Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljes munkaidő mellett hogy...

Teljes munkaidő mellett hogy oldjátok meg a kutyatartást?

Figyelt kérdés

8-5ig tartó munka, plusz utazás oda vissza. Ez minimum 9,5 óra, amíg nem tudnék vele lenni. Az emberek többsége így dolgozik, és sajnos nagyon kevés helyre engedik bevinni magunkkal a kutyát.

Eddig otthonról dolgoztam, de úgy néz ki el kell mennem máshová. Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy ennyi időre magára hagyjam a kutyát, főleg, hogy lakásban lakunk. Munka előtt, után tudnám sétáltatni, de pl téli időszakban ilyenkor már korom sötét van, pl mezőzni már nem nagyon tudom vinni.

Más hogy oldja meg ezt? Megszokja a kutya?

Ha nagyon kell felfogadok valakit, hogy vigye le egyszer, hiába vagyunk lakásban de ha lenne kertem és bármikor ki tudna menni is zavarna ez... a kutyának a gazdája mellett a helye, és ez nagyon hosszú idő külön. Viszont sajnos dolgozni is kell. Mi a jó megoldás?


2020. szept. 2. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

A kutyának egyedül is kell lennie, kicsi korától tréningezni kell erre is, hogy ne legyen vele a gazda 0-24-ben, mert ha adódik egy helyzet és muszáj magára hagyni, nem ugathat reggeltől estig mert a szomszédok kiutálják.

Én is itthonról dolgozom, de a szakemberek ajánlásai alapján egyedül is hagyom meghatározott időkre hogy ha valahová muszáj elmenni ahová nem jöhet, ne legyen katasztrófa.

2020. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Miss Endzsi ***** válasza:
78%
Nővéremék kutyasuliba járatták. Amíg dolgoztak addig aludt a kutyus, volt kamera. Napi kétszer séta, otthon kis játék, ennyivel oldották meg.
2020. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Volt már korábban, hogy sokat volt egyedül, de most egy ideje otthon vagyok vele és látszik rajta, hogy sokkal boldogabb. Nagyon emberközpontú fajta, ha kimegyek a konyhába is azonnal felpattan és követ. Na meg hát én is szívesebben vagyok vele.

Nem is lenne gondom, ha pl. 5-6 órára kéne egyedül hagynom, de a 9 óra olyan soknak tűnik :( Visszarázódna hamar biztos, de én olyan rosszul érzem magam emiatt.

2020. szept. 2. 22:33
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Én 6-2ig dolgozok

4 kor kelek, akkor leviszem egy rövid sétára. Amikor fél3 körül hazamegyek akkor hosszabb séta. Este pedig 1 óra bandázás a futin

Végig alszik. Látszik amikor haza érek hogy ásítozik meg nyújtózkodik. De amikor otthon vagyok akkor is kb átalussza a napot, séta idő előtt lesz aktív.


Amúgy világítós nyakörvvel sötétben is tudsz "mezőzni"

2020. szept. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Én sajnálom a kutyát, ha egész nap dolgozik a gazda, de nem azért, mert egyedül van, hanem mert szerintem nem kellemes neki a szükségét tartogatni egész nap. Persze, "kibírja", de nem jó neki. Ismerős állatorvos mondta, hogy boncoláskor azonnal felismerik a benn tartott kutyákat, mert a húgyhólyagjuk úgy ki van tágulva... Én megbeszéltem a szomszéd lánnyal (középiskolás, szóval nem olyan kicsi), hogy mikor hazaér iskola után, leviszi a kutyámat. Keres egy kis zsebpénzt és kutyázik is. Nagyon szeretik egymást, és a kutya jól nevelt. Azt mondjuk megbeszéltük, hogy csak pórázzal viheti, biztos, ami biztos. Elengedős séta csak velem van. Illetve párszor elmentünk előtte együtt sétálni. De jól működik.
2020. szept. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

Ezert kell kis patkany kutya helyett nagy kutya,akivel nem felsz kimenni sotetben a mezore :D


A menhelyen egesz nap egyedul vannak a kutyak. Egyszer van etetetes meg itatas. Attol jobb vagy.

2020. szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló munkarendben vagyok, mint te, egy mentett félhosszú szőrű kistestű kutyám van. Munkába indulás előtt van egy rövidebb séta, mikor hazaérek, akkor van egy hosszabb, olyankor van bandázás is akár. Pontos időt nem írnék, mert ez változó attól függően, mennyi esik jól, milyen az időjárás, meg amúgy sem számolom, látom a kutyán, mikor elég neki is, van, amikor a kapu előtt vagyunk, de még megy szaglászni, de van, amikor ő rohan befelé, ha nagy eső van, akkor meg kiimádkozni nem lehet, akkor kiviszem ölben a dolgát elvégezni.

Bent van neki kutya WC, ha akarja, tudja használni (egy keret abban kutyapelenka), de ezt még tanulja, azt viszont tudja, hogy ha baleset van, akkor a felmosható járólapra végzi a dolgát, szóval a szőnyeget csak akkor kell félteni, amikor beteg és nem ér oda időben. Kezdettől szobatiszta volt, mikor hozzám került, szóval betegséget, gyomorrontást leszámítva nincs baleset, de örülnék, ha megtanulná a kutya WC használatát, az neki is jobb.

A teljes kutyás foglalkozás persze nem merül ki a sétákban, van tanítás, van játék, van kirándulás, meg van közös lustálkodás.

2020. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Enyémek is egyedül vannak 9-10 órát, mivel dolgozom. Panel, de ha kertes ház lenne sem hagynám kint őket. Rengeteg a mérgezés és a lopás... Korábban kelek egy órával, hogy ne kelljen sétán rohanni, kényelmesen megyünk egy kört, ez kb 30p. Munka után van hosszabb séta (kb 1 óra), aztán este 15p eü. séta. Hétvégén közös programokat is szervezek pl kirándulás. Így szinte egész nap alszanak.
2020. szept. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek. Főképp emiatt utasítok vissza most egy állásajánlatot. Igaz csak rövid távú lett volna 2-4 hónap, de anyagilag jól jött volna. Viszont a kutyám még kölyök, ennyit nem ér, hogy pont ebben a korban itthon hagyjam.
2020. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagy testű, 33 kilós vadászkutya egyébként. Ha itthon vagyok is sokat alszik napközben, ez igaz. Meg régebben mikor egyedül volt sokat azt is kibirta. Az is lehet, hogy igazából ez engem viselne meg jobban.

Ha lenne egy társa, szerintetek az jó lenne neki? Gondolkozok még egy kutyan egy ideje, nem emiatt, de ha tényleg 9-10 órat külön leszünk akkor ez pozitív hatással lenne raju(k) vagy nem igazán számít?

Pár éve is világítós nyakörvvel próbáltam megoldani az elengedest sötétben, de nem érzem annyira biztosnak, ha lehajtja a fejét nem is mindig látom... Nyári időszakban simán kint vagyunk 9ig most is, de ha már 5kor sötét van az kicsit kellemetlen. Nyilván ha nincs más lehetőség akkor marad ez.

Egyébként a kertes házas dologban igazatok van, úgy gondoltam, hogy kutyaajtó, és akkor megy ki ha akar, vagy egy elkeritett hátsó rész, ahova nem látni az utcáról. Sajnos én is hallok remtorteneteket, felügyelet nélkül max így mernem kint hagyni.

2020. szept. 3. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!