Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főnökömnek van egy kangalja,...

Főnökömnek van egy kangalja, reggel 6-4ig kenelben van, amíg dolgozunk, de utána elméletileg éjszaka szabadon van és őrzi a telephelyet. Mire utalhat ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Eddig volt mellette egy kajla kutya aki miatt csak a rácson át szoktam megsimogatni őket, de most a kangal véletlenül megölte a másik kutyát egy összekapásban.

Nos mióta nincs a másik kutya, azóta ha nincs itt a főnök, ő ugyanisnem szereti ha a kutyáját piszkáljuk, be-be szoktam menni a kenelbe játszani, megsimogatni... egy nagyon hálás szeretetreméltó óriás...

De ahányszor számára várattlanul a fele felé emelem a kezem, mert meg akarom simogatni, lehasal elém, és csak sunyítva néz fel rám... a farkát is maga alá húzza... nagyon furcsa ilyet látnom egy ekkora óriástól... ez azt jelentheti, hogy főnököm veri őt?...

Amúgy elképesztő szeretetéhes, ilyenkor mikor felfogja, hogy nem akarom megütni,csak simizem, szorosan hozzám bujtatja a buksiját és nagyon nagyon halkan nyüszög.



2020. szept. 3. 11:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Az tuti, hogy kapott jókora verést.A gazdája az okos fejével valószínűleg vadítani akarja.

Amúgy miért kell a gazda tiltása ellenére haverkodnod egy kutyával? Felelőtlen vagy. Gondolom, őrkutyának tartja, neveli a maga módján a gazdája. A kangal nem édibédi, idegenek által simizgetős kutya.

2020. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem biztos, hogy verik, lehet csak bizonytalan, óvatos az idegenekkel szemben.

Ezek amugy is egygazdás kutyák.

2020. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Ne menj be hozzá, mert aztán "véletlenül" téged is szétkap. A gazdája is megkért, nem véletlenül. Kangal pásztorkutya, keményen őrzi területét és ha netán egy mozdulatra rosszul reagál, akkor bedarál... Aztán persze a kutya szívja meg, mert emberre támadt. Hagyd békén.
2020. szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Cukorgombóc kora óta ismerem a kutyat, a munkahely pedig egy vidéki kertesház mögötti asztalosműhely... nem az a hely, ahol bevadított óriásokat kell tartani... főnök pedig nem tiltja, hogy haverkodjak a kutyával, hanem azt tiltja, hogy munka időben haverkodjak a kutyával... amúgy megbízom benne, 7éve kicsi szőrpamacs kora óta ismerjük egymást...

A társát pedig tényleg véletlenül nyírta ki, az beteg volt, mint utólag kiderült, és egy ici pici sebet kapott, ami nem akart begyógyulni, elfertőződött és későn kapott orvost, addigra már menthetettlen volt.

2020. szept. 3. 12:09
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Tévedés én vagy, nem véletlenül ölte meg a másik kutyát! Szerintem se jó ötlet pajtásosat játszani a “kicsivel“, úgy meg különösen, hogy nem a tied, és a gazdáját zavarja. Hagyd békén más kutyáját, és az, hogy csúnyán megharaphat, csak az egyik oka!
2020. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
Megverték
2020. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Dehogy haraphat meg... ennyi lutyafóbiás hogy kerül egy kutyás topivba? :D
2020. szept. 3. 12:17
 8/20 A kérdező kommentje:
Kutyafóbiás és topicba :D
2020. szept. 3. 12:18
 9/20 A kérdező kommentje:

Ismétlem, gyerek kora óta ismerem a kutyát, napi szinten etetem, napi szinten foglalkozom vele... hétvégi bulikon labdázunk, ha főnök elmegy nyaralni, én foglalkozom velük, van hogy 2 héten át... csak eddig a keneltisztítást nem vállaltam be, a másik kutya miatt aki csak a kenelben volt vad, hétvégén vele is bariztunk.

A kangallal volt olyan is, nem is egyszer, hogy bográcsozás alkalmával elaludt az "ölemben"... szóval nem egy idegen kutya... és én sem vagyok számára idegen... pusztán az újkeletű viselkedéséről szólt a kérdésem, mi okozhat ilyet... esetleg a stressz, hogy egyik napról a másikra eltűnt a haver, vagy megverhette e a főnök?

2020. szept. 3. 12:22
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
Őrző-védő kutya! Lehet, hogy tényleg nem harap meg, de van pár fajta(tibeti masztiff, komondor, kangal , stb) amire azért nem tennék fel nagyobb összeget, hogy teljes biztonságban vagy! Ez nem kutyafóbia, hanem szaktudás!
2020. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!