, ilyen kis cukiságok csak, ha kört formálok a kezemmel, belenyomja az orrát. Nyilván anyukámnak sem teher, meg a kutya is ugyanúgy megy hozzá simit kérni, sőt :D


Az egyetemi évek alatt mindig kérdeztem, hogy hogy viseli, de max hétvége felé szaglászta nagyon az ajtót, vagy keresett. Csak ugye ez most nagyobb változás lesz a kutyusnak is és nekem is, de a válaszok alapján megnyugodtam.

2020. aug. 28. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!