Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg mérgezem a kutyám ha...

Tényleg mérgezem a kutyám ha rendszeresen kap féreghajtót?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szerint nagyon sokat ártok a kutyámnak azzal, hogy indokolatlanul sok féreghajtót adok neki, orvosi javaslatra kap havonta 1x nexgard spectrát és 3-4 havonta egy szélesspektrumú féreghajtót (a doki szerint ez azért kell mert barfos), de egyébként én is utánaolvastam kicsit és úgy tapasztaltam, hogy ez nagyjából általános gyakorlat, sok gazdi csinálja így.

Viszont az ismerősöm szerint ez teljesen fölösleges, teljesen indokolatlan egészséges kutyát féreghajtózni. Ő úgy csinálja, hogy 2-3 havonta csináltat egy székletvizsgálatot, itt kifejezetten azt nézik, hogy van-e valamilyen bélféreg a kutyában és az eredmény általában az, hogy teljesen parazitamentes, ergo nem is kell neki a féreghajtó. Ha mégis pozitív az eredmény akkor azt kezelik, kifejezetten arra a típusú bélféregre való féreghajtót kap, de ez max. 1-2 hét, utána megint nem kap semmit, egyszer volt giardiás is, de arra ugye a sima féreghajtó nem is jó, arra amúgy is speciális gyógyszer kell, de ezek nagyon ritka esetek, évente maximum 1-2 olyan alkalom van, amikor tényleg kezelni kell a kutyát, ezért szerinte ez így sokkal egészségesebb, mintha évente 12x kapná a féreghajtót, szerinte sok esetben tök feleslegesen.

Egyébként az ő kutyája is barfos, nagyon odafigyel rá, hogy mindenből a legjobbat kapja a kutya, szóval nem elhanyagolásból nem ad neki, főleg, hogy a székletvizsgálatok szerintem jóval drágábbak is, mintha csak beadná a kutyának a féreghajtót.

Ők külső paraziták ellen is geránium olajjal védekeznek, mert szerinte a tabletták, cseppek, nyakörvek is nagyon károsak, nem akar egy csomó vegyszert tömni a kutyába. Erről nem tud meggyőzni, nekünk csepp és nyakörv mellett is sokszor volt kullancs a kutyában, én ezért úgy vagyok vele, hogy a nexgard spectra még mindig kevésbé káros, mint az imizol injekció, de mi rengeteget sétálunk erdőbe, vidéken is, ott nyilván több a kullancs, mint a belvárosban, ahol ők sétálnak.

Viszont a féreghajtó kapcsán elgondolkodtatott. Ugye elvileg akkor férges a kutya, ha a féreghajtó után a székletében láthatóan ott vannak, ilyet még egyszer sem tapasztaltam, pedig mindig figyelem, szóval valószínű, hogy az én kutyám sem férges, csak nyomom bele a féreghajtót.

Szerintetek igaza lehet az ismerősömnek?

Ti hogy csináljátok? Milyen időközönként adtok féreghajtót? Szoktatok előtte székletvizsgálatot csináltatni?

Tényleg csak akkor férges a kutya, ha a féreghajtó után látni lehet a férgeket a székletben? És tényleg csak akkor kell a féreghajtó, ha már férges a kutya?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat, nagyon tanácstalan vagyok.

És mielőtt megkérdeznétek, azért nem bízom az orvosom javaslatában sem, mert az ismerősöm szerint a dokinak sokkal jobban megéri hosszútávon, ha "mérgezem" ezzel a kutyát, ezért vagyok kíváncsi elsősorban gazdik véleményére, akiknek egészen biztosan nem áll érdekében egyik vagy másik álláspont mellett érvelni, szóval tényleg köszönöm mindenkinek, aki leírja a saját véleményét ezzel kapcsolatban!



2020. aug. 27. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A barf dolog nem igaz. Keress inkább olyan állatorvost, aki ért a barf etetéshez.
2020. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem várnám meg,hogy férges legyen,az nem csak neki gáz de az emberre is veszélyes,nem beszélve a többi emberről,kutyáról stb.

Elképzelhető hogy van mellékhatása mint minden gyógyszernek (bár én még nem hallottam róla),de az élősködők károsabbak.


Ne légy felelőtlen.

2020. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
Igen, mérgezed. Kérj másik állatorvostól tanácsot! A BARF etetés mellett három havonta ajánlott féregteleníteni, nem havonta.
2020. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
szerintem igaza van az ismerősödnek. az én kutyám egyszer majdnem elpusztult, amikor féreghajtót váltottunk, az újat egyszerűen nem birta, 3 napig borzasztó rosszul volt. Azóta figyelem és csak akkor kao, ha tüneteket látok rajta. Mivel rövid fehér szőre van(argentin dog) minden este átnézem, és kiszedem a legpicibb kullancsot is belőle, igy nem kell mérgeznem a nyakörvvel, vagy cseppekkel sem.
2020. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
Ha nagyon szigorúan akarod féregteleníteni, akkor is elég negyedévente...
2020. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
2-es: A féreghajtó sem megelőzésre való.
2020. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#2! Igen, ebbe bele se gondoltam, hogy az emberre, más állatra is veszélyes lehet, bár azt nem tudom, hogy hogyan fertőződhetnek meg pontosan, benti kutya, de azért nem alszom vele, nem csókolgatom a száját, takarítok utána, a kutyapiszkot meg azonnal összeszedem, így nem feltétlenül gondolom azt, hogy ha valóban férges lenne, akkor képes lenne összefertőzni az egész környéket. De mondom, nem tudom, hogyan fertőznek, ezért igen, elhiszem, hogy erre is fontos vigyázni.


#3! sima féreghajtót csak 3 havonta kap, a nexgardot a gyógyszer leírása szerint is havonta kell adni, így véd a kullancsok ellen. Nem tudom, hogy én írtam-e félreérthetően, de akkor újra tisztázom, mert lényegében ugyanazt írtad te is: nexgardot 1 havonta kap, ahogyan a gyógyszer leírása szerint is kell adagolni, emellé kap 3-4 havonta egy sima (külső élősködők ellen nem védő) féreghajtót is a bélférgekre.

Ha esetleg van aki barfozik nagyon hálás lennék, hogy ő hogyan csinálja a féreghajtást, mert lehet, hogy akkor tényleg indokolatlanul adok a nexgard mellé még mást is.


#4! Nagyon sajnálom a kutyusod, örülök, hogy sikerült meggyógyítani! Nekem ír szetterem van, ebben a bundában nem könnyű megtalálni a kullancsot, hiába nézem át minden séta után, pedig nyáron amúgy is muszáj tüzetesen átnéznem, mert ilyenkor rengeteg bogáncsot összeszed, szóval séta után van még egy minimum fél órás bolházás, bogáncsszedegetés, de sokszor így se találtam meg benne a kullancsot. Amíg csepegtettünk, nyakörveztünk sokszor kellett kiszedni belőle a már jóllakott kullancsot, foresto nyakörv mellett volt babéziás, arra kapott imizolt, én végül ezért döntöttem a nexgard mellett, én is nagyon ellene voltam, de az orvos meggyőzött, hogy ez még mindig kevésbé káros, mintha folyton imizolt kéne adni neki, az sokkal durvábban megterheli a máját. Egyébként mióta nexgardot kap egyszer sem volt benne kullancs, szóval nekünk tényleg bevált, de mivel amúgy én is elég paragazdi vagyok rendszeresen kap mellé máriatövismag olajat, ami természetes májvédő.

Bocsi hogy ilyen kisregényt írok neked, a másik kérdésem az lenne hozzád, hogy akkor te hogyan csinálod a féreghajtást? Ti is csináltattok székletvizsgálatot és az alapján? Vagy milyen látható tünetei vannak a férgességnek? Gondolom azért azt nem érdemes megvárni, amíg annyira férges lesz, hogy elkezd látványosan fogyni vagy esetleg férgeket hány már a kutya... Szóval, hogy akkor hogyan előzöd meg vagy mi alapján kezeled? Vagy még sosem volt férges a kutyád és ez inkább csak egy elterjedt hiedelem, hogy ilyen könnyen férgesek a kutyák és ezért kell rendszeresen féreghajtózni őket?


Köszönöm mindenkinek, #4-es neked különösen, ha válaszolsz még ezekre a kérdésekre is, mindenkinek ment a zöld mancs :)

2020. aug. 27. 14:34
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
A Nexgard szívféregre is jó, amire a sima bélféregre jó féreghajtók nem megfelelők. A szívférget a szúnyog terjeszti, és igazából olyan enyhe telek vannak, hogy én télen is adom a kutyámnak, nekem volt már áttelelő szúnyogom lakásban, szeretik a véremet (sajnos).
2020. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8! Igen, előtte a szívféregre milprazont kapott, most, hogy van a nexgard, azt már természetesen nem kapja, csak egy sima, szélesspektrumú féreghajtót 3-4 HAVONTA, ahogy már többször is írtam, kicsit úgy érzem félrement a kérdés, a nexgardot mindenképp fogom adni, a már felsorolt indokok miatt (kullancs, babézia, imizol), az érdekelne, hogy EMELLÉ kell-e még a másik féreghajtó is, vagy elég a nexgard.

Amúgy nemcsak a szúnyogoknak kedvez az enyhe tél, barátnőm kutyája januárban lett babéziás...

2020. aug. 27. 15:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem mondod 6-os...
2020. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!