Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtatiszta kiskutyákat...

A fajtatiszta kiskutyákat máshogy oltják mint a keverékeket?

Figyelt kérdés

Pont ugyanakkor lett kiskutyánk a nővéremmel, az övé fajtatiszta, az enyém keverék. Járunk velük (külön-külön, mert nem együtt élünk) ugyanahhoz az állatorvoshoz beszerezni az oltásokat. Összevetettük a kiskönyveket, és nem egyezik. Mi két kombináltat kaptunk, aztán a veszettség ellenit. Ők először egy Parvo ellenit kaptak, aztán egy kombináltat, aztán megint egy Parvo ellenit. Ma rákérdeztem az orvosnál hogy nem kell-e neki Parvo elleni, de elintézte annyival hogy a kombináltban az is van.

A két kutya kora azonos. Azért más az oltási rendjük, mert az egyik fajtatiszta, a másik pedig keverék?


2020. szept. 2. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hogy a növéredé a tenyésztőnél már kapott egy pár oltást? A tiednél meg nem lehet tudni,és ezért eltérő a protokoll?
2020. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanúgy oltják a fajtisztát és a keveréket is. Legalábbis elvileg. Húgom kutyusa keverék és pont azokat az oltásokat kapta, minden más kutya. Szerintem a ti dokitok kissé nem szakszerűen járt el.
2020. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A nővérem egy szaporítótól vette... Próbáltam lebeszélni és ajánlottam neki egy menhelyes keveréket, de neki nem kellett, végül annyira sajnáltam hogy én magam hoztam ki a menhelyről.

Amíg a szaporítónál volt, orvos még csak nem is látta, a nővéremék vitték el először.

2020. szept. 2. 21:12
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Dokik használhatnak más-más oltási sorozatot, más oltóanyagot, de azok a doki preferenciáit tükrözik, nem fajtatisztaság kérdése.
2020. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez azért érdekes, mert ugyanaz a két kutya orvosa.
2020. szept. 2. 21:17
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Most fajtatiszta, vagy szaporítós? Korábbi oltásai milyenek?
2020. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mindkét szülője törzskönyves, a szülők gazdái viszont sajnos lehoznak időnként egy-egy almot és őket nem törzskönyveztetik.

Nincsenek korábbi oltásai, most három hónapos, egyelőre annyi van amennyit írtam.

2020. szept. 2. 21:23
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

Kezdjük ott, hogy ha szapis a nővéred kutyája, akkor valószínűleg törzskönyv nuku, ergo az a kutya sem fajtatiszta. Akkor fajtatiszta egy kutya, ha ezt papírokkal tudod bizonyítani.

A többit meg szerintem a legegyszerűbb a dokitól lenne megkérdezni, ő tudná a legegyenesebb választ adni a kérdésedre.

2020. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Két fajtatiszta, törzskönyves tacskónak nyilván tacskója születik, de ezen ne vitázzunk hogy jogilag fajtatiszta vagy sem, mindenki tudja hogy más az elmélet meg a valóság.


Mint írtam, ma megkérdeztem az orvost, aki lerázott egy félmondattal, ezért lettem volna kíváncsi, hátha itt valaki tudja, hogy mennek ezek a dolgok.

2020. szept. 2. 21:28
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

A kutya nem tudja, fajtatiszta, vagy keverék. A fajtája mindkettőnek KUTYA. Így az oltássorozat sem tér el egyiknél sem.

Sőt...a yorki kölyök ugyanazt az oltásokat kapja, mint a német dog kölyökként.

2020. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!