Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom jól nevelni a...

Hogy tudom jól nevelni a kutyám? Örökbe lett fogadva, és a kapuszabályt tanítanám, de nem is hallgat rám, ha szolítom rám se figyel, állandóan rám ugrik nem képes lenyugodni, még ha rá kiabálok sem.

Figyelt kérdés
Nem akarom megütni, de néha olyan, mintha más nem segitene. A kapuszabályt ugy tanótom, hogy kikötözöm, és amikor elszadna akkor rá szólok, de szalad tovább, olyankor visszahúzom és lecseszem, ha néha megáll a kapu előtt, akkor kap jutalomfalatot, de nem fogad szót egyáltalán, kölyök kutya, lehet én csinálok valamit rosszul, de nem tudom mit. Ha jól csinálja dícsérem, ha nem akkor lecseszem.

2020. szept. 1. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Köjök...
2020. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Mióta van nálad? mennyi idős?
2020. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Lassan 3 hónapja van nálam 2 éves több mint egy evet volt a menhelyen.
2020. szept. 1. 21:33
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne a kapuszabállyal kezdj, hanem azzal, hogy elnyerd a bizalmát, és figyeljen oda rád. Egy felnőtt mentett kutya nem tiszta lap, mint egy kölyök.
2020. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
2 éves kutya már nem kölyök.
2020. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Esetleg nézz meg pár videót Cesar Milantól, talán sikerül ellesni egy két fegyelmező taktikát.
2020. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Egy mentett kutya mindig egyedi nevelést igényel, meg kell figyelni, és ennek megfelelően nevelni, nem lehet belehúzni egy skatulyába. Egy mentett felnőttnél az előélete miatt egyáltalán nem biztos, hogy működik az, ami egy kiegyensúlyozott közegben felnevelt kutyánál igen.

Nekem is mentettem van, és bizony vannak a profiknak olyan módszerei, javaslatai, amik nála nem működnek. Többre mentem azzal, hogy megfigyeltem, és egyedileg hozzá igazítottam a nevelést.

A kérdéshez kapcsolódva én a visszacsapódó nehéz ajtók miatt, amiken át kell mennünk, nem ragaszkodom a kapuszabályhoz, ennek ellenére hallgat rám, bevár, és vissza is jön lábhoz, ha szólok neki ezeknél az ajtóknál.

2020. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Első: húzz vissza az általános iskolába.
2020. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg jutalomfalattal vezesd az ajtóig, ott mondd neki, hogy "ül", és amikor átlépsz az ajtón, hívd magadhoz és add neki a falatot.
2020. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

" állandóan rám ugrik nem képes lenyugodni, még ha rá kiabálok sem."

Inkább ezzel kell kezdened a tanítását.

Beírod a gugliba, hogy---felugrál a kutyám--

Aztán olvasol és kiválasztod azt a módszert, amit meg tudsz csinálni.

És ne kiabálj!

2020. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!