Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütött kutya etetése és itatása?

Elütött kutya etetése és itatása?

Figyelt kérdés
A kutyánkat elütötte egy kocsi és eltört a 2 mellső lába ezért csak feküdni tud. Hogyan etessük/itassuk? Az orvos nem mondott semmit
2020. aug. 28. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
csak oldalt tud feküdni?
2020. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem VIDD orvoshoz!
2020. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 sajnos igen

#2 már voltunk orvosnál, holnap visszük fel Pestre műteni, addig kéne kibírni

2020. aug. 28. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem jó lenne ha megbírnátok emelni, hogy legalább ülőpózban legyen, és nyelni tudjon, bár nem vagyok állatorvos, nem tudom, hogy ilyen esetben kutyáknál mit szoktak pontosan csinálni, de fekve szerintem kiesik a falat, kifolyik a folyadék a szájából. Én kisemlősöket (tengerimalacokat, nyulakat) kényszer etettem, nekik van olyan por, amit vízben fel kell oldani, és fecskendővel kell beadni, de kutyánál, ha hajlandó elnyelni a falatot, akkor szerintem elég annyi, hogy kinyitod a száját, mintha gyógyszerezni akarnád, és belerakod a falatot. Az itatást szerintem fecskendővel tudod megoldani, bár én még nem itattam így kutyát, nem tudom, hogy hajlandó lenne-e meginni. Műtét előtt viszont nem szabad etetni, mert hányhat, ami bódult állapotban a tüdejére folyhat.
2020. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hogy van a kutyus? sikerült a műtét?
2020. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 igen sikerült, már sokkal jobban van szerintem☺️
2020. aug. 30. 10:09
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon örülök :-)
2020. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!