Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd minden reggel és...

A szomszéd minden reggel és este fejhangon sivítozik a kutyájával, mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, tehát minden, ami nem suttogás áthallatszik, ha valaki tv-t néz, hangosabban beszélget, gyerekkel veszekszik vagy éppen a kutyával csinál jóistentudja mit.

Több kutya is van a házban, de azokkal nincs ilyen probléma, ugatnak, ha valaki elmegy az ajtó előtt, de ahhoz már hozzászoktunk, ez a kutya nem ugat soha, viszont helyette a gazdája nagyon hangos, falszomszédok is vagyunk, a két nappali fala közös, tehát tényleg MINDEN áthallatszik.

Minden reggel 7-8 körül és minden este 8-9 között ez van, legalább 15 percen keresztül. Valószínűleg tanítja a kutyát, mert vezényszavakat sipít, miközben valamivel folyamatosan kattog, meg dicséri, de tényleg nagyon magas, idegesítő hangon, egyszerűen nem értem miért nem lehet ezt normálisan, halkan, kattogás meg fejhang nélkül csinálni.

Oké, hogy 7 után meg este 10 előtt nem számít csendháborításnak, de akkor is nagyon zavaró, nekem két kisgyerekem van itthon, ők próbálnának pihenni és persze, néha előfordul, hogy ők is visongatnak, de ők még gyerekek, nem felnőttek, tényleg életemben nem hallottam még felnőtt embert ilyen hangon beszélni.

Mit tanácsoltok? Szerintetek érdemes lenne vele beszélni?



2020. aug. 28. 12:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Klikkernek hívják, amivel kattogtat, ez a pozitív visszajelzésre használják a jutifalat előtt. :)


Amúgy ahelyett, hogy ide írogatsz, esetleg megkérhetnéd, hogy vegye vissza a hangerőt vagy oktassa odalent a kutyáját.

2020. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Nagymamám szomszédjából pedig az hallatszik át, hogy bántalmazza a kutyát a gazdája minden nap de nem meri őt feljelenteni. Én szívesebben hallgatnám azt hogy tanítják a kutyát mint azt hogy bántják, ráadásul ha akkor zajong amikor a házirend megengedi akkor nem sok mindent tehetsz. Egyébként meg ilyen szempontból nem lényeg, hogy neked kisgyereked van és az visít. Nekem este a kisgyerek se visítozzon.
2020. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem költözz tanyára, ha ez zavar. Meg ez a pihenős két kisgyerek is inkább olyan, hogy más szemében a szálkát is... biztos ugy nőttek fel a gyerekeid, hogy nem üvöltötték át hónapokon àt az éjszakát, és biztos most sem rohangálnak/ordítoznak/visítanak soha!
2020. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Megpróbálnék beszélni vele, de kicsi az esély, hogy nem hozná fel ellenpéldának a gyerekeidet. Ha mégis venné a lapot, és változtatna, az maga lenne a csoda.

Lehet, hogy érdemes lenne vele kiépíteni egy általános jó viszonyt, ha ez nincs meg. Néha vinni neki át sütit, a kutyának játékot, vagy bármi figyelmes apróságot. Aztán ha megvan a közös jópofi viszony, akkor előhozakodni vele, hogy hallott-e már arról, hogy ha a kutyának suttogva ad parancsszavakat, jobban odafigyel. :)

2020. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Röviden, és tömören, 2 dolgot tehetsz, ami nem ütközik törvénybe:

1. Beszélsz a szomszédoddal, és jó szomszéd módjára megkéred, hogy ne a házban tanítsa a kutyát, hanem mondjuk kint.

2. Összepakolsz, és elköltözöl.

2020. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Panelban laksz és ez az, ami legjobban zavar?? :O :DD

Egyébként a mi házunkban is van a kutyájával ordítozó szomszéd, a legkevésbé zavaró hang, szinte fel sem tűnik. Eleinte olyan szempontból zavart, hogy milyen durva a kutyával, azt hittem nem szereti vagy ilyesmi, de már összeismerkedtünk, és tudom, hogy szereti a kutyát, sosem bántaná, csak alapból így ordítozva beszél, gyakran a vendégeivel is. Elég egyszerű ember, de a kutyát rendesen gondozza.

2020. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Klikkerrel kattog, a fejhangot meg vagy reflexből használja, vagy mert így tanítják, hogy a kutyáknak a magasabb, vékonyabb hang a pozitívabb megerősítést jelenti, hogy ez mennyire van így, ezt én nem tudom megerősíteni, az én kutyám ért a halk szavakból is, ha akar, ha nem akar, a hangosból, és a fejhangból se, de olvastam már ilyen cikkeket, hogy ha tanítod a kutyát, akkor pozitív megerősítésnek magas vékony hangot használj. Kutyastrandon jót nevettem, amikor egy pasi a vizsláját ilyen hangon dicsérte meg, addig el sem tudtam képzelni, hogy egy férfiből ilyen hangok tudnak kijönni. :-D (bocs az offért)

Nem tudom, mennyi idősek a kicsi gyerekek, de érdemes lenne beszélgetni a szomszéddal, és nem leszedni a fejét. A gyerkőcöknek is jó lehet, ha szokják a kutya jelenlétét, esetleg még játszhatnak is együtt, ha a gazdi erre nyitott, és még hasznos segítséget is tud adni akár. Én nemrég beszélgettem három gyerkőccel, a szülők nem voltak ott, de lerohanták a mentett kutyámat nagy lelkesen, hogy ők mennyire imádják a kutyákat, csak az én kutyám nem az a mindenkit egyből képen nyaló típus, kicsit bizalmatlan az idegenekkel, szóval muszáj volt valami kis fejtágítást tartani nekik, hogy ezt miért ne csinálják, és közben a kutyámra is figyelni, hogy a gyerekeknek ne kapjon oda véletlenül. Egész jól elbeszélgettünk és meg is értették.

2020. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
37%

Szia kedves második válaszoló

Aki hagyja hogy bántsanak egy állatot az gyáva ember. Sőt az kis részben olyan mintha ő maga is hozzájárulna.

Itt bárki bármikor tehet bejelentést:


[link]


[link]

2020. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, a nappali fala a közös. A gyerekeid talán a nappaliban pihennének, hogy zavarja a szomszéd őket?
2020. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, beszéltem vele délután, minden támadó szándék nélkül kérdeztem, hogy mégis mit csinál a kutyával és miért ilyen hangosan. Nagyjából a 7-es válaszoló találta el, tényleg azért beszél magas hangon a kutyának, mert az jobban tetszik szerinte a kutyának, azzal "lelkesíti," azt nem kötöttem az orrára, hogy szerintem ez a hang semmilyen élőlénynek nem tetszik. Kérdeztem, hogy miért nem kint, azt mondta, hogy azért mert új meg nehéz dolgokat tanít (elég fiatal kölyök kutya, szóval ezt annyira nem hiszem, ilyen kicsi kutyának nem hiszem, hogy nagyon nehéz dolgokat tudna már tanítani) és az még sok lenne a kutyának. Annyit sikerült elérnem, hogy az iskolakezdéskor már lent fog gyakorolni a kutyájával, de erre még kíváncsi leszek, amúgy eléggé meg volt szeppenve, elnézést kért, azt mondta, hogy nem gondolta, hogy ez ennyire zavaró.


A gyerekeim 7 és 9 évesek, a kisebb most kezdi az iskolát, de mindkettőnek fontos, hogy kipihent legyen, szóval ebből nem engedtem. Nem szeretném, hogy a gyerekeim jobban összebarátkozzanak vele, így is folyton nyaggatnak minket, hogy legyen saját kutyánk, de ez a mi életünkbe nem férne bele. Meg amúgy sosem volt túl jó viszony a szomszéddal sem, egy fiatal egyetemista lány, pár éve lakik csak itt és nem is nagyon nyit a lakóközösség felé, ráadásul a kutyáját sem ismerem, azt sem tudom hogy viszonyul a gyerekekhez. Szóval aki nagy szomszédolásra, sütisütésre számított ebből a történetből az most csalódni fog.


Azért itt kérdeztem először, mert tényleg nem tudtam, hogy mit csinál a kutyájával, simán lehetett volna az is, amit a 2-es válaszoló írt, hogy bántja közben a kutyát. Aki meg a lakás elrendezésére kíváncsi: a miénk egy szélső lakás, két szobás, van egy kisebb meg egy nagyobb szoba (=nappali), de az a gyerekek szobája, ők ott alszanak, a szomszédé egy garzon, náluk nem tudom hogyan van berendezve, de az a rész, ami nekik a fő életterük egy falon van a mi nappalinkkal, ami nálunk gyerekszobának lett berendezve. Szóval így, kedves 9-es válaszoló. Az meg megint egy másik dolog, hogy egy garzonba hozott egy viszonylag nagytestű kutyát (kb. labrador méret), de mint írtam nem vagyok kötözködős típus, szóval ez nem az én dolgom, de azért sajnálni fogom a kutyát, ha felnő.

2020. aug. 28. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!