Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog tartása...

Francia bulldog tartása tökéletesen?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy beteges fajta, pont ezért kérdezzük, hogy hogyan lehet belőni a megfelelő mennyiségű és minőségű mozgást, ételt neki, amitől kellően "sportos"(inkább fitt) lesz, de nem esünk át a ló túloldalára, hogy ízületgyulladást, hőgutát kapjon a sok futástól, viszont azt sem szeretnénk, hogy agyon legyen kímélve és napi 2x10 perc sétától elterüljön vagy elhízzon stb.

Szóval milyen időközönként járassuk meg, mennyit menjünk vele, milyen más mozgásforma ajánlott a fajtának, abból mennyit stb?

Kajának jobb, ha gabonamentes és zsírszegény, ezáltal mellőzve a fölös kalóriákat? Illetve adjunk-e sok zöldséget, ami igazából fölös(vagy hasznos) ballasztanyag, de kalóriaszegény és laktat? Szóval mennyi legyen a zöldség-hús aránya? stb.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, jöhetnek ötletek, tapasztalatok!

Előre is köszi!



2020. aug. 27. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az angol bulldogos tapasztalataimat.

Először is, ha tenyésztőtől veszitek (nem pedig örökbefogadtok) akkor ki tudtok választani olyan kennelt, ahol az átlagnál egészségesebb francia bulldogok vannak. Egy ilyen beteges fajtánál ez különösen fontos.

A mozgást látni fogjátok. Alapszabály, hogy ha azt látjátok, hogy kimerült, akkor fejezzék el be az adott mozgást. 2x10 perc egy angol bulldognál elég lenne, franciánál kicsit több kell. Tanítani is addig lehet, amíg el nem veszti az érdeklődését.

Fontos a hűtés. Érdemes beszerezni néhány terméket, például hűtő zselé/nyakörv/hám/matrac. A vizes tálat érdemes kicsit megemelni, mert az jobb testtartás nekik, mintha letennék a fejüket.

A bőrredőket, füleket érdemes néhány naponta kitisztítani egy törlőkendővel és speciális tisztítófolyadékkal. Mi sheila márkát használunk, de körülnézhetsz a mybulldogshop-ban is.

A táp mindenképpen legyen gabonamentes, de mivel a bulldogoknál gyakori a csirkeallergia én hippoallergén tápot ajánlok. Mi Platinummal etetünk. Nincs külön ráírva, de a weboldalukon leírják, hogy a csirkésen kívül mindegyik hippoallergén. 60% húst tartalmaz.

2020. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőtől vegyétek, ő majd segít ezekben az induló kérdésekben. 2x10 perc viszont nagyon kevésnek hangzik naponta, ennyi idő alatt egy kan kutya kis sem pisili magát... Azért a franciák sem halnak meg ha mozognak, csak mondjuk ne 40 fokban a napon.

Hús-zöldség arányt sajnos egyénre kell szabdni, így látatlanban senki nem fogja tudni megmondani sajnos mi lesz tökéletes a kutyádnak.

Bár ezt a hús zöldség étrendet nem igazán értem :) Ha tutira akartok menni, inkább tápozzatok, Platinum tényleg jó. Bár kijavítanám az elősző hsz.-t, mert a Platinum nem hidrolizált fehérjével készül, szóval nem hipoallergén, csupán monoproteines. De nagyon jó táp :)

2020. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mi francia bulldogunkak naponta 1 tál kaját kap (általában délbe) van heti egy nap amikor nem kap enni így nem hízik el, nyáron a hűvösebb órákban sétálunk vele napi 3-szor ez nem időhöz kötött amikor látom hogy kezd fáradni elindulunk haza, a rancok tisztítása szerintem francia bulldogoknal butaság a miénkel sosem volt probléma amikor megfürdetjük (2-3 havonta) akkor jó alaposan megmossuk a ráncait is és ennyi. Ami nagyon fontos az az hogy jó kennelből válasszunk kiskutyát
2020. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkit felpontoztam, írhattok még!
2020. aug. 28. 05:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éves múlt a francia bulldogom (kan), jelenleg közel 15kg és szinte tiszta izom.

Szerintem sokat számít a genetika, mert neki a szülei is mozgékony, izmos, vékonyabb kutyák.

Egyébként semmi extra mozgást nem végzünk, vannak lusta napjai, de van, mikor szinte egész nap pörög.

Séta változó, napi 2-3 alkalommal megyünk, van, hogy csak 20-25 perchez van kedve, de van, hogy másfél óráig mászkálunk. (Időtől is függ persze, hiszen ők nem bírják a meleget) És ezen felül persze otthon is játék, szaladgálás, tanulás. (Okosak egyébként, de sajnos néha szelektív a hallásuk, elég sok türelem kell hozzájuk...)


Nálunk brit care hipoallergén tápot eszik, néha csirke- és gabonamentes konzervet szokott még kapni mellé. Ezen felül ugye a tanuláshoz jár a juti, és sokszor szokott még kapni kis gyümit, zöldséget snack gyanánt (1-2 karika ubi, vagy banán, gerezd alma, stb)

Kis korában napi 3 étkezésre volt beosztva a kaja, most már csak reggelit és vacsit kap. (Mi tartjuk a zacsin írt mennyiséget)

Csirkét szerintem érdemes a kezdetektől kerülni, mert általában allergiások rá


Mi ápolásra a My Bulldog Shop természetes termékeit használjuk. Van samponjuk, mancsápolójuk, tonikjuk, kendőjük - én a redőit és a fülét is ezzel tisztítom. (Redők egyébként nálunk szépek, nem szokott gond lenni, csak időközönként törlöm őket át)

Az orruk néha kiszárad (főleg hidegebb időszakban), arra nagyon jó a mancsápoló krémük

2020. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!